БЈЕЛИЦА БОЉИ ОД ЛЕБРОНА: Србин срушио "краља" и то без прве звезде тима (ВИДЕО)

13. 10. 2021. у 08:46

КОШАРКАШИ Торонта надиграли су Вашингтон са 113:108, а Голден стејт је био бољи од Лејкерса са 111:99 на гостујућим теренима у синоћним припремним утакмицама НБА лиге.

БЈЕЛИЦА БОЉИ ОД ЛЕБРОНА: Србин срушио краља и то без прве звезде тима (ВИДЕО)

Кошаркаши Лејкерса су наставили серију од пет пораза у припремним мечевима и поразом од Голден стејта на свом терену.

Иако у тиму није било Стефа Карија, Клеј Томпсона и Дрејмонда Грина, „ратници" су после прве четвртине преузели иницијативу и потом самоуверено водили игру до коначне победе.

Леброн Џејмс, Ентони Дејвис, Расел Вестбрук и Кармело Ентони појачани повратницима Раџон Рондом и Двајт Хауардом су успели само да поведу у првој четвртини, а потом су Џордан Пол, Ли и Портер преузели иницијативу и донели победу гостима.

Значајно им је допринео и Немања Бјелица, који је за 17 минута игре постигао 10 поена уз пет скокова и три асистенције.

Најефикаснији играч меча био је Ентони Дејвис са 20 поена, али то није помогло тиму домаћина.

Победнички тим је у ефикасности предводио Џордан Пол са 18 постигнутих поена, а Ли и Портер су додали по 16 поена.

Слична ситуација је виђена и у мечу који је Вашингтон изгубио на свом терену од тима Торонта, који је по ефикасности предводио Малахија Флин са 22 постигнута поена.

У тиму поражених домаћина Кајл Кузма је био најефикаснији играч меча са 24 постигнута поена уз 7 скокова и две асистенције, али им је то слаба утеха после пораза.