БЕРОН И ЛОЈД "ПРЕСУДИЛИ" ЗВЕЗДИ: Зениту припала драма против Звезде!

А. Илић

30. 12. 2021. у 18:44 >> 21:29

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су у невиђеној драми од Зенита у 18. колу Евролиге 74:80. Русима је припала драма након продужетка и одличном игром у последњој деоници и проджетку уписали су 12. победу у сезони

БЕРОН И ЛОЈД ПРЕСУДИЛИ ЗВЕЗДИ: Зениту припала драма против Звезде!

Фантастичну утакмицу одиграли су Звезда и Зенит, лавовска борба виђена је на обе стране. Током уводних минута игран је егал, Звезда је након пет минута имала шест поена предности (13:7), у једном моменту имала је Звезда и осам поена предности, али је након 10 минута имао тим Ћавија Паскала предност 21:29.

Дуго је одржавао предност тим из Санкт Петербурга. Холинс тројком на два минута до полувремена враћа предност тиму Дејана Радоњића, али није дуго трајала радост домаћих. Били Берон тројком враћа Русима предност, а након 20 минута игре Звезда је била на минус два 42:44.

Пријала је пауза домаћину који је одлично заиграо у трећем периоду. Након пет минута Зенит је имао само два постигнута поена, а 54:46 стајало је на семафору. Одличну одбрану играли су играчи екипе са Малог Калемегдана, те трећу деоницу добијају са 15:6, док је укупан резултат био 57:50.

Црвена звезда - Зенит 76:80 (21:29, 21:15, 15:6, 12:19, 7:11)

Црвена звезда: Лазаревић, Волтерс 21, Митровић 11, Лазић 2, Калинић 13, Холинс 15, Симоновић 2, Ивановић 2, Марковић, Вајт 1, Кузмић 9, Цирбес.

Зенит: Лојд 8, Закаров, Карасев 5, Кулагин 3, Берон 25, Пушков 2, Кзминкас, Зубков 8, Појтрес 7, Понитка 5, Франкамп 4, Мики 13.

Чинило се да није могло боље, наставили су црвено-бели истим темпом и у четвртој четвртини на почетку. Шест поена предности за Звезду након четири минута игре, а онда се запалио Били Берон који је погађао из немогућих ситуација, једини је задавао главобоље  Радоњићевој чети, а на крају меча имала је Звезда два шута за победу. Никола Калинић промашио је за три, а потом је одговорност преузео Нејт Волтерс, који је промашио целу конструкцију коша - 69:69 играли су се продужеци.

Прве поене у додатном времену постигао је и Џордан Лојд  који их је нанизао осам. Нису имали решења домаћи играчи за њега и Берона те победа иде у Русију - 76:80.

ПРОДУЖЕТАК

45' Лазић је шутирао за три, није погодио обруч. Лојд је имао два пенала након фаула Лазића. Оба пута сигуран је био Лојд  - 74:79. Промашио је Калинић за три, сада је већ немогућа мисија за домаћина. Нису играчи Звезде дозволили ривалу да убаци лопту у игру, има домаћи тим 16 секунди, поентирао је брзо Волтерс. Фаулиран је Берон, имаће амерички бек два слободна бацања.

44' Закуцавањем Калинића Звезда на само поен заостатка. Након неколико одбитака, испада лопта играчима Звезде и долази до Понитке, а Лојд са полудистанце долази до шестог поена и 74:77.

43' Свиран је фаул Калинићу над Микијем. Погодио је оба бацања играч Зенита. Помало је себичан био Волтерс. Имао је Митровића који се отворио након пика, одлучио је да солира. Потом промашује и Калинић за три.

42' Калинић хвата промашај Микија, а Волтерс игра против Зубкова један на један. Блокада Микија над Звездиним играче.

41' Први напад у продужетку за Зенит. Погодио је Лојд, Никола Калинић погодио је за три, одмах враћа лаганом двојком Мики 72:73. Два пута промашио је са "пенала" Калинић.

КРАЈ ЧЕТВРТЕ ЧЕТВРТИНЕ

40' Није било поена у нападу Звезде. Лојд је након два скока погодио. То су били први поени за њега, али у пресудном моменту 69:69. Промашио је Калинић у задњој секунди напада, Лазић хвата лопту, додаје до Волтерса који промашује конструкцију коша. Играће се продужеци!

39' Лука Митровић је био прецизан са пенала, а Франкамп са друге стране поентира након полагања. Погледаће судије снимак након оштрог фаула над Митровићем, судије ће погледати снимак да ли се случајно радило о неспортском фаулу том приликом. Након вишеминутног већања Појтрес је направио неспортски фаул. Митровић има два бацања, био је прецизан. Имаће Звезда и лопту са стране.

38' Фаулиран је Митровић, Звезда има прилику за поене након што је Волтерс пробио, флоутер је на крају изашао из коша, а Били Берон покушава из немогуће ситуације и коначно промашује.

37' Франкамп враћа овај меч на почетак. Погодио је за два - 65:65.

36' Били Берон у овим тренуцима сам држи Зенит у игри 24. поеном спушта госте на три поена заостатка. Након тога фантастична акција Митровић - Калинић коју Никола решава поенима. Појтрес након фаула Митровића добија 2+1.

35' Слично је након ролинга покушао Митровић, остала је на обручу лопта.

34' Мики је погодио за три, а Симоновић уписује прве поене у мечу за 63:56. Пробио је Берон лагано са леве стране и дошао до 22. поена.

33' Свиран је првобитно фаул у нападу, а после су судије преиначиле своју одлуку и фаул је досуђен Лазићу. Добро за домаће је што је Били Берон изашао из игре.

32' Седамнаести поен постигао је Волтерс лаганим флотером, а вратио му је Били Берон готово са десет метара и то преко двојице играча. Поново Волтерс на другој страни за 59:53.

31' На сличан начин почела је и четврта деоница као претходна. Добра игра Звезде у одбрани Лазаревић је на додавање кузмића покушао да поентира, био је непрецизан на отвореном шуту за три.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

30' Изгубила је Звезда лопту, а након тога уследило је јако лоше додавање Берона који је послао лопту далеко на трибину иза коша. Уз доста проблема Звезда је успела да пренесе лопту на половину ривала. нови поени Волтерса за 57:50

29' Зубков је промашио, Лазаревић не узима лопту, а навијачи негодују јер ривал није пренео лопту након осам секунди, просто је невероватно да судије то нису уочиле. Узаврла је атмосфера на трибинама. Понитка је избио лопту, поново припада Звезди.

27' Берон прекида серију Звезде, погађа тројку и уписује пети поен руског тима у другом полувремену.

26' За шест минута игре Зенит је постигао свега два поена, непцрецизан је био и Пушков са пенала. Ивановић и Митровић за Звезду уписали су лаке поене - 54:46. Подсетимо, за прве две четвртине постигли су гости 44 поена.

24' Калинић је погодио за три и Звезду подигао на +6, Зубков брзо потом прекида серију домаћина лаганим поенима.

23' Карасјов прави фаул, а Кузмић долази до нових поена и додатног бацања. Прецизан је био бивши кошаркаш Голден стејта. Поправио је просек домаћина са "пенала".

22' Два минута беспоштедне игре, али без кошева. Огњен Кузмић је "залепио" блокаду ривалу, сачувао кош, а до првих поена дошао је управо центар са пенала.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ

20' Велика борба на крају, Појтрес долази до лопте након промашаја Калинића. Фаул на другој страни Николе Калинића - Након 20 минута игре 42:44

19' Имао је превише простора Берон и прекинуо је лако Звездину серију 7:0. Оклизнио се потом Холинс. Послао до Ивановића лопту у паду, а бивши кошаркаш Будућности промашио је за три. Берон на другој страни није. Сада серија 6:0 Билија Берона.

18' Шутирао је Николић, Холинс му након промашаја усмерава лопту, а потом из друге шансе Звезда тројком долази до вођства - 40:38.

17' Одлична одбрана Цирбеса. Звезда има после дуго времена прилику да поведе.  Ипак, брзоплет је био Ивановић. Имао је бољих решења, шутирао је са полудистанце. Сада улази ривал Звезде у серију грешака, губи лопту и Џордан Мики.

16' Ивановић од уласка на терен игра врхунску одбрану. Митровић је потом одлично одбранио шут за три Лојда. Пет од 11 шутира Звезда са пенала, два пута је непрецизан био Митровић. Искупио се Лука Митровић већ у наредном нападу, напао је Микија и лагано поентирао.

15' Андреј Зубков погодио је за три, кад год се Звезда приближи ривал успе да пронађе отворен шут за три. Кузмић на другој страни долази до лаког закуцавања, а потом добром одбраном ривал губи лопту због осам секунди на својој половини.

14' Једанаести поен за Волтерса, Остин Холинс их има 12. Уследила је одлична одбрана Волтерса и први поени Луке Митровића. Звезда се вратила 33:35. Уследило је неколико напада без кошева на обе стране.

13' Карасјов без проблема у рекету погађа. Био је заборављен под кошем након што је ривал добро раширио рекет домаћина. Са друге стране Калинић на сличан начин проналази Кузмића - 29:35

12' Берон долази до лаких поена на другој страни, а Волтер Флоутером спушта на 27:31. Још једном је потом Берон био прецизан након флоутера.

11' Остин Холинс погађа из свлачионице. Прекида серију ривала.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

10' Појтрес лаганим полагањем враћа Зенит у вођство 20:21. Нову тројку уписао је и Карасјов.Ерон Вајт је такође био половичан са "пенала". Превише проблема има тим Дејана Радоњића у том аспекту игре. Појтрес снажним закуцавањем шаље Русе на 21:26, а потом Зубков тројком завршава серију Зенита 19:3

8' Берон је био прецизан са пенала, а након фаула са друге стране два пута и Бранко Лазић. Након тројке Кулагина било је 20:19.

6' Добро се креће лопта око коша. Стефан Марковић у завршним секундама шутира, био је непрецизан. Понитка је одлично реаговао на додавање Берона - 18:12. Непрецизан је потом био и Лазаревић на другој страни. Потом Берон погађа за три са велике удаљености, а након тога и техничка грешка капитену Лазићу.

5' Ау, људи моји, након контре Звезде Холинс закуцава преко свог чувара, судије не показују фаул, али су навијачи то испратили са великим одушевљењем. Девети поен Холинса у вечерашњем мечу за свега пет минута. Американац је баш мотивисан против бившег клуба. Џордан Мики прави фаул у нападу, његова друга лична грешка Пасквал одмах реагује и мења га.

4' Остин Холинс је у свом елементу. Погодио је за три. Након украдене лопте Нејт Волтерс увећава предност Звезде полагањем, поново је био фаулиран том приликом - 13:7, изнова је био непрецизан са пенала. Поново Мики погађа за три. Враћа Никола Калинић са друге стране. Звезда поново на +6.

3' Лојд долази до скока након промашаја Калинића, а Пушков доноси Зениту у наредном нападу прво вођство - 7:6. Потом фантастични Нејт Волтерс долази до поена након флоутера уз фаул. Није прецизан био бек црвено-белих са линије за слободна бацања. Добро је то што су ривала натерали на три фаула.

2' Високи центар Џордан Мики погодио је за три, а одмах са друге стране Волтерс враћа предност Звезди - 5:3. Потом и Понитка погађа. Висок интензитет, игра се кош за кош. Холинс је био половичан са линије за слободна бацања, а потом Лазаревић одличном одбраном тера 7Понитку на грешку - лопта за домаће.

1' Почела је утакмица у препуном Пиониру. Остин Холинс погађа прве поене за Звезду и то уз додатно слободно бацање. Претходио је промашај Волтерса. Прецизан је Американац био са "пенала" - 3:0.

УОЧИ МЕЧА

Тим Дејана Радоњића има седам победа и 10 пораза, док руски представник у Београд долази са скором 11 победа и шест пораза.

Тренер црвено-белих Дејан Радоњић пред меч да очекује јасну подршку.

- Распоред је такав да јако брзо играмо нови меч против Зенита. У претходном смо играли јако добро и славили, сада нас опет очекује исти противник. Наравно, то ће код њих произвести додатну мотивацију да и због тога изађу на паркет и одиграју меч на нивоу онога што могу. Показали су јако пуно, имају само шест пораза, имају велики квалитет, играју јако добро од почетка, тренутно су четврти на табели и имају пуно разлога да се надају добром пласману. Очекујемреакцију са трибина, да нам подршка буде таква да играчи осете могу више од онога што су наше могућности. Надам се и искрен да будем, сутра очекујем најгласнију подршку у овој години  - рекао је Радоњић.

Тренер руског тима Ћави Пасквал свестан је тешког посла који га чека у Београду.

– Завршићемо ову годину тешком утакмицом. Играмо против тима који ми се веома допада тактички – и у нападу и у одбрани играју фантастично. Допада ми се њихова организација и колико су озбиљни. Један су од тимова који су сада у најбољој форми у Евролиги. Такође, имају веома добру подршку. Пред нама је тежак изазов. Изгубили смо на домаћем терену, морамо да играмо много боље, имамо шансе да победимо, казао је Пасквал.