СПЕКТАКЛ НА ЕВРОБАСКЕТУ: Литванија и Немачка одиграли нестваран меч

04. 09. 2022. у 17:02

КОШАРКАШИ Литваније налазе се у великом проблему, пошто су доживели и трећи пораз на Евробаскету. Боља је била селекција Немачке са 109:107 после два продужетка.

Изабраници Казиса Максвитиса су по многима били фаворити из сенке да нападну медаљу, али за сада је то веома далеко, чак је и пласман у наредну фазу доведен у питање.

Цела утакмица била је неизвесна, па је и одлучена после два продужетка, у завршници која је била "луда". "Панцери" су у полседњи минут ушли са плус седам - 82:89. Ипак, ту разлику нису успели да одрже па су Литванци направили серију 7:0 захваљујући Јонасу Валанчијунасу и успели су да обезбеде продужетак.

Настављено је да се игра жестоко и у додатних пет минута. Осокољени сјајном завршницом меча балтичка селекција је наставила да мучи ривала на почетку додатних пет минута. Ипак, консолидовао се домаћин, вратио се у потпуности у игру, а Вагнер који је блистао могао је да постане меч винер, но промашио је шут за победу, па се ушло у други продужетак.

Франц Вагнер (Немачка)FOTO: FIBA.Basketball

Немци су у том делу сусрета били ти који су боље почели, Литванија се враћала, али није успела да режира преокрет. Тројку за победу промашио је Арнас Буткевичијус.

Најефикаснији код победника био је Франц Вагнер који је постигао 32 поена, пратио га је Денис Шрудер са 25. На другој страни блистао је Јонас Валанчијунас који меч завршио са 34 поена и 11 ухваћених лопти, Маријуш Григонис је додао 17.

Литванија која у наредној рунди игра против Мађарске сада има учинак 0-3, а Немачка чији следећи ривал је Словенија је 3-0.

Екипа Казиса Максвитиса је у великом проблему, а ово је први пут у историји Евробаскета да су такмичење почели са три узастопна пораза.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић у друштву Жељка Обрадовића на мечу кошаркаша Србије и Грчке

СРБИЈА НЕ ИДЕ НА ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ? Орлови се налазе у озбиљном проблему

СРБИЈА НЕ ИДЕ НА ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ? ''Орлови'' се налазе у озбиљном проблему

НАКОН јучерашњег пораза од Јапана, одбојкаши Србије се више не налазе на местима која воде на Олимпијске игре у Паризу, а како би се вратили на једно од њих вечерас у Рио де Жанеиру морају савладати Бразил у утакмици трећег кола Лиге нација (2.00).

24. 05. 2024. у 11:10