ФАНТАСТИЧНЕ СРПКИЊЕ У ПОЛУФИНАЛУ ЕП: Кошаркашице јаче од судија и Шпаније

23. 06. 2021. у 22:57

КОШАРКАШИЦЕ Србије пласирале су се у полуфинале Европског првнества, пошто су победиле Шпанију са 71: 64 после продужетка.

Наше девојке су тако прекинуле лош низ против Шпаније, пошто им је ово био први тријумф после седам везнаних пораза.

Сјајан меч и велика борба вођена је у Валнесији, као и увек када играју ове две репрезентације. Шпанија је после 20 минута кошарке имала предност од четири разлике - 27:23.

Изабранице Марине Маљковић никад не одустају и то су показале и сада. Ипак, треба рећи да је меч могао буде решен и после 40 минута, али су у финишу судије ступиле на сцену. У доброј мери помогле су "фурији" да изборе продужетак јер су на 1,5 секунди до краја досудиле фаул при шуту, иако на снимку јасно видело  да је био на змељи.

Судијска тројка је гледала снимак, но одлука није промњена. Тако је при резултату 61:62 за наше девојке једно од два бацања реализовала Кристина Овиња и одвела меч у продужетак.

У доданих пет минута Србија је одиграла сјајно, дозволила је ривалакама само два поена и то са линије пенала.

Најефикаснија у нашој селекцији била је одлична Соња Васић са 19 поена, пратила ју је Ивон Андерсон са 17. На другој страни најбоља је била Кристина Овиња са 14 поена, док је Асту Ндур меч окончала са 12.

Сјајан меч одиграла је и Невена Јовановић која је забележила дабл-дабл 15 поена и 10 скокова. Занимљиво наша селекција је постигла четири тројка, три су биле њених руку дело, а једну је погодила Андерсон.

Наше девојке ће у полуфиналу играти против Белгије.