АБА ЛИГА: Будућност уписала другу победу, Сплит пао у Подгорици

10. 10. 2021. у 18:50

КОШАРКАШИ Будућности победили су Сплит са 75:66 у "Морачи" у трећем колу АБА лиге и тако дошли до другог тријумфа у регионалном такмичењу.

Подгоричани су заслужено славили и тако нанели ривалу трећи пораз. Хрватски клуб је уз Задар и Морнар једини који нема победу у новој сезони.

Држао је домаћин све у својим рукама, посебно у првих 20 минута. Тим Александра Џикића је на велики одмор отишао са шест поена предности - 44:38.

Ипак, гости се нису предавали и добром игром у трећем кварталу су успели да унесу неизвесност у утакмицу, али нису имали снаге за преокрет.

Будућност је последњу четвртину одиграла одлично у одбрани и противника оставила на свега осам поена и на тај начин уписала нову победу.

Најефикасинији код Подгоричана био је Марко Јагодић Куриџа са 18 поена, пратио га је Џастин Кобс са 12. У Сплиту се највише истакао Дарко Бајо који је меч завршио са 20 поена, Нејц Барич је постигао 12.

Учинак Будућности после три кола је 2-1, а хрватског клуба 0-3.

БОНУС ВИДЕО: Опроштај Новице Величковића пред пуном Ареном