БОБАНУ ВЕЋА МИНУТАЖА: Навијачи Даласа траже да Србин добије значајнију улогу у тиму

Г. К.

02. 12. 2021. у 17:34

ПРИСТАЛИЦЕ Даласа желе већу улогу Бобана Марјановића на утакмицама своје екипе.

Српски див је у убедљивој победи Маверикса над Њу Орлеансом (139:107) по правилу из минималне минутаже извукао максималан допринос. За десет минута на паркету постигао је осам поена (4/5 шут из игре), а током и после меча велики број навијача клуба из Тексаса је на друштвеним мрежама захтевао да момак из Бољевца у наставку сезоне добије значајнију минутажу.

Србин је до сада у 11 од 20 утакмица добијао шансу, и сваког пута доприносио што није промакло симпатизерима Маверикса, али изгледа да јесте тренеру Џејсону Киду, који му у просеку даје тек 5,7 минута, са просечно 5,4 поена по мечу. Недовољно за човека који је у стању да постигне 17 поена за 15 минута, као што је то учинио у дуелу са Сан Антонијом почетком новембра.

Међутим, такав однос није никаква новост за Марјановића који није био у озбиљним плановима ни у једној својој досадашњој НБА станици (Сан Антонио, Детроит, ЛА Клиперс, Филаделфија и сада Далас). Ипак, то није засметало да свуда где је играо буде међу најомиљенијима и да код љубитеља најбоље кошарке на планети буди жељу да га више гледају.

Остали резултати: Индијана - Атланта 111:114, Вашингтон - Минесота 115:107, Бостон - Филаделфија 88:87, Мајами - Кливленд 85:111, Милвоки - Шарлот 127:125, ЛА Клиперс - Сакраменто 115:124, Оклахома - Хјустон 110:114 (Покушевски: 4п., 2ск., 1ас., 1бл., 1ук.).