НЕСТВАРНО ВЕЧЕ У ПИОНИРУ: Партизан савладао Звезду у НБА дуелу, играће се мајсторица

А. Илић

03. 06. 2022. у 20:40 >> 20:45

КОШАРКАШИ Партизана у четвртом дуелу финалне серије АБА лиге добили су Црвену звезду резултатом 112:84 и на тај начин изборили су мајсторицу.

Црно-бели су вечерас одиграли једну од најбољих мечева у историји АдмиралБет АБАлиге лиге, док је од Звезде изостао одговор, посебно у одбрани.

Једну од најефикаснијих четвртина одиграо је Партизан, који је након 10 минута имао убедљивих 35:27.

Друга четвртина била је још убедљивија, уследила је шутерска клиника, а ривала, који важи за једног од најбољих дефанзивних тимова у Европи, у другој четвртини Партизан је свео на свега 16 поена, док је тим Жељка Обрадовића постигао 33. Оборио је домаћин рекорд по броју постигнутих поена у једном полувремену у АдмиралБет АБА лиги.

Испоставиће се да је то било довољно, те су црно-бели, који су и у наставку били на висини задатка успели да много лакше него што се очекивало дођу до победе.

До краја је Партизан успео да обори рекорд по броју постигнутих поена на једном мечу и резултатом 112:84 закаже мајсторицу која ће нам дати шампиона.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Алекса Аврамовић са 24 поена, 19 је убацио Матијас Лесор, а Јам Мадар. У редовима Звезде Холинс је постигао 19, три мање Добрић, а Марковић је додао 11.

ПАРТИЗАН - ЗВЕЗДА 112:84

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40' Партизан је успео да обори рекорд по броју постигнутих поена у једном мечу када је регионално такмичење у питању. Ево и првих поена Копривица, закуцавање у његовом стилу. Чека се крај утакмице, које је решена већ на полувремену. Ево и Гласа у листи стрелаца, сви играчи из оба ростера су се уписали вечерас

37' Грегор Глас уписује нове поене.  Партизан близу рекорда АБА лиге -107:75. Копривица је при шуту фаулирао Добрића који је погодио уз додатно бацање - 107:76

36' Разиграо се Трифуновиућ, погодио је, био је то његов седми поен, а онда је гестикулирао нешто ка клупи и зарадио искључење. Два пута прецизан је био Ивановић са пенала. Уследио је одговор Балше Копривице. Холинс је промашио целу конструкцију на другој страни.

34' Промашује Митровић, а погађа Трифуновић, искористио је прилику, а потом погађа и Вукчевић.

32' Још једну деоницу Партизан отвара боље, Вукчевић је дошао до својих првих поена за великих, тотално неочекиваних 96:65. Биће ово један од најболнијих пораза Звезде који се памте.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 35:27, 33:16, 20:20

30' Обрадовић је на терен послао Вукчевића и Гласа, којима су ово први минути у плеј-оф финалу. Тројку, другу из другог покушаја, убацио је супер расположени Аврамовић, за 86:60. Лесор наставља доминацију под кошем, долази до свог 19. поена...

29' Након скока Лазаревића погађа Огњен Добрић за два. Има Звезда предност у трећој деоници 17:15 за сада, а укупно 83:60.

28' Стефан Марковић био је прецизан са пенала, а потом су уследила три поседа без шута, са изгубљеним лоптама. Мадар је почео серију, уследила је грешка у корацима Давидовца, па Лесора на другој страни.

27' Након доста проблема Партизан завршава напад поенима. Газио је Смаилагић у завршници линију, погађа за два.

26'  Кузмић је погодио за госте, након тога тројку је додао Бранко Лазић, а Јам Мадар бива прецизан са пенала. Партизан за сада на 13-13 са слободних бацања 81:54. Са друге стране Дејан Давидовац такође са линије за слободна бацања убацује поене.

24' Холинс покушава да тргне екипу, промашио је оба пенала, али се искупио освојеном лоптом и поенима. Погађа потом Аврамовић, а након тога и Смаилагић, Мур подиже у наредном нападу домаће на 30+ - 79:49.

22' Погодио је Смаилагић, а налет домаћина прекинуо је Холинс 73:45.

21' Погађа Лидеј прве поене у наставку. Нова тројка за црно-беле, покушава Лазић на другој страни, бране се црно-бели, али лопта остаје у поседу гостију. На друштвеним мрежама АБА лиге објављен је податак да су црно-бели оборили рекорд АБА лиге по броју постигнутих поена у једном полувремену у плеј-офу.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 35:27, 33:16

20' Половичан је био Марковић са пенала за 66:41. Погађа у наредном нападу Јам Мадар и наставља невероватно издање домаћина.  Занимљиво да Партизан у најважнијој утакмици ове сезоне игра најбољу кошарку у АБА лиги. Током ове сезоне црно-бели ниједном нису убацили 68 поена за полувреме. Рекорд је био против Сплита у првом делу сезоне - 58.

19' Фаулирао је Бранко Лазић Даласа Мура, погодио је уз фаул. Нису се слагали са одлуком играчи Звезде. Није било промене одлуке, а Американац је погодио и бацање. Ипак, Марковић погађа другу тројку. Док Аврамовић иде на линију за слободна бацања. Четврти фаул направио је Лука Митровић.

18' Алекса Аврамовић се одлично снашао у рекету, а добрићеви поени поништени су због фаула у нападу Огњена Кузмића. Невероватни Аврамовић погађа још једном уз фаул, био је прецизан и са пенала - 61:67

17' Чини се да нема решења на ниском посту за Лесора, смењују се чувари, али је епилог исти. Важан погодак погодио је Марковић који је убацио тројку из велике удаљености за 56:37

16' Уследидио је минут у коме је опао темпо, серија промашаја, прво Марковића, па Мадара, потом и Калинића... Прекинуо је то Пантер, који погађа нову тројку, а уписао се и Кузмић.  - 54:34

15' Закуцава Алекса Аврамовић, а Добрић са пенала сигуран - 51:32.

14' Леп проток лопте имао је Партизан, пронашао је Аврамовић поново умсамљеног Пантера, а он погађа тројку. Серија домаћина 14:2. Погодио је потом и Алекса Аврамовић.

13' Гурнуо је Кузмић након једног напада Лесора, након гледања снимка фаул је свиран играчу Звезде. Погодио је Француз још једном пре тога, а на семафору је стајало 43:29. Погодио је и бацање, за нешто више од 12 минута постигао је већ 15 поена.

12' Први минут био је без поена, а потом су се распуцали Матијас Лесор и Дејан Давидовац.

ПРВА ЧЕТВРТИНА - 35:27

10' Још једном је Матијас Лесор играо добро у одбрани, то је донело прилику из транзиције, а акцију је Аврамовић завршио закуцавањем.  Погодио је Нејт Волтерс флоутер. Прекида Кевин Пантер пост и након 10 минута погађа прве поене, и то тројку уз звук сирене 35:27

9' Направио је Бранко Лазић фаул у Нападу и Партизану дао прилику да се врати у меч. Поново је Матијас Лесор поентирао под кошем уз фаул. Чини се да Лука Митровић има доста проблема вечерас да га чува, готово на исти начин је Француз одиграо леђима против њега. Прецизан је био и са пенала.  Интересантно је да црно-бели имају само један скок за нешто више од осам минута.  Погодио је под фаулом на другом кошу и Огњен Добрић. Фаул Пантеру 24:25. Лесор је пронашао усамљеног Јама Мадара, који погађа зуа три. Одбрани осе Партизан са друге стране, а Добрић лежи на земљи након ударца у главу. Погађа сада и Аврамовић тројку 30:25

8' Матијас Лесор је био добар у игри један на један са Луком Митровићем. Кошаркашу Звезде свиран је фаул. Прецизан је Француз био са пенала. Серија црно-белих 7:0 - 21:22 на семафору.

7' Прецизан је био и Раде Загорац, који је дошао до закуцавања. Потом је уследила добра одбрана, али се оклизнуо Мадар, изгубио је лопту.

6' Далас Мур и Нејт Волтерс размењивали су ударце - 14:22

4' Остин Холинс игра као у трансу, дао је четири тројке за мање од два минута, успео да буде активан и у одбрани, за њега Партизан нема решење.

2' Пробао је потом Трифуновић за три, није успео да казни госте. Калинић је након тога покушао са ниског поста да поентира, фаулирао га је управо Трифуновић. Прецизан је био са пенала - 2:2. Мур погађа за црно-беле, а потом фаулира Волтерса, који је баш као и Калинић био прецизан - 4:6

1' Погодио је на уводу меча Ален Смаилагић за црно-беле. Волтерс промашује на другој страни, али након скока погађа Кузмић - 2:2

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда води 2:1 у финалној серији, а у случају тријумфа обезбедиће нови трофеј у регионалној лиги и пласман у Евролигу наредне сезоне. Са друге стране, уколико Партизан победи, гледаћемо мајсторицу, а тај меч биће евентуално одигран у понедељак од 20 часова.

Вечерашњу утакмицу судиће судијска тројка коју чине Дамир Јавор, Сашо Петек и Лука Кардум.

Дисциплинска комисија је пред меч саопштила да ће улаз бити омогућен само власницима сезонских карата, због казне коју су црно-бели добили после инцидената навијача на трећем дуелу.

Како је саопштила АБА лига, привремена мера забране и дељења карата не дозвољава Партизану да отвори првих 10 редова трибине А, првих 13 редова беле ложе, цео партер 4 сениор, цео партер Б, целу плаву ложу и првих 12 редова ВИП ложе. Партизан је апеловао на навијаче да не понављају испаде који су довели до затварања дела дворане и да не вређању противнике или судије.

РЕЧ ТРЕНЕРА

Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић рекао је да ће његова екипа дати све од себе да покуша да победи Црвену звезду како би наставила серију финала плеј-офа АБА лиге.

- Знамо да је једини начин да наставимо финалну серију да победимо. Да пробамо да дамо све од себе као што смо радили на последње две утакмице. Борбеност која је била фантастична, уз велику жељу да терен не буде клизав као што је био у трећој утакмици. Мислим да је здравље играча обе екипе најважније, рекао је Обрадовић у најави утакмице.

Тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић изјавио је да жели да његова екипа одигра добру утакмицу.

- Желимо да одиграмо добру утакмицу у оконостима у којима би кошарка била на првом месту. Ту мислим на услове за играче, јер је паркет био изузетно клизав и представљао је заиста велики проблем за све, изјавио је Радоњић.

БОНУС ВИДЕО: ОВО ЈЕ НАШ НБА МВП: Никола Јокић ушао у историју, а хтео је да буде нешто друго