ПАРТИЗАН ПРЕГАЗИО ХАМБУРГ: Рапсодија црно-белих, пукла стотка у "Пиониру"

Часлав Вуковић

18. 01. 2022. у 20:18 >> 22:36

ПАРТИЗАН је уписао нову убедљиву победу у Еврокупу. Црно-бели су прегазили Хамбург у дворани "Александар Николић" са102:77 у 10. колу Еврокупа.

ПАРТИЗАН ПРЕГАЗИО ХАМБУРГ: Рапсодија црно-белих, пукла стотка у Пиониру

Трифуновић, Мадар и Мур Фото КК Партизан

Сви који су дошли у популарни "Пионир" нису погрешили, могли су да уживају у представи изабраника Жељка Обрадовића који су им приредили мноштво прелепих потеза у којима је предњачио Матијас Лесор који је имао неколико атрактивних закуцавања.

Домаћин је уништио ривала, пре свега фантастичном одбраном из које је проистицао добар напад. Бирали су играчи клуба из Хумске увек права решења, а у томе им је помогла и публика која је навијала од првог до последњег минута.

Колико је домаћин био сјајан у нападу, посебно у првом полувремену показује и број поена - 65. Не виђа се често да једна екипа у два везане четвртине постигне 30 и више поена, е то су урадили црно-бели у прве две (34 и 31).

Партизан је мало славије одиграо друго полувреме. Ипак, ни тада није одступао од агресивне игра и такав приступ је домаћим играчима омогућио да трећи пут заредом постигну преко 90 поена у Еврокупу.

Успео је Жељко Обрадовић да заустави сва најјача оружја ривала, пре свега сјајног Кејлеба Хомслија који је сведен на "само" 14 поена, пошто је познат као фантастичан нападач.

Најефикаснији у победничком тиму био је Матијас Лесор са 22 поена, Зек Ледеј је додао 18. На другој страни више поена од Хомслија постигао је само Робин Кристен који је бројао до 20.

Партизан сада има учинак 8-2, а Хамбург 4-6.

Партизан - Хамбург 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24).

Дворана: "Александар Николић". Гледалаца: 5.021. Судије: Сефи Шемеш (Израел), Јургис Лауринавичиус (Литванија), Кристапс Константиновс (Летонија).

Партизан: Куруц 8, Пантер 15, Ледеј 18, Аврамовић 5, Копривица 13, Дангубић, Смаилагић 2, Мур 4, Глас 2, Лесор 22, Трифуновић 8, Мадар 5.

Хамбург: З. Браун 5, Ди Лео 3, Хомсли 14, Рич, Меиснер 5, Кристен 20, Мекалум 11, Котсар 9, Хинрикс 3, Едигин 4, Холац 3.

Четврта четвртина: Партизан - Хамбург 102:77

40' - Још једно закуцавање. Овога пута у режији Балше Копривица, а прве поене тек у финишу је постигао Грегор Глас. Тачку је ставио Урош Трифуновић - 102:77.

38' - Смаилагић је након минута одмора погодио са линије пенала. Потом је и Копривица пронашао пут до коша ривала.

37' - Сада се игра растерећно на обе стране. Тројку за госте постигао је Хомсли, а пре тога прецизан да домаће био је Копривица. Лошу одбрану Паритзана казио је још једном тројком Кристен. Обрадовић не дозвољава опуштање и одмах тражи тајм-аут - 92:68.

35' - До нових поена дошао је Мадар који је лепо наскочио и погодио са полудистанце. Потом је сјајну одбрану одиграо Аврамовић и натерао ривала на грешку.

34' - Кристен је једини који може да помогне за Хамург у овом периоду. Опет је погодио тројку - 88:59.

33' - Период меча у коме и једни и други греше у нападу. Прекинуто је то тајм-аутом који је затражио Обрадовић.

31' - Последњи квартал је тројком отвроио Куруц. Истом мером је узвратрио Кристен коме је то био трећи погодак ван линије 6,75.

Трећа четвртина: Партизан - Хамбург 85:53

30' - Трећу четвртину је полагањем окончао Алекса Аврамовић који се одлично снашао након украдене лопте.

29' - Лако Партизан одрађује посао. Ипак, црно-бели не падају и то је сигурно битно, без обзира на то што је питање победника увелико решено.

28' - Серију гостију без поена прекинуо је Реј Мекалум који је продором у десну страну успео да постигне кош.

26' - Француз у редовима Партизана бриљира. Опет је лако поентирао и натерао тренера гостију на први тајм-аут у овој четвртини. Након минута одмора Пантер је погодио тројку на истеку напада и разгалио све у хали "Александар Николић",

25' - Леп продор Хомслија и сјајно полагање. Одличну акцију су на другој страни одиграли Пантер и Ледеј, коју је центар домаћих завршио закуцавањем.

24' - Партизан углавном погађа са линије пенала у овим тренуцима. Након Лесора прецизан је био и Трифуновћ - 72:44.

22' - Лесор и даље затрпава кош ривала. Поенима уз фаул је почео друго полувреме и само је наставио тамо где је стао у првом полувремену.

Друга четвртина: Партизан - Хамбург 65:41

20' - Прво полувреме окончано је тројком Ледеја из десног корнера и Партизан је постигао невероватних 65 поена за 20 минута кошарке.

20' - Немају гости решње за Лесора који је већ стигао до 15 поена. Пет поена заредом за Хамбург постигао је Зек Браун.

17' - Сјајан је играч Хомсли, дошао је до нових поена. Ледеј је везао пет поена и поново је Партизан везао неколико добрих напада.

16' - Још једна добра одбрана домаћих из којих је проистекла контра коју је новим закуцавањем завршио Трифуновић.

15' - Од коша до коша се залетео Кејлеб Хомсли и поентирао тако што је набацио високо на таблу. Партизан је мало пао, но серију од пар слабијих напада прекинуо је Аврамовић - тројком - 46:30.

14' - Закуцао је и Балша Копривица, а онда још једна тројка за госте из Немачке, погодио је Меиснер. На другој страни млади центар Партизана реализовао је и два слободна бацања.

13' - Гости много шутирају за три поена, али не погађају у високим процентима. Разлог је одлична одбрана коју игра тим Жељка Обрадовића. За сада све перфектно функционише у игри црно-белих. Наставили су у истом ритму и нешто је морало и да погоди. Прецизан је био Кристен и минутом одмора је реаговао популарни "Жоц" - 39:21.

12' - Други квартал је почео неспорстким фаулом Куруца и из тога је Хамбург уписао само два поена. За Паритзан је прву тројку постигао и Јам Мадар.

Прва четвртина: Партизан - Хамбург 34:14

10' - Не могу се набројати закуцавања црно-белих у уводном кварталу. Лесор је још једном демонстрирао страшне физичке предиспозиције. То је уједно био последњи кош у првом делу сусрета - 34:14.

9' - Рапсодија од кошарке Паритзана у уводних 10 минута меча. Пантер је још једном пронашао пут до коша ривала. Овога пута је лепо пробио и положио на леву страну - 32:14.

8' - Гости једино могу за три поена да погоде. Мекалум је био прецизан, али је истом мером узвратио Пантер и домаћин је већ на 30 поена.

8' - Пуца Паритзан из свих оружја. Уписао се у стрелце и Родионс Куруц. Летонац је био прецизан ван линије 6,75, пре тога је Пантер после продора закуцао - 25:8.

6' - Није успео Француз да погоди додатно бацање, па је то казнио тројком Холац. Но, центар домаћих наставио је да "малтретира" ривала и опет је лако поентирао.

5' - Права рапсодија црно-белих. Публика у "Пиониру" може да ужива. Лесор је опет погодио уз фаул, закуцао је после одличног ролинга - 18:5.

4' - Котсар је поентирао после минута одмора, но онда Лесор као и у првој ситуацији погађа након офанзивног скока, уз то је био фаулиран, а искористио је и слободно бацање.

3' - Наставила се страшна одбрана домаћих. После украдене лопте снажно је у контри закуцао Зек Ледеј и тренер гостију Педро Каљес је морао да затражи тајм-аут - 11:3.

2' - Сјајно је Партизан почео меч у оба правца. Хамбург не види кош, а до у стрелце су се уписали и Трифуновић и Лесор. Прве поене за Хамбург постигао је одлични Хомсли, но баш као и он и Пантер је до првих поена дошао поготком за три поена.

1' - До првих поена на утакмици дошао је Далас Мур. Он је најпре промашио тројку, али је из другог напада Американац успео да дође до коша.

Уочи меча:

Црно-бели су фаворити на овој утакмици, бар на папиру. Ипак, то ће морати да докажу на паркету против ривала који игра веома брзу кошарку са доста шутева за три поена.

Да је тако показује и прва утакмица коју су изабраници Жељка Обрадовића победили у Немачкој са 106:97. Нешто слично је од тима Педра Каљеса може очекивати и овог уторка.

Клуб из Хумске у добром расположењу дочекује овај сусрет пошто је везао четири тријумфа у свим такмичењима.

Утакмицу Партизан - Хамбург можете да пратите уживо на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО: Светислав Пешић промовисао књигу - МОЈА ИГРА - МОЈ ПУТ

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45