ЧУДО БЕЗ РАДОЊИЋА: Звезда губила са 18 разлике у 4. четвртини и победила!

Д. Н.

11. 12. 2021. у 19:09

ЦРВЕНА звезда је после новог тријумфа у Евролиги, победе над Олимпијакосом, направила нестваран преокрет у АБА лиги: у 11. колу је на гостовању дванаестопласираној Крки у Новом Месту губила са 18 поена на почетку четврте четвртине, притом остала без повређеног Марка Симоновића и искљученог тренера Дејана Радоњића, а победила са 71:70 после невероватне завршнице.

KK Krka / Drago Perko / Kosarka.si

Како су гости из Београда играли у нападу у првој четвртини, право је чудо да нису губили са огромном разликом већ тада. Јер, Радоњићева екипа је шутирала само само 26,7% прецизности (4/11 за два поена, 0/4 за три), али су три освојене лопте и солидна одбрана која је домаћина задржала на 41,7% успешности шута из игре били "криви" што је семафор показивао 16:12 на првом обавезном предаху.

Четири блокаде Крке у уводној деоници били су, свакако, разлог за забринутост у табору црвено-белих, али су они својом првом тројком, Холинса у 11. минуту, најавили "буђење", што се чинило извесним када је у следећој акцији Давидовац далекометним поготком донео 17:18.

Међутим, велики број личних грешака, па и једна техничка (Бранко Лазић) често су пресецали игру, а то је Крка искористила да консолидује редове, те да преко Косија који је постигао седам поена за седам минута друге деонице донесе 29:25. А то је уздрмало Звезду.

Радоњић је гледао како се одбрана некако напрасно распада у тим тренуцима, Лука Лапортник је то казнио тројком за 32:25, а тим из Новог Места је до "великог одмора" увећао разлику на +8.

Имајући у виду да је Звезда и даље лоше шутирала (37,5% за два, а 25% за три поена), те да је изгубила девет лопти, а била лошија и у скок-игри (13:16), тих 35:27 на полувремену нису били изненађујући, али то није било најгоре што је екипу с Малог Калемегдана задесило.

Ем је Крка за тили час у трећој деоници повела са 18 разлике (48:30), ем се Марко Симоновић повредио приликом продора, па је уз помоћ саиграча напустио терен у 23. минуту, када је семафор показивао 48:34. То је додатно уздрмало Звезду, која је почетком последње четвртине губила са 60:42, а одмах потом остала без искљученог стратега. Наиме, због досуђеног офанзивног прекршаја Давидовцу, који је притом постигао кош у продору, Дејан Радоњић је за мање од минут добио две техничке грешке (бунећи се и због фаула, и због тога што су поени поништени), па је превремено морао пут свлачионице.

Чинило се да је "то - то", што се тиче надања Звезде да може до било каквог успеха на овом мечу, али су се црвено-бели разгоропадили. И то на начин на који су најчешће и бриљирали ове сезоне, феноменалном одбраном.

У наредних седам минута, гости су примили само два поена и то не из игре, а постигли чак 21, преузевши вођство од 62:63, на одушевљење неколико десетина "делија" у словеначкој дворани.

Како је Крка наставила да греши, нарочито у нападу, у коме је од 31. до 39. минута направила четири од 11 прекршаја у том периоду игре, Звезда је дошла у прилику да победи, иако су два нова слободна бацања домаћих вратила предност екипи из Новог Места (64:63). Калинић је уз спретни окрет у рекету преокренуо резултат, а додатним бацањем донео 64:66 Звезди 100 секунди пре краја, после чега је домаћин изгубио лопту.

Међутим, како је Калинић промашио на другој страни терена, а расположени Гибс ем дао тројку, ем био фаулиран, Крка је повела са 68:66 уз 48 секунди до завршетка меча. Никола Калинић је затим искористио само један пенал, а словеначка екипа је успела да свој промашај претвори у нови напад офанзивним скоком. Темпл Гибс је девет секунди пре краја са линије слободних бацања донео Крки 70:67, да би домаћу публику шокирао Калинић - сјајном тројком је изједначио.

Остало је само пет секунди, Крка је кренула у напад, али се онда десило још једно чудо: ем је Гибс изгубио лопту секунд и по пре краја, ем је тренер домаћих Далибор Дамјановић добио техничку грешку, па је меч завршен тако што је Калинић с линије пенала донео победу Звезди.

Давидовац са 19, Калинић са 16 и Марковић са 10 поена били су најефикаснији у гостујућем тиму, а Стипчевић (16) и Гибс (14) код домаћина.

Црвено-беле наредне седмице чекају два евролигашка искушења, најпре дочекује Барселону у уторак од 19 часова, а затим у петак и екипу Бајерна од 20.45.

БОНУС ВИДЕО: Слободни асови - трансфери ових играча би од јануара могли да промене фудбал

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01