ИСТОРИЈА СЕ ПОНАВЉА: Може ли Реал Мадрид да уради оно што је успео пре четири године? Опет Београд и опет Ливерпул

20. 05. 2022. у 20:34

Једини клуб који је у истој сезони освојио Лигу шампиона и Евролигу је Реал Мадрид. То им је пошло за руком 2018. године када се Фајнал-фор баш као и сада играо у Београду, а противник у фудбалском финалу био, баш као и сад, Ливерпул.

КК Реал Мадрид Фото архива ВН

Мадриђани ће у финалу најелитнијег кошаркашког такмичења у Европи играти против Анадолу Ефеса, док ће њихова фудбалска селекција борити за титулу шампиона старог континента против екипе Јиргена Клопа.

"Краљевићи" су 20. маја у нашој престоници освојили Евролигу, пошто су у финалу савладали Фенербахче (85:80), а шест дана касније њихов фудбалски тим је победио Ливерпул и освојио титулу Лиге шампиона (3:1) у финалу одиграном у Кијеву.

Европска такмичења су одувек била омиљено мадридском клубу. Није изненађујуће што је то најуспешнији тим на континенту и у фудбалу и у кошарци. У "најважнијој споредној ствари на свету" Мадриђани имају 13 титула првака старог континента, док су у "игри под обручима" на бројци од 10.

С обзиром на ове податке када њихови фанови узвикују  "ми смо краљеви Европе" то раде с потпуним правом.

Ускоро ће се сазнати да ли ће "краљевски клуб" још једном исписати историју. Било како било, спортске фанатике очекује још једна занимљива недеља и у фудбалу и у кошарци.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Олимпијакоса и Црвене звезде заједно марширају ка Арени

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00