МЕЧ ЗА АНАЛЕ У ЛОС АНЂЕЛЕСУ: Три продужетка, утакмица сезоне "краља" и невероватна завршница!

27. 11. 2021. у 09:46

ЉУБИТЕЉИ кошарке који воле да испрате резултате мечева уз кафицу јутрос су могли да виде један који још увек траје...

МЕЧ ЗА АНАЛЕ У ЛОС АНЂЕЛЕСУ: Три продужетка,  утакмица сезоне краља и невероватна завршница!

Tanjug/AP

У Србији се пробудио нови дан, а у Лос Анђелесу још се играла кошарка. Нестваран меч одиграли су Лос Анђелес Лејкерси и Сакраменто Кингси, након три луда продужетка славили су гости 137:141.

Читав меч наговештавао је велику борбу. Све до пред почетак последње четвртине, ниједан тим није могао да се похвали да је дошао до двоцифрене предности. У једном моменту су то учинили Лејкерси, повели су са 86:73, деловало је да су тада преломили меч, али се Сакраменто без икаквих проблема вратио.

Минут пред ркаја регуларног тока меча Леброн Xејмс је погодио за вођство, одговорио је одмах Деарон Фокс, Џејмс је опробао шут са дистанце у завршници, али није се исплатило то што је преузео одговорност.

Није ништа мање занимљиво било ни у продужетку, Лејкерси су повели поенима Дејвиса, а Бади Хилд је четири секунди пре краја првог продужетка погодио за ново изједначење. Још једном је у одлучујућем нападу покушао "краљ", али је био непрецизан.

Доста занимљивији био је други продужетак. Леброн је са пенала анулирао предност ривала, Фокс је донео ново вођство Кингсима, а потом коначно у "клач" ситуацији погађа Џејмс за нових пет минута игре.

Сакраменто је стигао до великих +7 на минут и по до краја, крцкао је ту предност тим из Лос Анђелеса, после тројке Расела Вестбрука дошао је и на само посед заостатка, али рука није задрхтала блиставом Бадију Хилду и победа је остала у рукама Кингса.

Џејмс је убацио 30 поена уз седам скокова и 11 асистенција, а поен мање убацио је Расел Вестбрук, али и трипл-дабл учинком, пошто је ухватио 10 скокова и додао 11 асистенција. Ентони Дејвис је убацио 23 поена уз осам скокова и четири асистенције, а Малик Монк је такође "добацио" до 20 поена.

На другој страни, истакао се Деарон Фокс који је био један од јунака ове велике победе. Постигао је 34 поена уз 15/32 из игре, ухватио је шест скокова и додао је осам асистенција. Човек који је осигурао тријумф, Бади Хилд је убацио 25 поена уз четири скока и шест асистенција, док је Тајрис Халибартон такође био веома добар са 19 поена.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17