"МИНА" ЧЕКА ШАМПИОНА: Црвена звезда стиже у госте младој екипи Меге у 19. колу АБА лиге

Г. КЕЛИЋ

07. 02. 2022. у 09:00

МЕЛЕМ за душу и за тело. То је оно што је кошаркашима Црвене звезде потребно као "хлеб насушни", како би "извидали ране" задобијене у прошлонедељним европским окршајима са Арманијем и Монаком. Жељени лек потражиће на данашњем (15.30) гостовању екипи Меге у оквиру 19. кола АБА лиге.

МИНА ЧЕКА ШАМПИОНА: Црвена звезда стиже у госте младој екипи Меге у 19. колу АБА лиге

ФОТО: Мега баскет/Драгана Стјепановић/АБА лига

Можда су се црвено-бели дефинитивно опростили од трке за Топ-осам Евролиге, међутим, у регионалним оквирима немају права на пропуст. Пре свега како би задржали сигурну предност од две победе више у односу на другопласирани дуо, који чине Партизан и Будућност.

Стићи до жељеног славља неће бити нимало једноставно, иако традиција досадашњих дуела говори другачију причу. У оквирима јадранског такмичења, црвено-бели и екипа из насеља Браће Јерковић су одиграли тачно 20 окршаја, а данашњи домаћин још чека на првенац над актуелним српским и регионалним прваком. Први овосезонски дуел одигран у дворани "Александар Николић" завршен је глатком победом пулена Дејана Радоњића (81:67), међутим, недавни резултати Мегине "клинчадије" показују фаворизованом ривалу да противник заслужује потпуно поштовање.

ЦЕРОВИНА: ДА ИСКОРИСТИМО ШАНСЕ

КАПИТЕН Меге Лука Церовина је пред дуел са лидером такмичења истакао да његову екипу чека тешка недеља, са три утакмице за шест дана.

- Очекује нас утакмица са Црвеном звездом, која је изузетно искусна и квалитетна екипа. Са овом утакмицом нам почиње веома тешка недеља, у којој играмо три утакмице у практично шест дана (Звезда, СЦ Дерби, Будућност). Играмо добро у последње време, победа у Железнику нам је много значила и уколико нам се укажу, покушаћемо да искористимо своје шансе против главног фаворита за освајање лиге - рекао је Церовина.

У последња четири дуела остварене су три победе, до тога две изузетно велике, на гостовањима Партизану и ФМП, због чега је пласман у плеј-оф опет актуелизован. Такође, на свом игралишту Мега је у првом делу сезоне на ноге већ бацила два кандидата за сам врх - Будућност и Цедевиту Олимпију.

- Чека нас веома озбиљан и захтеван противник. Црвена звезда има веома добар ростер, састављен од квалитетних и искусних српских играча који чине основу тима, појачан са неколико интернационалаца.

Основни квалитет им је изузетно чврста одбрана, не само на нивоу АБА лиге, већ и Евролиге. Са друге стране, ми смо у последњих неколико утакмица показали одређени ниво чврстине, а волео бих да ту чврстину задржимо на истом нивоу и на утакмици са црвено-белима - истакао је тренер Меге Владимир Јовановић.

БОНУС ВИДЕО Како је Београд дочекао кошаркаше који су у Индијанаполису добили и "Дрим тим"

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ДЕЛИЈЕ, ИЗВИНИТЕ! Дејан Станковић једва суздржао емоције након што је Звезда згромила Партизан и обојила у црвено-бело 178. вечити дерби