ЉУДИ, ПОМОЗИТЕ! Никола Јокић не може да игра сам (ВИДЕО)

11. 03. 2022. у 07:16

НАЈБОЉИ српски кошаркаш Никола Јокића поново је био најбољи у редовима Денвера, али његова екипа поражена је од Голден Стејта 113:102.

Србин је на паркету провео скоро 32 минута и за то време постигао 23 поена (9/21 из игре, 0/8 тројке), уз 12 скокова, девет асистенција и по једном украденом лоптом и блокадом.

Јокића је жестоко мучио шут за три поена, највише због чињенице да се физички трошио у организовању напада, а поново му је једно додавање недостајало да оствари нови трипл-дабл.

Поново Никола није имао адекватну подршку саиграча у завршници, иако је домаћин у овом сусрету имао и 14 поена предности у трећој четвртини (72:58). Међутим, изабраници Стива Кера су савршено користили периоде у којима на терену није био српског интернационалца и на крилима расположеног Стефа Карија се вратили.

На крају је виђена неизвесна завршница у Колораду, у којој су Кари и посебно Џордан Пул (две везане тројке у последњем минуту) преломили утакмицу, прекинувши серију од три узастопна пораза од Денвера.

Поред Јокића, истакао се још Монте Морис са 19 поена, док је Грин додао 11. На другој страни, Кари је доминирао са 34 поена (11/21 из игре, 5/12 тројке), девет скокова, три асистенције и две украдене лопте. Пул се зауставио на 21 поену, три више од Куминге.

Српски репрезентативац Немања Бјелица је добио 20 минута, промашио један покушај за три, али уписао два скока и три успешна додавања.

Денвер је и поред пораза остао шести на Западу са скором 40-27.

У другој утакмици ноћашњег програма Бруклин је декласирао Филаделфију резултатом 129:100.

БОНУС ВИДЕО Како је Београд дочекао кошаркаше који су у Индијанаполису добили и "Дрим тим"

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00