СРПСКО ОТВАРАЊЕ НБА ПРЕДСЕЗОНЕ ЗА ЗАБОРАВ: Богдановић и Бјелица успавани, Јокић на трибинама, Покушевски солидан (ВИДЕО)

05. 10. 2021. у 08:02

НБА је почео! Иако регуларни део креће 19. октобра, љубитељи кошарке се радују старту предсезоне коју су отворили Лос Анђелес Лејкерси и Бруклин Нетси у недељу увече.

У ноћи иза нас је било девет утакмица, а српски играчи не можемо рећи да су се прославили.

Никола Јокић одмарао је, недавно је постао отац и клуб га је наградио са неколико дана паузе, па је са клупе МВП посматрао пораз од Клиперса (103:102).

Портер је то искористио да преузме улогу лидера, убацио је 23 поена уз седам скокова за 22 минута.

Ман је одскочио у Клиперсима тек са 14 поена, минутажа је очекивано свима расподељена уз велику ротацију, а после Портера истакао се новајлија Нашон Хајланд, са 19 поена уз четири скока и асистенцију за 24 минута.

Атланта се није прославила против Мајамија на гостовању, било је 125:99, Хиро је убацио 26 поена, Адебајо 14, наш Богдан Богдановић је имао 23 минута на располагању, дошао је до 10 поена уз скок и три асистенције.

Шутирао је 4/13, од тога 2/9 из игре, Колинс је био најбољи његов саиграч са 14 поена и девет скокова. Идентичан кошгетерски учинак имао је и лидер Треј Јанг, за 17 минута на терену.

Од Срба наступио је још Алексеј Покушевски, стрелац 11 поена уз четири скока, две украдене лопте и асистенцију, у поразу Оклахоме од Шарлота са 113:97.

Провео је 22 минута на паркету, шутирао 4/12, 2/7 је било за три, а Гиди је предњачио у његовом тиму са 18 поена.

Шарлот је предводио Букнајт са 20 поена, а од српских играча тријумфовао је само Немања Бјелица.

Дебитовао је за Голден Стејт у победи над Портландом са 121:107, убацио шест поена уз шест асистенција, додао је четири скока за 18 минута.

Пул је био лидер Вориорса са 30 поена, Портер је додао 19, дабл-даблом се може похвалити само играч Блејзерса Јусуф Нуркић, са 15 поена и 10 скокова.