СРБИЈА ДЕМОЛИРАЛА НЕМАЧКУ: Јокић доминирао, "орлови" освојили турнир у Хамбургу

Ч. В.

20. 08. 2022. у 17:39 >> 20:19

КОШАРКАШИ Србије показали су снагу и разбили Немачку са 83:56 (24:13, 14:18, 27:10, 18:15) у финалу турнира у Хамбургу.

СРБИЈА ДЕМОЛИРАЛА НЕМАЧКУ: Јокић доминирао, орлови освојили турнир у Хамбургу

Ово такмичење је много значило "орловима" да се додатно уиграју и припреме за најважније изазове који их очекују у наредном периоду.

Што се овог меча тиче победник се ниједног момента није доводио у питање, пошто су изабраници Светислава Пешића од старта заиграли сјајно на оба краја терена. Посебно је добро било у нападу, а наши репрезентативци су меч отворили са 4/4 за три поена.

Иако се на одмор отишло са седам разлике - 38:31 било је јасно већ тада да ће друго полувреме бити само формалност. Србија је подила у још већу брзину и дословно разбила ривала кога је оставила на само 25 поена у другом полувремену.

Од почетка дуела се видело да Немци неће моћи да чувају Николу Јокића, па је управо већина напада "орлова" ишла на центра Денвера који је одиграо још једну одличну утакмицу и опет је показао колико ће бити важан у квалификацијама за Мундобаскет и походу на медаљу на Евробаскету.

Колико је био доминантан показује и чињеница да је из игре шутирао 10/11, од тога 9/10 за два и 1/1 за три поена, а меч је окончао са 22 поена и пет ухваћених лопти.

Осим Јокића двоцифрени у нашој селекцији били су Василије Мицић са 14 поена и Никола Милутинов који је меч окончао са 13 поена.

Србију сада очекују они прави изазови. Најпре следи дуел са Грчком (25. август) у квалификацијама за Светско првенство, три дана касније следи гостовање Турској. Након тога на ред долази Европско првенство (1. - 18. септембар).

Србија - Немачка 83:56 (24:13, 14:18, 27:10, 18:15).

Дворана: "Барклајс Арена". Гледалаца: око 5.000. Судије: Кукелчик, Грацин, Кардарис.

Србија: Давидовац, Маринковић 9, Калинић 5, Лучић 2, Добрић 5, Ристић, Јокић 22, Јагодић-Куриџа 3, Мицић 14, Гудурић, Јарамаз 5, Симанић 5, Милутинов 13.

Немачка: Ло 6, Вајлер-Беб 2, Фојтман 7, Вагнер 5, Волфрат-Ботерман, Холац 7, Тиман 9, Шилинг 2, Крацер, Јалоу, Обст 12, Сенгфелдер, Кремер 6.

Четврта четвртина: Србија - Немачка 83:56

40' - Тачну на меч ставио је Бориша Симанић тројким и Маринковић сјајним закуцавањем у контри.

40' - Јарамаз далека двојка, па тројка "панцера" коју је погодио Кремер. Потом је са линије пенала био прецизан Холац.

39' - Занимљив податак је да је Јалоу први пут на два минута до краја меча шутирао бацања за своју селекцију и оба пута је промашио.

38' - "Орлови" сада погађају са пенала. После Мицића оба пута је прецизан био и Симанић коме ће значити минути које је добио.

37' - Везали су "панцери" пет поена. Кремер је погодио тројку, а Србија сада сигурно игра и чека само да се заврши утакмица.

35' - Тројку за Немачку је погодио Ло. На другој страни Јагодић-Куриџа ја најпре промашио тројку, а потом направио фаул у нападу. Пешић је одлучио да га изведе из игре. Први пут се на паркету нашао Бориша Симанић.

33' - Добрић је био добар у одбрани, успео је да украде лопту, а онда изнуди два слободна бацања. Баш као и малочас Милутинов и бек Црвене звезде је био половичан са пенала - 72:43.

32' - Сјајна Србија! Милутинов за два, па Јагодић-Куриџа за три поена погађају и "орлови" настављају да разбијају "панцере".

Трећа четвртина: Србија - Немачка 65:41

30' - Још једна фантастична одбрана "орлова", потом лако закуцавање Маринковића у контри кога је одлично упослио Давидовац. Маринковић је тројком завршио трећи квартал - 65:41.

29' - Други пут се Милутинов налази на правом место и промашај саиграча враћа у кош. Сјајну утакмицу игра и центар ЦСКА.

29' - Лучић је оба пута био прецизан са линије пенала. Србија игра добро у одбрани и Немачка у овим тренуцима тешко проналази начин да поентира.

27' - Још један добар напад који је завршио Милутинов. На другој страни је Вагнер поентирао услед лоше комуникације у одбрани наше селекције.

27' - Одлична одбрана "орлова", украдена лопта и онда лако полагање Маринковића у контри.

25' - Рапсодија Србије у овим трнуцима. Најпре сјајан потез и полагање Мицића, а онда и утрчавање Калинића који погађа после асистенције Јокића. Клупа Немачке је морала да позове тајм-аут.

25' - Нова тројка за "панцере". Тамо где је почео у првом полувремену, наставио је и у другом Андреас Обст. Био је четврти погодак ван линије 6,75 за играча Бајерна.

24' - Немци сада само са дистанце могу да поентирају. Холац је погодио за три, али је истом мером узвратио Васа Мицић.

23' - Кренуо је Јокић у контру, видео је то Добрић, одлично га упослио, а овај лако поентирао. Притом био је и фаулиран и био је прецизан и са линије пенала - 45:33.

22' - Поново Јокић. Невероватно са којом лакоћом игра члан Нагетса. На другој страни не баш добру обдрану наше селекције казнио је Тиман.

21' - Друго полувреме почело је промашајима на обе стране, али онда је то прекинуо Јокић погођеним "флоутером".

Друга четвртина: Србија - Немачка 38:31

20' - Штета! Заспала је одбрана "орлова" и дозволила Фојтману да поентира у последњој секунди првог полувремена.

20' - Изборио се Јокић за добру позицију и поново је нашао начин да поентира. Већ је на 15 поена најбољи играч Србије.

18'- Коначно и Немци долазе до поена. Јоханес Тиман је успео да прекине пост своје селекције - 36:26. Још једном Тиман, али сада ван линије 6,75.

17' - Чим се Јокић вратио на паркет одмах долази до лаких поена. Он и Мицић су одиграли два на два, а ас Денвера је остао сам под кошем и лако завршио напад.

16' - Период меча у коме је напад на обе стране заказао. Мицић је промашио оба бацања, а Обст први пут није био прецизан за три поена.

14' - Кренуо је Маринковић снажно на продор, али је Милутинов поправио промашај и уписао шести поен.

13' - Сигуран је Милутинов са линије пенала, али Обст шутира тројке 3/3. Фантастично је ушао у утакмицу играч Бајерна. На другој страни одличан продор Мицића и лако полагање - 32:24.

12' - Лепо се снашао и лако поентирао Тиман. То је натерало Светислава Пешића да затражи тајм-аут. Чини се да је Србија мало пала у одбрани.

12' - Два напада, две тројке Обста. Сада најбољи играчи наше репрезентације одмарају, али ни то не помаже "панцерима", пошто је Јарамаз био прецизан ван линије 6,75.

11' - Друга четвртина почела је тројком Андреаса Обста. Занимвљиво тек на почетку овог периода први пут неко од играча иде на линију пенала. Добрић је био половично прецизан.

Прва четвртина: Србија - Немачка 24:13

10' - Није било поена у последњем минуту првог квартала који је Србија одиграла одлично. Од подбацивања лопте "орлови" су контролисали игру и резултат.

9' - Где је стао Јокић наставио је Милутинов. Показао је сјајну центарску технику и лако дошао до првих поена.

8' - Направио је Јокић одличну позицију и лако поентирао. Као и све селекције и Немачка нема решења за МВП НБА лиге - 20:13. Игра се центар Србије са ривалом. Опет је показао сво мајсторство које поседује и већ је двоцифрен, стигао је до 11 поена.

7' - Добар тајм-аут "панцера", после минута одмора другу тројку за домаћина постигао је Фојтман, а после њега прецизан је био Вагнер.

5' - Србија игра одлично на почетку утакмице. Мицић је био прецизан са полудистанце, а онда после одличне одбране Добрић је најпре промашио зицер, али се брзо искупио погођеним шутем ван линије 6,75. Селектор Немачке Гордон Ерберт је одмах затражио тајм-аут.

4' - Опет Јокић, али на другој страни погађа Холац. Ас Денвера наставља да разбија ривала. После две двојке постигао је и прву тројку. Већ је на седам поена.

3' - Уписао се и Јокић. Остао је сам под кошем и лако поентирао. Први кош за Немачку постигао је Ло. Он је био прецизан ван линије 6,75. - 8:3.

2' - Иде још једна тројка. Искористио је Мицић добар блок Јокића и погодио тројку. Добро је да шут бар на почетку утакмице одлично служи. Иначе, први фаул на мечу направио је Вагнер.

1' - Одличан почетак Србије. "Орлови" су одбранили први напада, а онда свој други претворили у кош. Калинић је остао сам на тројци и погодио.

Србија меч почиње у петорци Мицић, Добрић, Калинић, Лучић и Јокић. Немачка игра у саставу Ло, Вагнер, Холац, Крацер и Фојтман.

Уочи меча:

18.19 - Владимир Лучић и другови су увелико на загревању и спремају се за финалну утакмицу на турниру у Минхену.

"Орлови" су у јучерашњем мечу били надомак пораза од Италије, али су захваљујући маестрелном Николи Јокићу и одличној игри од половине треће четвртине успели да направе преокрет и тријумфују.

Селектор Србије Светислав Пешић је у најави овог турнира рекао да су у питању можда и најважнији моменти на припремама за такмичарске изазове "јер наша репрезентација нема довољно одиграних утакмица у овом саставу".

Нема дилеме да ће ову дуели помоћи да се екипа што боље уигра за важне изазове који јој предстоје.

Наша репрезентација 25. августа дочекује Грчку у квалификацијама за Мундобаскет, а три дана касније иде на ноге Турској. Потом следи Европско првенство које се игра од 1. до 18. септембра.

БОНУС ВИДЕО: АТМОСФЕРА У ЉУБЉАНИ: "Стожице" крцате, нема игла где да падне