СЕРИЈОМ ТРОЈКИ ДО ПЕХАРА: Кошаркашице Црвене звезде освојиле Куп

12. 03. 2022. у 20:45

Кошаркашице Црвене звезде су у великом финалу Купа Србије "Милан Цига Васојевић" Савладале Арт Баскет у Нишу са 90:71 (23:18, 25:20, 19:23, 23:10) и дошле до пехара.

КСС

Водиле су црвено-беле о почетка меча, углавном од пет до осам поена разлике, све док најбоља играчица њихових супарница, Марта Митровић није примакла своју екипу на 16:17 у 9. минуту. На истеку првог периода, црвено-беле су имале 23:18.

Боље је Звезда кренула и у другој деоници, повела 27:18, а после тројке Мишељићеве у 14. минуту стигла и до прве двоцифрене предности – 36:24, па је тренер Арта Видосављевић морао да реагује тајм-аутом. Лако су црвено-беле долазиле до поена, Арт у овом периоду није имао решење у одбрани, а после тројке Авлијаш у 17. минуту било је и „плус 14“ – 47:33, а на полувремену 48:38.

Трећа деоница почела је у знаку Арта, који се после тројке Чолић и двојке Митровић, а онда још једне тројке Чолић у 24. минуту, потпуно вратио у меч – 48:50. Међутим, уследила је серија Звезде 8:2 преко сјајне Елиот (58:50), али је Росић држала равнотежу. До краја треће деонице водила се жестока борба за сваки поен, да би после 30 минута било 67:61 за екипу тренера Вуковића.

Када је Недељков после минут игре погодила за три, Звезда је поново имала „плус девет“ – 72:63. Када је Недељков поново погодила тројку два минута касније, донела је великих 76:63. И трећу тројку пет минута пре краја погодила је Недељков – 79:65. Покушавао је Арт, али није имао одговор. И, онда, Катанићева је погодила са дистанце за огромних 84:67 на мање од три минута пре последње сирене, па је постало јасно да ће Црвена звезда освојити Куп Милан Цига Васојевић.

Кендријан Никол Елиот је убацила 22 поена за црвено-беле и остварила 12 скокова, Јанковићева је постигла 15,Недељков 13, а Авлијаш и Катанић по десет поена. У пораженој екипи ЖКК Арт Баскета истакла се нарочито Марта Митровић са 25 поена и 10 скокова, Ђоковићева је постигла 15, а Чолићева и Росићева по 11.

Бонус видео: Навијачи Црвене звезде током финала Купа Србије за кошаркашице пружили подршку Русији