ЈОШ ЈЕДНА ЗВЕЗДА ПРОПУШТА ЕВРОБАСКЕТ: Шпанија остала без легендарног бека због повреде мишића

Оља Мркић

25. 08. 2022. у 13:47

ИСКУСНИ бек шпанске кошаркашке репрезентације Серхио Љуљ отпао је са списка путника на Евробаскет, због повреде мишића.

ЈОШ ЈЕДНА ЗВЕЗДА ПРОПУШТА ЕВРОБАСКЕТ: Шпанија остала без легендарног бека због повреде мишића

Фото: EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Тридесетчетворогодишња легенда европске кошарке доживела је мању повреду мишића у квалификацијама за Мундобаскет против Исланда, али су додатни прегледи у четвртак показали да Љуљ неће моћи да помогне друговима у наставку квалификационог прозора.

Иако повреда није теже природе, Шпански кошаркашки савез одлучио је да је за Љуља боље да се одмори и спреми за наредну сезону него да иде на Евробаскет.

Шпанија је још раније остала без ветерана браће Гасол и Серхија Родригеза, па ће са скоро потпуно новом генерацијом наступити на ЕП, где за противнике у групи има Бугарску, Грузију, Белгију, Турску и Црну Гору. Домаћин групе А биће Тбилиси.

- Тужан сам јер нећу моћи да играм овај Евробаскет са "фамилијом" због повреде мишића. Али ми је драго што сам провео неколико недеља са овом сензационалном групом.

Срећно, момци - поручио је Љуљ на Твитеру.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОКАЗУЈЕ СВОЈ РАСКОШНИ ТАЛЕНАТ: Други пик са прошлогодишњег драфта би могао бити звезда тима у будућности!

ПОКАЗУЈЕ СВОЈ РАСКОШНИ ТАЛЕНАТ: Други пик са прошлогодишњег драфта би могао бити звезда тима у будућности!

ОЧЕКУЈЕМО добро издање Алекса Сара на вечерашњем сусрету Визардса и Лејкерса који укрштају копља у Вашингтону сат времена после поноћи.

30. 01. 2026. у 12:30

Коментари (0)

Меридиан Фондација и КК Црвена Звезда Меридианбет обрадовали малишане у Дому Моше Пијаде