ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА ПРОТУТЊАЛА ЛАКТАШИМА: Љубљанчани убедљиви против Игокее

30. 10. 2021. у 20:21

КОШАРКАШИ Цедевита Олимпије победили су Игокеу у Лакташима са 101:83 у шестом колу АБА лиге. Љубљанчани су прекинули серију од три узастопна пораза у регионалном такмичењу.

Добро су меч почели изабраници Драгана Бајића, али играли су само 20 минута, пошто су гости одиграли одлично друго полувреме.

Цедевита Олимпија је са пет поена предности одишла на велики одмор - 53:48 и све то без иједног поена Јаке Блажича.

Трећа четвртина за госте била је сјајна. Словеначки клуб је тај период добио са 15 разлике - 28:13 и тада је већ било јасно да ће екипа Јурице Големца доћи до тријумфа.

Најефикаснији код победника био је Мелвин Еџам који је меч окончао са 22 поена, Џејкоб Пулен и Маркус Кин су постигли по 19. На другој страни најбољи је био Марко Јошило са 16 поена, пратио га је Антабија Волер са 15.

После ове утакмице оба тима имају идентичан учинак - 3-3.

БОНУС ВИДЕО: Опроштај Новице Величковића пред пуном Ареном