"МВП, МВП, МВП...": Дончић разнео Финикс, а Србин покупио овације у Даласу

13. 05. 2022. у 08:18

Кошаркаши Даласа изједначили су на 3:3 против Финикса у полуфиналу плеј-офа Западне конференције, пошто су победили са 113:86. Лука Дончић био је најбољи у победничком тиму са 33 поена, 11 скокова, осам асистенција и четири украдене лопте.

МВП, МВП, МВП...: Дончић разнео Финикс, а Србин покупио овације у Даласу

Реџи Булок постигао је 19 поена уз седам скокова за Далас, Џејлен Брансон додао је 18 поена, а Спенсер Динвиди 15 поена. У игри је био и Бобан Марјановић.

Српски центар је последњи пут наступао 26. априла, против Јуте.

Тада је, такође у плеј-офу, на терену провео само минут и имао је само један скок. А синоћ је било мало више.

Провео је на терену два минута и постигао два поена. Дао их је са линије слободних бацања, а приликом извођења навијачи су скандирали "МВП, МВП, МВП..."

Што се тиче самог меча, Далас је крајем друге деонице направио серију 19:5 и стекао 15 поена предности на крају полувремена, 60:45.

Далас није прошао прво коло плеј-офа први пут откако је освојио титулу пре 11 година.

У екипи Финикса Деандре Ејтон постигао је 21 поен уз 11 скокова, а Девин Букер 19 поена, уз осам скокова и три асистенције. Крис Пол додао је 13 поена, а Џе Краудер девет.

Санси другу годину узастопно покушавају да уђу у финале Запада.

У овој серији екипе су побеђивале у свих шест утакмица као домаћини, а одлучујући седми меч играће се у недељу увече у Финиксу.

У другом полуфиналу Западне конференције играју Голден Стејт и Мемфис, а Вориорси воде са 3:2.

Кошаркаши Мајамија пласирали су се у финале плеј-офа Источне конференције у НБА лиги, пошто су ноћас у шестој утакмици победили Филаделфију са 99:90.

Мајами је до победе предводио Џими Батлер са 32 поена, осам скокова, четири асистенције и две блокаде. Макс Струс победи је допринео са 20 поена, 11 скокова и пет асистенција, а Пи Џеј Такер са 12 поена и девет скокова. Бем Адебајо додао је 10 поена и осам скокова, а са 10 поена утакмицу је завршио и Тајлер Хироу.

Мајами је утакмицу решио серијом 16:2 у трећој четвртини, у којој је Батлер постигао 14 поена. Он је био један од најбољих играча Мајамија у серији, у трећем мечу постигао је 33 поена, а у четвртом 40.

У екипи Филаделфије Џоел Ембид постигао је 20 поена уз 12 скокова, а Тајрис Макси 20 поена, уз четири асистенције и три скока. Шејк Милтон додао је 15, а Тобајас Харис 14 поена и осам скокова.

Филаделфија није прошла другу рунду плеј-офа од 2001. године.

Мајами се други пут у последње три сезоне пласирао у финале конференције, у коме ће играти против бољег из дуела Милвокија и Бостона. Актуелни шампион Милвоки води у серији са 3:2.

БОНУС ВИДЕО: САСТАНАК ВУЧИЋА И ЂОКОВИЋА: Овако је изгледао сусрет председника Србије и најбољег тенисера

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01