ЗВЕЗДА СКУПО ПРОДАЛА КОЖУ: Десетковани шампион Србије надокнадио минус 14, али пао у завршници

01. 10. 2021. у 19:25

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су у Истанбулу са 61:57 у утакмици првог кола Евролиге.

Дајшон Пјер је предводио чету Александра Ђорђевића до победе са 13 поена, букер и Весели постигли су по осам, уз девет, онпосно пет скокова.

С друге стране, најефикаснији на мечу никола Ивановић са 16 поена. Уз шест асистенција био је ово сјајан деби за Звезду у Евролиги, штета је што није крунисан и победом.

А до тога није дошло због стартних 0:14, али још више због чак 21 изгубљене лопте црвено-белих.

Калинић и Волтерс уписали су по девет поена.

Српски представник ће у другом колу Евролиге играти против Макабија у Тел Авиву.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Де Коло промашује  прво слободно бацање, али је прецизан у другом и то је крај!

40. минут 60:57 - Хенри погађа за два, с друге стране Митровић вара Веселог за два уз фаул, али је непрецизан за плус један. Ивановић тројком враћа меч на један пос, али мало је времена. Биће тајм-аут.

39. минут - 58:52 Митровић смањује после нових поена Де Кола. Нови тајм-аут после кога остаје још довољно времена да Звезда стигне заостатак.

56:49 - Пјер је најеикаснији играч утакмице и некако увек погоди кад се Звезда приближи. После његовог закуцавања до првих поена из игре, и то тројком, долази Нандо Де Коло па је Радоњић принуђен да тражи тајм-аут.

37. минут - 51:47 Весели не користи контру Фенербахчеа, то је први његов промашај за два.

36. минут - Калинић  покушава лукаво да упосли Митровића и греши а у следећем нападу заустављен је рампом. С друге стране, Лазаревић блокира Полонару.

33. минут - 49:47 Весели је остао сам на полудистанци и лако поентирао. Потом је Полонара покушао тројку и срећом био непрецизан. Непрецизни су и Волтерс, односно Ивановић иза линије за три, али Калинић је изнудио фаул, после кога Ивановић погађа двојку уз додатно слободно које реализује.

32. минут - 47:44 Лако пролази Акпинар, али с друге стране Волтерс омогућује Кузмићу да уради исто.

31. минут - 45:42 Нејт Волтерс погађа додатно слободно бацање, а онда у контри после одличне одбране асистира Ивановићу и тако црвено-бели за десетак секунди опет се враћају у игру.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

45:37 - Четвртину затвара двојком Кузмић.

30. минут - 45:35 Пјер је сада сигурна са линије слобоних бацања и повећава предност Турака на седам поена, а Полонарина тројка доноси двоцифрен заостатак Звезде.

29. минут - 40:35 Нандо Де Коло са пенала постиже свој први поен на утакмици. Полонарр бежи Симоновићу и Калинићу за пет поена предности Фенербахчеа.

28. минут 37:35 - Волтерс сада одржава Звезду у игри, његова четири поена за мање од минут.

27. минут - 35:31 Пјер тројком прекида пост, то је друга тројка Фенера на утакмици и тек десети поен обе екипе у трећој четвртини. Уследило је и полагање Веселог за плус четири

26. минут - Три минута нема поена на мечу па је Ђорђевић позвао тајм-аут. испромашивали су се и једни и други а највише Де Коло, Хенри и Холинс.

23. минут - 30:31 - Звезда је повела тројком Холинса и мини-серијом од 5:0 на старту другог полувремена.

Звезда је прво полувреме завршила са 14 изгубљених лопти, али и пет скокова више од противника. после очајног старта и 0:14 у првих пет минута, Калинић и кузмић су режирали преокрет, уз помоћ Ивановића и Лазаревића па је у једном тренутку Звезда прешла и у минимално вођство које су брзо преокренули Мелих и Букер.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. минут - 28:26 Весели постиже четврти поен и поставља коначан резултат првог полувремена.

19. минут - 26:26 Ивановић са пенала доноси изједначење.

18. минут - 26:24 Калинић својим деветим поеном прекида мини-серију Фенербакчеа и приморава Ђорђевића да зове тајм-аут.

16. минут - 26:22 Сам је остао Мелих Махмутоглу у корнеру и враћа предност Фенеру. Одмах затим губи лопту Холинс па Букер погађа за два. Тајм-аут тражи Радооњић после серије домаћина од 5:0.

15. минут - 21:22 Води Звезда! Волтерс је искористио четврту прилику за вођство црвено-белих.

14. минут - 21:20 Пропустила је Звезда две прилике да пређе у вођство, а други покушај завршио се фаулом Кузмића у нападу. То је његова трећа лична грешка.

13. минут - 21:20 Мелих је убацио једно слободно бацање, после чега Ивановић тројком доводи Звезду на минус један!

11. минут - 20:17 Лазаревић постиже четврти поен на мечу.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. минут - 18:15 Крај прве четвртине. Звезда је за последњих пет и по минута ове деонице постигла 15, а примила само три поена и после очајног старта успела да ухвати прикључак. Седам поена Калинића и четири Кузмића. Брине број изгубљних лопти - било их је чак девет!

8. минут - 16:13 Тројка Калинића! Било је 14:0 за Турке пре мање о четири минута, сада је Звезда стигла на посед заостатка. Тајм-аут тражи Ђорђевић

8. минут - 16:10 Звезда је за осам минута изгубила осам лопти.

7. минут - 14:8 Кузмић и Калинић враћају Звезу у игру.

6. минут - 14:2  Шајок промашује тројку, а из транзиције Калинић доноси прве поене Звезди.

4. минут - 12:0 Букер после нових поена у улози асистента. Расте предност Турака, Звезда још без поена.

3. минут - Букер са четири узастопна поена доноси осетних 8:0 за Фенербахче после чега Радоњић зове тајм-аут.

1. минут - 4:0 Утакмицу је поенима за Фенер отбворио Јан Весели, затим је Симоновић изгубио лопту па су Турци преко Шајока удвостручили предност.

Пред почетак меча минутом ћутње одата је пошта Душану Ивковићу.

Меч у Истанбулу почиње у 19.45 а текстуални пренос можете да пратите на порталу "Новости".

- Почетак је Евролиге, сви смо веома мотивисани и једва смо чекали да почне. Нажалост, много здравствених проблема и то је велики проблем. Веома је тешко за неке прогнозе, да се било шта говори унапред. Ми смо нов тим са много здравствених проблема, они су исто нов тим са новим тренером. Најбитније је да гледамо нас, нашу игру и да се потрудимо да одиграмо што боље. Да видимо где смо сада тренутно, па из дана у дан да пробамо да дижемо игру и форму - рекао је Марко Симоновић.