ДЕРБИ ПРИПАО ПОДГОРИЧАНИМА: Будућност славила у Љубљани, Цедевита Олимпија уписала трећи вазани пораз

Ч. В.

24. 10. 2021. у 21:33

ДЕРБИ петог кола АБА лиге у Љубљани су одиграли Цедевита Олимпија и Будућност, а разлог за славље имали су гости.

Подогричани су славили са 84:79 и стигли су до четвртог тријумфа у регионалном такмичењу.

Углавном смо гледали изједначен меч у "Стожицама". То најбоље показује чињеница да ниједна екипа током утакмице није имала двоцифрену предност.

Прво полувреме су за нијансу боље одиграли изабраници Александра Џикића и после 20 минута кошарке су имали предност од четири разлике - 46:42.

До краја је било неизвесно, али више концентрације у завршници је имала Будућност и на крају је стигла до важног тријумфа.

Цедевита Олимпији је ово био трећи узастопни пораз у АБА лиги. Редом су гибли од ФМП-а, Црвене звезде и сада Будућности.

Најефикаснији у победничком тиму био је Џастин Кобс који је меч завршио са 23 поена, њега је пратио Ди Џеј Сили са 14 поена. На другој страни највише се истакао Џејкоб Пулен који је постигао 26 поена, док је Јака Блажич додао 16.

Подгоричани после ове утакмице имају учинак 4-1, а Љубљанчани 2-3.

БОНУС ВИДЕО: Опроштај Новице Величковића пред пуном Ареном