ИСТОРИЈСКО ВЕЧЕ У АБА ЛИГИ: Рекорди се низали као на траци

04. 06. 2022. у 12:22

КОШАРКАШИ Партизана у четвртом дуелу финалне серије АдмиралБет АБА лиге добили су Црвену звезду резултатом 112:84 и на тај начин изборили су мајсторицу.

Оба тренера су се сложила да разлика са којом се победе плеј-оф мечеви није битна, већ је битно да се добије серија. Међутим, ово је свакако било историјско вече.

Црно-бели су постигли 112 поена, што је рекорд Јадранске лиге у доигравању. Такође, 68 кошева у прве две четвртине представља најефикасније полувреме у плеј-офу.

Да је Партизан одигао савршено први део меча говори и податак да је 35 поена у првој деоници највише икад у првој четвртини, као и да је 33 коша у другој деоници такође рекорд такмичења у доигравању.

Све ово црно-бели су постигли због фантастичног шута и за два и за три поена. Проценат тројки им био је 56,52 одсто што је рекорд у финалима Јадрана.

Пети, уједно и одлучујући меч, играће се у понедељак од 20 часова, а домаћин ће бити екипа Црвене звезде. Победник овог дуела имаће сигурно место у Евролиги следеће сезоне.

БОНУС ВИДЕО: Аврамовић избацује чувара и погађа "степ-бек" за +20