ЗВЕЗДА ПАЛА У НЕВИЂЕНОЈ ДРАМИ: После корона-хаоса, црвено-бели испустили тријумф у Евролиги

21. 01. 2022. у 22:56

КОШАРКАШИ Црвене звезде, који 18 дана не само да нису играли такмичарске утакмице, већ скоро све време уопште нису могли ни да тренирају због бројних инфицирања коронавирусом у клубу, нису успели да направе истински подвиг - после драматичног меча у Француској, изгубили су у 22. колу Евролиге од екипе Асвела са 69:67

Асвел - Црвена  звезда 69:67 (11:17,14:18, 24:13,20:19)

Фантастичну кошаркашку представу приредили су Асвел и Звезда. Црвено-бели нису понели белу заставу у Француску. А на њима се није видело да 19 дана нису одиграли меч.

У самом уводу игран је егал, црвено-бели су имали од два до три поена предности све до последња три минута прве деонице када су по први пут повели са седам поена, а до краја четвртине предност је наставила да расте. Ипак, након 10 минута 11:17 за црвено-беле.

У другој деоници предност гостију брзо је била двоцифрена, а налет црвено-белих погурали су Лука Митровић са пенала, а потом тројком Никола Калинић. У наставку је Марковић тиму Дејана Радоњића донео и 14 поена предности. Ипак, на крају Звезда на одмор одлази са 25:35. Одлична игра тима Дејана Радоњића довела је до тога да српски тим прими само 25

поена у 20 минута игре.

Ипак, у трећој се игра београдског тима распала. На сцену је ступио тада Лакомб који је имао свега четири поена у првом полувремену. Немилосрдно је решетао кош Црвене звезде, за њега решења није било, а брзо се предност гостију истопила. Одолевала је Звезда до завршнице периода, када је ривалу препустила вођство 49:48.

Праву НБА кошарку гледали смо у последњих 10 минута. Неизвесност, резултатска клацкалица и одлични Лакомб и Џонс, на другој страни парирали су им Добрић и Вајт, али брзи ритам игре више је одговарао француском тиму који је поенима управо Џонса дошао у вођство у последњим секундама. Огњен Добрић је потом имао шут за победу, али није успео да реши питање победника, те победу носи Асвел - 69:67

Четврта четвртина

Асвел: Џонс 17, Кауди 2, Лакомб 17, Диот 3, Најт 4, Рисашер, Гист 9, Фал 4, Осетковски 7, Стразел 5, Атетокумбо 1,

Црвена звезда: Волтерс 4, Давидовац 2, Митровић 9, Калинић 9, Добрић 20, Холинс 5, Ивановић, Марковић 2, Вајт 12, Кузмић 2.

40' Лакомб наставља да мучи Звезду, половичан је био са "пенала". У последњих 40 секунди Звезда има два поена заостатка. Добрић погађа за изједначење 67:67. Џонс у пресудном тренутку погађа. Звезда је одлучила да одигра дуг напад. Промашио је Огњен Добрић за три, крај 69:67.

39' Поен предности за домаћи тим, а Звезда је након скока пропустила добру прилику да поентира. Џонс срећом по госте није такође био прецизан. Ерон Вајт није знао шта жели, финтирао је шут, па кренуо на продор, направио је фаул у нападу.

38' На линију за слободна бацања отишао је Огњен Добрић. Пол Лакомб је направио два брза фаула, те свој тим послао у бонус. Добрић је био сигуран оба пута 64:65

37' Лакомб уписује шеснаести поен. Чини се да гости немају решења за расположеног Лакомба који уписује шеснаести поен. Девети поен Џејмса Гиста, Американац је закуцавањем натерао Радоњића да тражи минут одмора.

36' Фал је био сигуран, одржава заостатак домаћина за Звездом на три поена, а прилику да је додатно увећа имаће Калинић са пенала, где има три слободна бацања. Прецизан је био у прва два покушаја 58:62

34' Добрић је погодио за три. Још једном добра одбрана гостију, а потом поени Вајта са пенала. Ипак, Најт је у наредном нападу искористио непажњу Звезде да дође до прилике и поентира, моментално је одговорио Никола Калинић 56-61.

33' Марковић губи лопту, Звезда неповезано изгледа у нападу, а  одлично у одбрани.

32'  Ништа спорији ритам не гледамо него у претходној четвртини. Звезда је поново испустила вођство, а Џонс је погодио за два, потом и Стразел за три. Погодио је за Звезду и Митровић - 54:53

31' Када је тешко, Огњен Добрић. Нова тројка за Звезду, која госте враћа у вођство. Прекомбиновали су се домаћи у наредном нападу. Звезда долази до лопте - 49:51.

Трећа четвртина

30' Погодио је Џон за три. Води Асвел. Французи су одлично одиграли трећи период, а након  десет поена заостатка воде пред последњу четвртину 49:48

29' Џејмс Гист је са пенала имао прилику да Асвелу донесе изједначење. Био је половичан, минимална предност Звезде 42:43. Гист је показао да још увек има добру игру леђима у рекету. Вратио му је тројком Добрић, а потом поентира и Кауди, а одговор стиже од Митровића - 46:48

28' Лакомб, човек који самостално држи Асвел у овом мечу. Нови поени, Француза који је након 14. поена напустио игру 41:43

27' Ерон Вајт губи лопту на другој страни, те Звезда не користи прилику да се додатно удаљи. Џејмс Гист долази до четвртог поена за 39:43.

26' Погодио је и Митровић, а потом Пол Лакомб долази до нових поена, Звезда мора да нађе решење за Француза који је у овом делу меча далеко испред свих на терену. Први двоцифрен био је Ерон Вајт, а потом се Никола Ивановић одлично поставио, те је Лакомбу досуђен фаул у нападу. Добро је што су црвено-бели успели да га избаце из одличног ритма.

25' Агонију гостију прекинуо је Бранко Лазић који је након неколико минута уписао поене за Звезду 35:39.

24' Лакомб је у паду убацио лопту у кош између тројице играча Партизана, Волтерс, Давидовац и Лазић посматрали су га. Разиграо се Пол Лакомб који је брзо дошао до 10 поена. Серија 10:2 домаћина 35:37

23' Врзо и динамичније игра се на почетку трећег периода игре. Крис Џонс је убацио свој  500. поен у дресу Асвела, дуго већ на семафору стоји 29:37.

22' Лакомб је пошао на продор, а Ламоника показује да је кошаркаш Звзеде Нејт Волтерс направио фаул, потом Волтерс одличном одбраном враћа напад гостима. Утрчао је Давидовац, а Најт краде лопту.

21'Лакомб Џонс и Крис Џонс убацили су брзе поене за Асвел , а брзо Холинс сече мини серију ривала - 29:37.

Друга четвртина

20'Још једном до лопте долазе играчи Звезде. Одлучили су да одиграју дуг напад гости. Калинић је "попио блокаду Каудија. Први поен уписао је и Костас Адетокумбо. Митровић је брзо дошао на другу страну, а покушај полагања блокирао му је грчки кошаркаш

19' Након паничне реакције играча Звезде лопта се одбија до домаћих, а Гист долази до првих поена. Доста грешака и неповезане игре у последњих неколико напада.

18' Таман када крене Звезда у, чини се, добру серију, уследи изгубљена лопта или фаул у нападу. Овога пута прекршај у нападу направио је Добрић. Потом у наредном нападу фаул при продору прави и Калинић.

17' Фанстастична сарадња Волтерса и Вајта, пронашао је Нејт саиграча у рекету и кроз "шуму" руку фантастично га проиграо.

16' Огњен Добрић погађа трећу тројку за Звезду, Вајте је потом након добре одбране пробао са полудистанце, био је непрецизан, а прве поене уписао је и Крис Џонс. Незадовољан је Радоњић непромишљеним нападом, те тражи минут одмора.

15' Фал је домаћину донео поене, а пре тога Нејт Волтерс другим одличним флоутером поентира за Звезду. Половичан је са пенала био Ерон Вајт.

14' Осетковски са линије пенала долази до свог седмог поена, а Маркус Најт након скока враћа домаћина на једноцифрени заостатак мини серијом 4:0 - 18:27.

15' Калинић је још једном крунисао добру игру звезде у нападу поенима. Оно за шта Асвел нема одговора у овом тренутку јесте добра кретња лопте Звезде, а неколико напада уназад Звезда поене крунише након добре игре у рекетуи мисмеч ситуација.

14' Марковић и Оситковски су разменили поене, Звезда одржава двоцифрену предност - 13:25. Осетковски се већ у наредном нападу нашао на линији за слобона бацања, био је половичан.

13' Нова добра одбрана Звезде, Холинс је сада пронашао усамљеног Дејана Давидовца којем није било тешко да подигне предност Звезде на 11:23

12' Гист је лоше почео, а то је добро за његов бивши клуб.  Покушава да покрене шут, а то му за сада не иде. Фантастично се гради Никола Калинић, Звезда први пут двоцифрена 11:21.  Имала је Звезда лепу прилику да се још одлепи, натерали су ривала на изгубљену лопту, али потом прави Калинић фаул у нападу.

11' Вајт је у првој деоници имао пет поена, док је Добрић додао четири. Лакомб је други период отворио промашајем, а потом на другој страни Добрић јефтино губи лопту. За разлику од првог пута, Митровић је сада био два пута прецизан са пенала - 11:19

Прва четвртина

10' Добро је утрчао Огњен Добрић. Звезда на 9:17. Стразел је на другој страни два пута био прецизан. Ух, како лепа акција Звезде, Давидовац је није крунисао поенима, а након скока ни Митровић на крају прве деонице 11:17.

9' Лакомб прекида налет гостију, а Ивановић са "пенала" био два пута непрецизан 9:15. Митровић одлично брани Џонса при шуту за три. Блокада играча Звезде при покушају да упути лопту ка кошу.

8'Вајт је погодио за два, Звезда прави серију 7:0.

7' Коначно тројка, Холинс води Звезду на 7:11, пре тога је домаћину поене донео Лакомб. Ивановић је био помало себичан, из тешке ситуације је шутнуо за три, а имао је усамљеног Луку Митровића који је улазио у отворен рекет. На путу до лопте кошаркаш Звезде је фаулиран, те је са "пенала" подигао Звезду на 7:12

6' Холинс је био непрецизан, а потом и Лука Митровић након скока. Нула од три Звезда за сада за три поена.

5' Погодио је са пенала и Огњен Кузмић. Звезда иде на плус три 5:8. Добра ствар је што су у овим тренуцима играчи тима са Малог Калемегдана закључали рекет, а ривал може да шутира само за три. Одличном одбраном црвено-бели су натерали ривала да потроши 24 секунде, те гостујући састав добија напад иако је Кауди први дошао до лопте након промашене тројке, док при његовом покушају нико од играча Звезде није преузео посед.

4' Добрић је успео да се избори за прилику да Звезду врати у вођство, а потом је уследио одговор Антона Диота за три, а након тога и флоутер Волтерса 5:6.

3' Дилан Осетковски је након фаула откључао Звездин обруч.  Није био прецизан са пенала - 2:2. Гледамо у овим тренуцима тврду игру и, можемо рећи, нимало лепу кошарку.

2' - Непрецизан је био потом и добрић за три. Чини се да је на почетку тим Дејана Радоњића одлучио да се ослони на игру са дистанце, али им није то пошло за руком. Неуспешан је био и покушај Каудија, да би после два минута игре Ерон Вајт "отворио" мрежице" - 0:2 за Звезду.

1' - Први напад на мечу имала је Црвена звезда. Нису успешно отворили меч гости, али је са друге стране Кузмић одиграо одличну одбрану против Криса Џонса. Пробао је Калинић са друге стране након тога за три, није био прецизан.

Уочи меча

Бурни су дани иза црвено-белих, које је нови коронавирус најпре десетковао, а потом учинио да малтене нема незаражених у клубу са Малог Калемегдана. Редом су се одлагале утакмице и у Евролиги, и у АБА лиги, а сада коначно, после непланиране и то скоро тронедељне паузе, тренер Дејан Радоњић има на располагању довољно кошаркаша за мегдан са француским представником. Али, иако су црвено бели коначно спремни да играју, ни они, ни њихови навијачи не знају како ће то "и на шта" личити. Јер, последњи такмичарски меч је одигран још другог јануара, против Сплита, а потом су уследила не само паузирања у смислу утакмица, већ и обавезна мировања из медицинских разлога...

- Имамо евролигашки меч као прву обавезу после ове паузе. Асвел зна да игра јако добро, имају добре појединце, атлетски јако захтеван меч нас чека. Пре свега, оно што је наша реалност јесте да видимо шта ми то уопште можемо. Здравствено стање је добро, сви су изашли из короне, повреде које су биле су саниране. Сада морамо свакодневно да правимо анализу, да знамо у сваком тренутку у каквом смо стању, појединачно и колективно. На све то, скоро три недеље нисмо играли утакмицу што целу ситуацију чини додатно тежом, али шта је – ту је. Идемо корак, по корак, да видимо где смо и шта смо, рекао је тренер Звезде Дејан Радоњић за клупски сајт.

О периоду у Ковид режиму:

- Последњи меч смо одиграли 2. јануара. Оно што је било јесте да смо имали одређени тренажни процес са неколико играча, са неколико тренера. Било је десетак, па чак и 12 дана одсуства код неких играча. Сада смо сви заједно ту, покушавамо да урадимо оно што можемо. Та пауза захтевала је изолацију са строгим мировањем, пажљиво смо морали да улазимо у тренажни процес, да водимо рачуна о сваком појединцу. Поред тих играча који су тренирали, остали су из короне излазили у неколико етапа, сада су ту још двојица који су тек почели да тренирају… У свим тим околностима покушали смо да направимо што је могуће боље и да чекамо утакмице које нам долазе“рекао је тренер црвено белих.

Међусобни сусрети

Ово ће бити шести меч два клуба у Евролиги, црвено бели имају три победе уз два пораза, а последњи меч одигран је 11. новембр 20221. године када је тим Дејана Радоњића тријумфовао у некадашњем "Пиониру" са 73:67.

Шта даље следи за Звезду

Екипа Звезде право из Француске путује на важан меч регионалне лиге са Цедевита Олимпијом који се игра у понедељак у Љубљани.

БОНУС ВИДЕО: Американац пропевао на српском, и то како

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39