ЗВЕЗДА ГАЗИ КРОЗ АБА ЛИГУ: Црвено-бели тројкама срушили Студентски центар

Ч. В.

14. 03. 2022. у 19:39

ЦРВЕНА звезда већ дуже време игра у жестоком ритму. Ипак, није то утицало на црвено-беле који су уписали нову победу. Они су у последњем мечу 22. кола АБА лиге победили Студенстки центар са 94:84.

Није актуелни шампион регионалног такмичења бриљирао, али је успео да упише нови тријумф, што је сигурно најважније.

Шут је био тај који је клубу са Малог Калемегдана омогућио да сруши екипу из Подгорице. Звезда је за три поена шутирала 15/36. У погоцима ван линије 6,75 су предњачили Никола Калинић и Огњен Добрић (обојица по четири).

Црвено-бели су од почетка утакмице диктирали темпо и како је време пролазило разлике је била све већа. После 20 минута кошарке на семафору је писало 52:43. Све је доловало да ће изабраници Дејана Радоњића уписати још један убедљив тријумф, али...

Никола Павлићевић и Никола Ивановић/ФОТО: АБА лига/КК Црвена звезда/Драгана Стјепановић

Играчи Студентског центра су искорисли опуштање ривала почетком четврте четвртине и полако, али сигурно су почели да топе предност. У једном моменту су дошли до минус четири - 77:73, но снаге за велики преокрет нису имали.

Треба рећи да је утакмицу обележио и погодак Луке Митровића за три поена. Не би то било ништа чудно да му то није био први покушај ван линије 6,75 у сезони.

Звезду је до победе предводио Никола Калинић са 23 поена, пратио га је Огњен Добрић са 18. На другој страни најбољи је био Кенан Камењаш који је постигао 20 поена, док је Флечер Мекги додао 13.

Црвено-бели сада имају учинак 18-2, а тим из Подгорице 8-12.

БОНУС ВИДЕО: Матија Бећковић добио Звездин дрес са бројем 10