БОРАЦ ЋЕ ИГРАТИ У АБА ЛИГИ: Чачани убедљиви против Златибора

04. 05. 2022. у 19:20

КОШАРКАШИ Борца играће и наредне сезоне у АБА лиги. Чачани су победили Златибор као гости и у другој утакмици баража са 87:66.

Показали су изабраници Марка Мариновића да су квалитетнији ривал и заслужено ће и наредне сезоне најбољи тимови региона долазити у Чачак.

Што се ове утакмице тиче, била је неизвесна само у првих 20 минута после којих је домаћин имао предност од шест разлике - 42:36.

Госту су потом додали гас и фантастичном игром у трећој четвртини решили питање победника. Да су заслужено славили најбоље показује чињеница да су добили све четири четвртине.

Ипак, треба рећи да Борац и Златибор нису заслужили да играју бараж. Чачани су кроз АБА лигу обезбедили опстанак, док је тим из Чајетине освојио АБА 2 лигу, али због правила о броју екипа у најелитнијем рангу регионалног такмичења су морали да играју бараж.

Најефикаснији код победника био је Марко Пецарски са 16 поена, пратио га је Дуда Санадзе са 15. У пораженом тиму најбољи је био Тадија Тадић са 22, док је Димитрије Николић додао 16.

БОНУС ВИДЕО: Предраг Даниловић о Фуенлабради и Партизановој европској бајци