ПАРТИЗАН ПОКАЗАО СВОЈУ МОЋ: Црно-бели прегазили Будућност и силовито ушли у АБА финале

Александар Илић

22. 05. 2022. у 20:47 >> 22:56

КОШАРКАШИ Партизана пласирали су се у велико финале АБА лиге након што су савладали Будућност у "мајсторици" 101:77 и на тај начин дошли до тријумфа 2:1 у серији.

Партизан ће у финалу играти против бољег из двомеча Црвена звезда - Цедевита Олимпија, а "мајсторица" се игра сутра на истом месту.

Тврд почетак утакмице гледали смо на самом старту, било је јасно да Кевин Пантер жели да се искупи за претходни меч и да ће покушати да покаже од чега је саткан, управо то се и догодило. Након уводних неколико промашаја, прве поене постигао је са "пенала", а потом је кренула његова нестварна серија коју је завршио са 30 поена.

У првом полувремену имао је 20 поена, а након колико толико неизвесне прве четвртине коју су црно-бели добили 26:21 уследила је невероватна серија 16:2 у другој деоници, до полувремена је Партизан постигао фантастичних 10 тројки.

Одржавао је Партизан у наставку меча своју предност, те лакше него што се очекивао црно-бели су заказали велико финале, а сутра после 19 часова знаће да ли ће се за трофеј борити против Црвене звезде или Цедевита Олимпије.

Најефикаснији у редовима црно-белих био је Кевин Пантер који је убацио 30 поена, 16 је додао Зек Лидеј, Загорац је допринео са 11, а поен мање постигао је Матијас Лесор.

Сили је у пораженом саставу постигао 20 поена, 15 је убацио Пери, а Кобс и Поповић по 10.

ПАРТИЗАН - БУДУЋНОСТ 101:77

Четврта четвртина

39' Половичан је био Вукчевић са пенала, а потом Сили погађа нову тројку.

38' Сили уписује нову тројку. Треба похвалити пожртвоване црно-беле који иако воде убедљиво пожртвовано играју, бацају се за сваку лопту као да су у заостатку.

37' Немилосрдна игра Партизана, и Смаилагић уписује тројку 96:68.

36' Сада и Тристан Вукчевић "сипа" за три, а потом на другој страни долази до дефанзивног скока.

35' Фантастично! Из дриблинга погађа и Далас Мур - 13. тројка за Партизан - 88:64

33' Не може Будућност ништа да уради ни у другом полувремену, иако је трећу деоницу добила за два поена. Лесор погађа додатно слободно бацање после коша, Загорац закуцава, Поповић губи лопту, а Ледеј даје слободно бацање - 85:62 за Партизан.

30'Убацио је тројку за 77:59, што је остао резултат на крају теће деонице.

Трећа четвртина 22:24

30' Прави фаул Данило Николић и продужава агонију Будућности. Загорац је био непрецизан са пенала, пропустио је фину прилику да додатно увећа предност домаћих.

29' Лако изгубљена лопта Мадара, Мур је пре тога покушао за три, био је непрецизан. Тери на другој страни са "пенала" држи Будућност испод 20 поена заостатка 74:56. Лесор користи одличну кретњу и проигравање, те уз фаул погађа 21+ - 77:56.

27' Одлично је Копривица направио "ливаду" Загорцу који лагано поентира.

26'Две тројке везао је Кевин Пантер, а са друге стране одличан је Кендрик Пери, који је одговорио на један од покушаја Партизановог Американца.

24' Кобс сада искључиво са линије за слободна бацања постиже кошеве, треба истаћи и да је ритам опао у односу на оно што смо гледали у првом полувремену.

23' Прецизан је још једном био Кобс, такође са пенала. Уследила је чудна одлука Аврамовића, да из корнера скроз на другој страни у трку покуша да пронађе саиграча, изгубљена лопта.

22' Кобс је са пенала био успешан, имао је Американац скромно прво полувреме, сада је почео знатно боље. Невероватна акција Партизана је потом уследила, Балша Копривица је сјајним закуцавањем крунисао за 61:40.

21' Трифуновић и Пантер погодили су за два за домаћина, а бивши кошаркаш Звезде Марко Јагодић-Куриџа уписао је нову тројку за госте - 59:38.

Друга четвртина 29:14

20' Пери је најрасположенији код гостију, постигао је шесту тројку за црногорски тим. Погађао је и са пенала Пантер. Подсетимо, у претходном мечу био је без поена, а сада је већ 20 убацио за полувреме.

18' Погодио је Пантер 10. тројку у првом полувремену за домаћина, а уједно је то био његов 18. поен.

16' Загорац је потом погодио два пенала, а потом још једна невероватна одбрана, нова тројка - Аврамовић погађа девету тројку за црно беле. На семафору 46:28. Имао је домаћин невероватну серију 16-2.

15 - Промашио је Кобс, закуцао Лесор на проигравање Пантера, већ у следећем нападу нова добра одбрана домаћина, закуцао је и Загорац.

14'- Осма тројка за црно-беле, уписао се и Мадар, заиста фантастично шутерско вече црно-белих.

13' Ди-Џеј Сили је унео живост у игру Будућности, везали су гости пет поена и смањили заостатак за црно-белима. Обрадовић је одмах реаговао, тражио је минут одмора.

12' За сада максималних девет поена предности за црно-беле. Уписао је и Загорац поене - 31:22.

11' Зек Ледеј као да је у трансу. Погађа из свих позиција, нови далекометни пројектил одличног Американца.

Прва четвртина 26:21

10' Зек Ледеј фантастичан још једном, одлично се окренуо и поентирао у рекету. Пантер потом краде лопту, одличном одбраном погађа, а потом Поповић уз звук сирене успешан за три - 26:18

9' Распуцали су се и једни и други, након тврдог почетка меча опустиле су се руке шутера, сада Данило Николић погађа.

8' Ледеј, Американац погађа пету тројку за црно-беле, на другој страни Николић полаже, а занимљиво је да Партизан уз одличан проток лопте увек има "вишак" на тројци -22:15.

7' Распуцао се Пантер, неспорна је вечерас његова жеља, Аврамовић је такође погодио - 16:10.

4' Кобс је уписао четири поена,  уписао се и Пери, а потом далекометне тројке Ледеја и Трифуновића запалиле су атмосферу - 9:5

3' Кевин Пантер промашује још једну тројку, а гости не успевају већ три минута да се упишу

2' Пантер је половичан био са пенала, први поени на мечу - 1:0

1' Пантер је тукао са осам метара, тежак промашај, али скаче Копривица. Добро се брани Будућност, доста проблема на шуту има тим из Хумске на старту.

Уочи меча

Партизан је у првом мечу на свом паркету био бољи од Будућности 82:66, док су Подгоричани у другом мечу тесно славили 72:71, кошем Владимира Мицова у драматичној завршници.

Црно-бели дочекују Подгоричане од 21 сат у дворани Александар Николић.

- Оно сато је моја жеља, с обзиром да смо до сада одиграли четири утакмице против Будућности, две у Београду и две у Подгорици, да је била изванредна атмосфера и да је владао прави фер-плеј. Волео бих да буде тако и сада без обзира што утакмица има огроман значај јер победник иде у финале, изјавио је Обрадовић.

- Што се саме утакмице тиче, изанализирали смо и мислим да ће екипа бити спремна да одигра добар меч, поручио је Обрадовић.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44