БУДУЋНОСТ ИЗНЕНАДИЛА ВАЛЕНСИЈУ: Подгоричанима неизвесна завршница

27. 10. 2021. у 21:52

КОШАРКАШИ Будућности остварили су другу победу у Еврокупи, пошто су на свом паркету савладали Валенсију са 71:70, а херој је био Џастин Кобс.

Подгоричани су одиграли добар меч против квалитетног ривала, који чак слови за једног од фаворита другог по квалитету европског такмичења.

Прво полувреме припало је гостима из Шпаније - 32:38. Ипак, изабраници Александра Џикића одиграли су одличан други део сусрета, посебно четврту четвртину у којој су ривала свели на свега 11 поена.

Ипак, финиш је био неизвестан. Валенсија је у последњих 120 секунди утакмице после поена Клемена Препелича ушла са три поена предности - 67:70. Сама завршница припала је домаћину. Најпре је Марко Јагодић-Куриџа смањио на поен заостатка, а онда је Кобс на 22 секунде до краја донео испоставиће се победу Будућности.

У последњем нападу гостију након тајм-аута Ђоана Пењарохе црногорски кошаркаш Бојан Дубљевић је изгубио лопту и славље свих у "Морачи" је могло да почне.

Најефикаснији код победника био је Един Атић са 17 поена, Владимир Мицов је додао 14. На другој страни најбољи је био Клемен Препелич са 14, док је Жасијел Риверо уписао 11.

Клуб из Подгорице сада има учинак 2-0, а Валенсија 1-1.

БОНУС ВИДЕО: Опроштај Новице Величковића пред пуном Ареном

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ЕТИХАД: Међутим, ако неко може да је покори, то је онда краљевска чета Карла Анчелотија

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ''ЕТИХАД'': Међутим, ако неко може да је покори, то је онда ''краљевска чета'' Карла Анчелотија

НОВИ фудбалски спектакл на програму је вечерас на ''Етихаду'' где ће Манчестер сити у реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона угостити Реал Мадрид (21.00).

17. 04. 2024. у 07:45

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14