ЈОКИЋ БОЉИ ОД ШАКИЛА? Занимљива анкета америчког новинара
НОВИНАР "Блеацхер репорта" Енди Бејли направио је занимљиву анкету преко Твитера.
Фото: AP Photo/David Zalubowski
Наиме, он је навео два играча и њихове статистике, а затим оставио људима да гласају који је бољи.
Играч А имао је просечно 44,7 учешћа у поенима своје екипе (поени плус поени након његових асистенција), док је други имао 36,8. Однос у скоковима је био 11,9 према 12,5 у корист играча Б, док су се у анализи нашле и украдене лопте, блокаде, али и плус/минус однос који се често гледа у НБА лиги.
У гласању је победио играч А са освојених 55.3 одсто гласова, а након завршетка гласања Бејли је открио чије је статистичке параметре поредио.
Играч А био је ни мање ни више него Никола Јокић, а играч Б био је Шакил О’Нил. И ту није крај. Ово је била Јокићева статистика у последње три сезоне у најјачој лиги света, док је код Шакила узета трогодишња статистика, али у његовим најбољим сезонама.
Јасно је да је Србин сасвим заслужено носилац МВП награде за прошлу сезону, а његов углед у НБА би сигурно требало из сезоне у сезону да буде све бољи.
(Нова.рс)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ДЕЦА МОЛИЛА ЈОКИЋА ДА ЗАКУЦА, А ОН ЈЕ УРАДИО ОВО: Након његовог потеза сви су се слатко насмејали (ВИДЕО)
22. 08. 2021. у 19:46 >> 21:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДОМИНАНТНО ОТВАРАЊЕ ПРВЕНСТВА: Арсенал је фаворит на свом терену
У првом колу друге руске лиге гледаћемо дуел Арсенал Туле и Текстилштика који се састају на "Стадион Арсеналу" од 18 часова и 30 минута.
13. 07. 2026. у 12:00
ТЕНИС СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ! Вимблдон добио шампиона, финале у Лондону решено преокретом!
У финалу 139. Вимблдона, италијански тенисер Јаник Синер победио је Александера Зверева из Немачке резултатом 3:1 (6:7 (7:9), 7:6 (7:2), 6:3, 6:4).
12. 07. 2026. у 20:55
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (2)