ДЕЦА ЗЕМЉЕ КОШАРКЕ: Нестварна победа Србије на Светском првенству за кадете

03. 07. 2022. у 15:34

У првом колу Светском првенства за кошаркаше до 17 година старости, наше наде нису успеле да победе вршњаке из Француске (68:81), али су у другом заблистале.

Мушка кадетска репрезентација Србије остварила је у другом колу А групе декласирала Нови Зеланд и то 120:72 (27:17, 32:21, 32:15, 29:19).

После одигране хаке, традиционалног новозеландског ратничког плеса, момци из те државе су боље почели меч, на шта је свакако утицала и стегнутост "орлића" после уводног пораза. Међутим, чим су се ослободили тог притиска и вратили својој игри, изабраници тренера Драгољуба Аврамовића су успоставили контролу над утакмицом.

Плес новозеландских кошаркаша пред меч са Србијом на ФИБА У-17 Светском првенству 2022 / FOTO: FIBA.Basketball

Тако су после вођства Новог Зеланда – 11:4, после три и по минута игре, и првог тајм-аута селектора Аврамовића, Ђуловић и Јовић везали тројке, што је на покренуло наш тим. Нови Зеланд је држао егал још неко време, да би се после 16:17, три минута пре краја првог периода, све потпуно окренуло у корист Србије.

Наши момци су прву четвртину завршили серијом 11:0, а испоставило се да су тада само ухватили ритам. Много сигурнији, "орлићи" су нападачки сјајно одирали други период, у коме су убацили 32 поена и већ тада практично решили питање победника.

Међутим, и поред високог вођства, тим тренера Аврамовића је једнако озбиљно и ангажовано одиграо и других 20 минута, не дозволивши ривалу ни да запрети.

Најефикаснији у нашем тиму био је Филип Јовић са 18 поена. Двоцифрен учинак имали су још:  Лазар Гачић  16 поена, Матија Милошевић 13, Асим Ђуловић 13, Богољуб Марковић 12, Ђорђе Ћурчић 11 и Виктор Микић 11.

Сутра је на такмичењу у Малаги слободан дан, последњи ривал нашег тима у такмичењу по групама, у понедељак од 15.45 часова, биће селекција Канаде.

Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45