СРБИ УВЕК УЗ РУСИЈУ! Стижу захвалнице након геста кошаркаша Црвене звезде пред меч са Жалгирисом у Евролиги
СТИЖУ захвалнице из Русије након геста кошаркаша Црвене звезде, који су пре утакмице са Жалгирисом у Каунасу одбили да држе транспарент у бојама украјинске заставе с поруком "Стоп рату".
ФОТО: Принтскрин
Српски клуб је тим поводом издао саопштење којим се дистанцира од уплитања политике у спорт, о чему је говорио и некадашњи репрезентативац "зборнаје" Виталиј Носов, освајач сребрних медаља на светским првенствима 1994. и 1998.
- Шарунас Јасикевичијус је лоше говорио о Русији и рекао да не жели да види наше клубове у Евролиги. После тих речи, он за мене више не постоји. Срби ће увек бити уз Русију.
Велико хвала играчима Црвене звезде, који нису пратили вођство "дивних" организатора утакмице у Каунасу. У сваком случају, политика не би требало да се тиче кошаркаша. Они нису одговорни за одлуке које доносе државне власти. Сви знају да спорт треба да буде ван политике, али сада је све отишло предалеко и људи због тога пате - изјавио је Носов, који је својевремено као играч Олимпије из Љубљане већ стекао увид у утицај политике на спорт током збивања у бившој Југославији.
Потез играча Црвене звезде похвалила је и генерална секретарка Руске кошаркашке федерације Наталија Галкина.
- Подршка српских играча и навијача важна је за руску кошаркашку заједницу. Они показују да спорт треба да буде ван политике. И ми подржавамо ову идеју - рекла је Галкина, уз констатацију да ће РФБ размотрити опцију играња утакмица у Србији, уколико се руским клубовима дозволи наступ у такмичењима.
Дотакла се и могућег подношења тужбе Суду за спортску арбитражу (ЦАС) против одлуке ФИБА да забрани руским клубовима и репрезентацији учешће на међународним турнирима
- Сада сами клубови разматрају ту могућност, ми још нисмо донели такве одлуке.
ЧЕКА СЕ РЕАКЦИЈА ЕВРОЛИГЕ
ЕВРОЛИГА је одговорила на питање једне руске телевизије о покретању дисциплинског поступка против Жалгириса због истицања НАТО заставе на трибинама током утакмице са Звездом.
- Евролига константно надгледа све утакмице и догађаје током њиховог одигравања. Када уочимо нешто што је у супротности са правилима такмичењима, предузимају се неопходне мере - поручено је из прес-службе.
Звезда је саопштила да очекује од Евролиге да санкционише кршење њених основних начела током меча у Литванији.
БОНУС ВИДЕО - Спортск искандал који је ушао у историју
Препоручујемо
МЕЧ ЗА ПОНОС И ОБРАЗ: Кошаркаши Звезде гости Жалгириса у утакмици без значаја
03. 04. 2022. у 08:13
ЋИРО БЛАЖЕВИЋ СЕ ПОМИРИО СА СУДБИНОМ? "Пристајем на ризик да умрем у Травнику"
05. 04. 2022. у 16:57
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"
ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).
24. 02. 2026. у 07:00
НБА ШОК! Никола Јокић опет повређен!
Најновије вести из Денвер нагетса, НБА клуба за који игра Никола Јокић, нису нимало наивне а тичу се управо српског аса.
24. 02. 2026. у 17:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)