АУ, КАКВА ПАРТИЈА БОГДАНОВИЋА! Србин доминирао, а на другој страни парирао му нестварни Батлер! (ВИДЕО)

А. Илић

20. 04. 2022. у 06:11

КОШАРКАШИ Атланта Хокса поражени су у другој утакмици првог кола плеј-офа од Мајами Хитса 115:105 у Мајамију.

У првом полувремену гледали смо једну уравнотежену партију. Након 12 минута игре Мајами је имао поен предности, док је након 24 минута та предност нарасла на два поена. Тек су у трећој деоници Хитси успели да преломе меч и уведу га у нешто мирнију завршницу.

Богдан Богдановић је одиграо фантастичну утакмицу, постигао је 19 од својих 29 поена у последњој четвртини, док је Тре Јанг убацио 25 поена. На другој страни имали су расположеног Џимија Батлера који је одиграо једну од најбољих утакмица каријере.

Батлер је постигао 45 поена, укључујући и серију 7:0 коју је направио под кошем ривала у одлучујућим тренуцима. Погодио је бек Мајамија тројку, уз два закуцавања и то све у последњих 56 секунди, што је било више него довољно за нову победу и 2:0 у првој рунди плеј-офа.

У првом полувремену видели смо чак 30 фаулова, од чега 16 гостујућег тима, а у једном тренутку због сукоба на терену дуплу техничку и искључење добили су Лаури и Хантер.

Уз одличног Батлера, Тајлер Хиро је убацио 15 поена за Мајами, док је 14 уписао Макс Струс.

Наредни меч игра се у петак у Атланти, где Хокси имају одличан однос победа и пораза ове године, од јануара 2022. године 20-3.

У другом синоћном мечу Мемфис је декласирао Минесоту са 124:96 и реванширао се гостима за први пораз у серији.

До победе су дошли сјајном тимском игром, а предводио их је Џа Морант који је био најефикаснији играч меча са 23 постигнута поена уз 9 скокова и 10 асистенција.