ЗВЕЗДА "ЗАКЉУЧАЛА" ПАРТИЗАН: Обрадовић без решења за Радоњићеву одбрану у вечитом дербију

А. Илић

14. 11. 2021. у 20:57 >> 21:00

КОШАРКАШИ Црвене звезде нанели су први пораз екипи Партизана у АБА лиги. Имали су у једном моменту домаћи кошаркаши и 21 поен предности, на крају могу бити задовољни тријумфом 71:56

ЗВЕЗДА ЗАКЉУЧАЛА ПАРТИЗАН: Обрадовић без решења за Радоњићеву одбрану у вечитом дербију

Није Партизан вечерас личио на себе, домаћин је меч отворио одличном серијом 7:0, те су брзо успоставили контролу игре.

Нешто касније играчи Жељка Обрадовића покушали су да одговоре, те су успели да дођу до 9:8, било је то уједно најближе што су играчи Жељка Обрадовића успели да дођу до изједначења или вођства. Прва четвртина заслужено је припала Звезди 15:8.

Звезда је наставила у истом ритму и у другој четвртини коју домаћин добија 17:13. Занимљиво је да је ово најгоре полувреме Партизана који је постигао свега 21 поен за 20 минута игре.

Ништа боље нису играли гости ни у трећој у којој Звезда долази до 17 поена предности. Да би потом уследила серија Партизана 8:1 и прихватљива разлика 43:33.  Заиграо се Мур, који после дуго времена тим Партизана спушта на -5. Смаилагић је са слободних бацања имао шансу да спусти заостатак на минус три, међутим два пута је био непрецизан. Прилику са друге стране искористио је Митровић да додатно увећа разлику 47:40.

Уследила је серија Звезде 7:2. Погодио је тројку Калинић, потом два пута прецизан је био Волтерс за 54:42. Уследила је и тројка Холинса за великих 57:42. Одржавала је Звезда двоцифрену предност до краја деонице. Гости су у једном моменту имали прилику да се спусте на три поена минуса, али су ту шансу пропустили, а испоставиће се да је то био кључни моменат. Звезда је славила 71:59

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 71:56

Звезда: Волтерс 9, Давидовац, Митровић 16, Лазић 3, Калинић 14, Добрић 15, Холинс 7, Симоновић, Ивановић 3, Марковић, Кузмић 4, Цирбес 2

Партизан: Куруцс, Пантер 6, Ледај 5, Загорац 6, Аврамовић 2, Копривица 2, Дангубић 4, Смаилагић 15, Мур 14, Глас, Трифуновић, Мадар 2

КРАЈ МЕЧА

40' Добрић је ставио тачку на овај меч 71:55. Мадар је фаулирао Калинића, побунио се играч Звезде да је био неспортски фаул. Бивши кошаркаш Фенербахчеа добио је технички фаул - Партизан добија пенал, а потом ће Калинић са друге стране ставити тачку на овај меч.

39' Нови поени Добрића, пре тога изгубио је Мур лопту, а потом погодио трећу тројку, али игра Американца није била довољна вечерас - 67.53.

37' До десетог поена долази Далас Мур, нова тројка црно-белих. Ипак, Звезда има предност 65:50.

36' Загорац је прво поентирао, потом и добром одбраном омогућио Партизану напад, Лидеј промашује тројку, не користе гости шансу да смање заостатак.

34' Трећа тројка Звезде у четвртој деоници. Огњен Добрић био је усамљен, није пропустио прилику. Погодио је нову тројку Лазић, Звезда сада на +21 - 65:44

33' Губи Партизан 13. лопту, Смаилагић поклања ривалу посед. Добрић је са друге стране промашио цео кош, а након тога Калинић препушта лоптуЗагорцу који полаже за 57:44. Цирбес је са убацивања остао заборављен под кошем и долази до лаких поена.

32' Нема Партизан решења у овим тренуцима. Губи лопту гостујући тим, а то кажњава Холинс новом тројком за великих 57:42

31' Након шест минута Звезда долази до поена и то тројком. Калинић је био прецизан, потом и Волетерс.  Звезда долази до 14 поена предности 54:40. Прекида налет ривала Балша Копривица.

Трећа четвртина

30' Могао је Партизан на свега три поена заостатка. Али је два пута непрецизан са линије слободних бацања био Ален Смаилагић. При скоку је копривица оборио Митровића, те ће имати два пенала сада Звезда. Прилику да поново оде на +7 користи Лука Митровић.

29' Далас Мур после дуго времена спушта Партизан на осам поена заостатка. Тројком Американца у наредном нападу Звезда на свега пет поена предности.

27' Партизан прави серију 8:1, те се након великих -17 враћају на 10 поена заостатка 43:33.  Ивановић након тога прекида налет гостију са пенала, а на исти начин и Пантер убацује поене - 45:33

Tekst potpisa

25' Калинић је играо један на један са Муром, био је успешнији кошаркаш звезде. Прве поене уписао је потом и Раде Загорац - 42:27. Везали су црно-бели два добра напада, а Дејан Радоњић тражи минут одмора.

24' Лука Митровић се игра у Пиониру. Уз офанзивни скок долази до фаула. Поени му нису признати с обзиром да је шут упутио после судијског звиждука - 40:25.

23' Звезда долази до +17. Немају црно-бели одговор на игру ривала. Фантастична Звезда атрактивним поенима долази до лаких поена преко Волтерса. Одговара Аврамовић са друге стране.

22' Огњен Добрић тројком Звезду води на 36:23. Највећа предност Звезде у досадашњем току меча. Не уме Лука Митровић да промаши у вечреашњем мечу. Седам од седам шутира, а феноменално је овог пута финтирао Алена Смаилагића за лаке поене -38:23.

21' Настављен је меч у Пиониру. Прве поене у другом делу постигао је Смаилагић са пенала. Смањио је заостатак на 32:23, потом са друге стране Волтерс бива половичан за нову двоцифрену предност Радоњићевих пулена.

Полувреме

20' Нерезонски покушај Ледеја. Шутирао је у паду, промашио целу конструкцију. Митровић хвата одбитак. Звезда на 30:21  Још једном је Митровић поентирао - Звезда двоцифрена - 32:21

19' Лука Митровић упркос одличној одбрани убацује осми поен лаким полагањем.

17' Калинић губи лопту. Трећа изгубљена лопта црвено-белих у низу. Партизан то после дуго времена користи Зек Ледеј уписује поене за 25:18. Из трећег покушаја Смаилаигћ уписује тројку - црно-бели на минус четири - 25:21.

16' Погодио је пенале Калинић, а потом и Кузмић из игре. Звезда за сада има максималних 25:16. Деловало је да ће Кузмић доћи до лаког закуцавања, Копривица "скида" без много проблема. Одлична блокада младог играча црно-белих. Доста проблема у нападу за Партизан, постигли су свега 16 поена изабраници Жељка Обрадовића

15' Јам Мадар прави неспорски фаул. Два бацања за Калинића и лопта са стране.

14' Остин Холинс је два пута промашио шут, али је закуцавањем одушевио делије. Проиграо га је након добре одбране Волтерс - 21:14

13' Не иде Смаилагића шут за три, али је одличан за два био још једном. Уследио је флоутер Волтерса на другој.

12' Два везана напада Партизан сада завршава поенима. Сигурни су били Мадар и Дангубић, а са друге стране поентирао је Митровић - 17:12.

Прва четвртина 15:8

10' Смаилагић је добром одбраном освојио посед за црно-беле. Мадар додаје бившем играчу Голден Стејта који промашује још једну тројку. Лука Митровић погађа тежак шут - Након прве деонице црвено-бели заслужено имају седам поена предности - 15:8

8' Холинс и Митровић праве нову серију Звезде. Поново расте предност 13:8.

7' Партизан преко расположеног Лидеја враћа Партизан у живот - 9:8.

6' Загрејао се Пантер који својим петим поеном црно-беле враћа у игру - 9:5.

4' Давидовац је имао велику прилику за лаке поене промашио је полагање. Прве поене за Партизан убацио је Кевин Пантер. 9:2. Још једном навијачи прекидају меч. Виђена је и фантастична блокада Алена Смаилагића.

3' Мучи се Партизан. Серија Звезде 7:0. Промашује тројку и Лидеј. Затвара одлично Црвена звезда рекет, те три минута Партизан не успева да дође до поена. Покушавали су махом са дистанце.

2' Убацио је Добрић тројку. Одличан почетак црвено-белих. Спикер још једном моли навијаче да спортски навијају. Подсетимо, нешто пред почетак меча управо је Звезда апеловала на навијаче да спор и коректно навијају. Смајлагић је након промашаја Волтерса промашио отворену тројку.

ЗВЕЗДИН АПЕЛ ПРЕД ДЕРБИ: Гробаре ће ово посебно занимати!

1' Нејт Волтерс убацио је прве поене на мечу. Дуел се игра у препуном пиониру, уз заглушујућу атмосферу. Прекидају на кратко судије меч Са трибина су ка играчима црно-белих полетели картони који су коришћени за кореографију.

Уочи меча

Меч ће судити Илија Белошевић и Миливоје Јовичић, обојица из Србије, док ће трећи судија бити Јосип Радојковић из Хрватске

Најтрофејнији европски тренер после скоро три деценије поново ће бити на клупи Партизана у вечитом дербију.

- Мислим да је то добро за кошарку, мислим да је то добро за све људе који воле кошарку и надам се да ће бити лепа утакмица и да ће све бити на нивоу на коме би сви ми желели да буде, изјавио је Обрадовић.

Последњи дерби одигран у марту припао је тиму са Малог Калемегдана (73:64).

Црно-бели су тренутно први на табели са седам победа из исто толико утакмица, док клуб са Малог Калемегдана има тријумф мање, а једини пораз доживео је од Игокее.

Од када је ушла у сезону победом против Сплита 24. септембра, Звезда још није допустила ниједном противнику да против ње убаци 80 поена - ни у лошем издању у Лакташима, ни у мечу против тренутно најбољег евролигаша - Арманија, а ни на гостовању ЦСКА у Москви.

Стратег шампиона АБА лиге је свестан квалитета ривала. Истакао је и да је доста његових играча изашло са последицама из меча са Асвелом.

- Први дерби у овој сезони. Сви јако добро знамо шта носе утакмице Црвене звезде и Партизана. Мечеви против црно-белих имају своју специфичност. Без обзира на то што је тек почетак сезоне и што се у новембру не играју најважнији мечеви, увек је битно добро играти против Партизана. Партизан је у овом тренутку без пораза и први је на табели. Ми дочекујемо ову утакмицу у жестоком ритму у коме играмо наше мечеве и након велике потрошње након утакмице са Асвелом која је произвела да је више играча изашло из ње са последицама тако да смо покушали да искористимо ово време на најбољи могући начин да се опоравимо, будемо што спремнији и одиграмо добар меч у недељу - рекао је Радоњић.

БОНУС ВИДЕО

ПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39