ЗВЕЗДАШИ У ДЕЛИРИЈУМУ: Црвено-белима драма против Олимпијакоса, Грци доживели први пораз код куће

А. Илић

27. 01. 2022. у 21:41 >> 20:44

КОШАРКАШИ Црвене звезде славили су против Олимпијакоса у 22. колу Евролиге резултатом 72:76

Узбудљива утакмица у дворани "Мира и пријатељства" је након велике борбе припала Црвеној звезди, а мира и пријатељства на терену није било.

Виђена је велика борба, а црвено-бели контролисали су меч током већег дела утакмице.

Звезда је у једном наврату имала предност од 10 поена, да би се након тога Олимпијакос вратио у живот, ипак, преломни моменат догодио се током четврте четвртине када је Никола Ивановић погодио за два, уз тројку, а потом и украо лопту, те свом тиму дао велики ветар у леђа.

Саша Везенков је у завршници домаћина спустио на поен заостатка, а тада је погодио Калинић, након тога и Ерон Вајт, те је Звезда поново дошла до три поена вишка. Након тога домаћину није било повратка.

Олимпијакос - Црвена звезда 72:76.

Олимпијакос: Вокап 4, Ејси 3, Дорси 6, Лоунтзис, Ларентцакис 8, Муоса, Оикономпулос, Фал 9, Мартин 2, Везенков 20, Жан Чарлс 2.

Црвена звезда: Лазаревић 4, Волтерс 9, Митровић 6, Лазић 3, Калинић 12, Добрић 14, Холинс 2, Ивановић 8, Марковић, Вајт 8, Кузмић 6,  Цирбес 2.

Четврта четвртина

40' Необјашњив промашај Вајта под кошем. Звезда и даље на плус пет, Везенков не погађа. Фал је избио лопту на своју половину, а Добрић закуцава за 67:74. Минут одмора тражио је Барцокас. Дориси је након краће паузе у којој су судије проверавале снимак, промашио. Потом на другој страни и Калинић и Вајт промашују... Слукас након тога уписује 15. поен, а Лука Митровић је погодио са пенала за 69:76.

39' Лука Митровић је направио простор и испред Мустафе Фала успео је да дође до поена.

38' Калинић је био добар у скоку, послао је лопту до Вајта који погађа за два. На другој страни добар је био Никола Калинић у оодбрани, покушао је Слускас за три, промашио је конструкцију.

37' Везенков је погодио за два и спустио домаће на поен заостатка, одмах је на другој страни Калинић добио "ливаду" од Кузмића, те је лако поентирао погодио је и Фол, наставља се егал - 67:68.

36' Костас Слукас је погодио уз фаул. Прецизан је био кошаркаш тима из Пиреја 63:66.

35' Ларенцакис је погодио из немогуђе ситуације за три. Звезда се још увек пита за све. Никола Ивановић долази до пенала. Бивши кошаркаш Будућности био је половичан са линије за слободна бацаћа - 60:66

34' Никола Ивановић погађа за три 55:61. Одржава Звезда предност, игра се у високом ритму.  Никола Калинић погађа за свој десети поен, а потом Никола Ивановић фантастичном одбраном узима лопту и поентира на другој страни.

33' Ларанцакис је шести кошаркаш домаћег тима који је добио 2+1 прилику у мечу.

32' Лука Митровић је везао неколико поена, добар почетак Звезде у последњој деоници.

Трећа четвртина

30' Лука Митровић је у последњим секундама покушао са велике удаљености остаје 52:53.

29' Поново је Звезда просула велику предност. Од осам до три поена предности.  Вокап је срећом по српски тим промашио, а на другој страни и Калинић. Фал је још једном брутално закуцао, овог пута преко Митровића.

28' Слукас погађа са пенала, а Бранко Лазић погађа за три, а Фал је буквално прелетео преко Цирбеса и залепио га на постер за 50:53

26' Непрецизан је Слукас био из првог покушаја са пенала, из другог је погодио, а потом Саша Везенков погађа за три, односно 46:50.

25 - Звезда прави серију од 0:6, те поново долази до осетније предности 42:48. Натерали су ривала на грешке, те након поена Кузмића који је одлично проигран од стране Лазића црвено-бели на +8, 42:50. Костас Слукас је направио фаул у нападу, одлично се поставио Бранко Лазић.

24' Саша Везенков је вечерас одличан за три. Погодио је трећи пут из три покушаја са дистанце.

23' Погодио је са пенала Кузмич, а потом Ларенцакис прави несхватљиву грешку и додавање шаље дубоко на трибине.

22' Лазић је након изгубљене лопте "попио" и блокаду, а Ларенцакис на другој страни није каснио лошу одбрану Калинића, покушао је за три, али је био непрецизан.

21' Две изгубљене лопте за Звезду на старту треће деонице. Прво је лопту изгубио Лазић, а потом и Волтерс. Након тога Ларенцакис је био прецизан уз пенал, а вратио тројком Добрић - 39:40

Друга четвртина

20' Непрецизан је био Дорси. Звезда је имала потом прилику из скока, када је промашио Вајт закуцавање - 36:37 након 20 минута игре.

19' Одлична позициона игра Ерона Вајта и још боље проигравање Огњена Добрића за 33:37, потом је на пенале био Слукас који је погодио из пенал за 36:37.

18' Лазаревић је добро одиграо леђима и долази до поена, а потом у рекету Вајт игра одличну одбрану 33-35

17' Нејт Волтерс уписује нове поене за Звезду.

16' Арон Вајт је крунисао одличну одбрану поенима, а фантастично га је проиграо Огњен Добрић. Потом Слукас је много хтео и промашује полагање. Одговорио му је Ерон Вајт истом мером, тежак промашај за три. Квинси Ејси потом доноси Олимпијакосу изједначење -31:31.

15' На повреду се жали Хасан Мартин, играч који је пред сам почетак дуела био упитан за меч.

13' Остин Холинс након сјајне контре доноси изједначење Звезди. Добио је Калинић неспортски фаул, али је промашио два бацања. Искупио се одмах тројком.

12' Саша Везенков донео је вођство Олимпијакосу. Два пута се Звезда добро брани, али не успева да дође до поена - 26:24.

Прва четвртина

10' Испустила је Звезда предност, а серијом 11:0, Олимпијакос се у потпуности вратио у меч.

8' Мустафа Фал погодио је за два, потом и са пенала за 13:20, а Калинић у наредном нападу прави фаул у нападу.

7'Два пенала прецизно је извео Цирбес, а потом је Ивановић био успешан на скок шуту са полудистанце - 10:18.

6' Вокап је изгубио лопту у рекету Звезде, Калинић није то успео да капитализује, али након непромишљеног потеза Дорсија долази Звезда до друге шансе - 10:14.

5' Добрић је искористио простор за лаке поене и додатни пенал те Звезда долази до 12. поена, али потом Добрић прави фаул на другој страни, те Вокап долази до прилике са пенала уз додатни кош за 10:12

4' Након одличног протока лопте Везенков је остао сам у "ћошку", погодио је за три. Одмах на другој страни одговара Огњен Добрић, а потом за домаће и Тајлер Дорси -7:9.

3' Дуго је било без поена, а онда је Звзеда направила серију 7:0. Волтерс је уписао пет поена, а додао је два и Никола Калинић

1' Тајлер Дорси отворио је меч поенима у последњој секунди за домаћи састав. Калинић са друге стране био је непрецизан, а потом Дорси шаље лошу лопту Саши Везенкову.

Уочи меча:

Црвена звезда поражена је од Асвела у претходном колу Евролиге 69:67 у неизвесној завршници. Нема много времена за осврт на пораз из Француске, јер црвено-бели сада имају нови тежак изазов у Грчкој где их чека Олимпијакос.

Црвено-бели из Пиреја имају 10 победа код куће из исто толико мечева, те нема сумње да је притисак на београдском тиму. Тим Дејана Радоњића у Пиреј иде са три пораза у низу.

Занимљиво је да је домаћи састав у међусебним дуелима у великој предности. Добио је Олимпијакос седам, а изгубио само три дуела.

Пред меч је Дејан Радоњић говорио о наредном противнику.

- После два меча која смо имали, боравка у Француској и Словенији ту смо и радимо мало на опоравку. Нисмо играли добро против Асвела и направили смо много грешака, атипичних за нас које краси игра са великом енергијом. У овом тренутку ми немамо ту енергију, што је потпуно објективно и нисмо на том нивоу на којем смо били и на којем желимо поново да будемо, рекао је Радоњић за клупски сајт.

- За боље ствари треба више тренинга, времена и утакмица. Распоред је такав да простора за то нема, видећемо колико ће нам времена бити потребно да дођемо до тог неког нивоа. Генерално је утисак да нисмо на нивоу на којем смо били и ето да будем прецизнији - далеко смо од тога, каже Радоњић, који се осврнуо на ривала.

- О Олимпијакосу можемо да причамо само у суперлативу. Одличан тим, играју изванредно, имају доста разлога да се надају позитивном резултату ове године, да оду до завршнице у Евролиги. Као што сам рекао, ми смо приморани да размишљамо само о себи, односно како да превазиђемо све ово на што безболнији начин, закључио је Радоњић.

БОНУС ВИДЕО: КАД ДРЖАВА БРИНЕ О ШАМПИОНИМА: Како су се низали успеси Србије у 2021. години

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45