НБА: Нестваран преокрет Богданове Атланте, Клиперсу могу и без Каваја

17. 06. 2021. у 08:12

КОШАРКАШИ Атланте повели су са 3:2 против Филаделфије у полуфиналу плеј-офа Источне конференције у НБА лиги, пошто су ноћас победили са 109:106.

Атланту је предводио Треј Јанг са 39 поена, седам асистенција и три украдене лопте. Џон Колинс постигао је 19 поена уз 11 скокова, а Данило Галинари 16 поена уз осам скокова. Српски кошаркаш Богдан Богдановић утакмицу је завршио са шест поена, три скока и асистенцијом.

Хокси су надокнадили заостатак од 26 поена из прва три минута треће четвртине. Филадлефија је у завршници треће деонице водила са 87:69, али није успела да сачува предност и други пут у серији је изгубила на домаћем терену.

Јанг је у завршници фаулиран за три поена, погодио је сва три слободна бацања и повео екипу до важне победе.

У екипи из Филадлефије најефикаснији су били Џоел Ембид са 37 поена, 13 скокова, пет асистенција, четири блокаде и две украдене лопте и Сет Кари са 36 поена и седам скокова. Само њих двојица су постигли кошеве из игре у другом полувремену у екипи Филаделфије.

Бен Симонс додао је осам поена и девет асистенција.

Шеста утакмица игра се у ноћи између петка и суботе, а Атланта ће покушати да оствари победу која би јој донела пласман у финале конференције први пут од 2015. године.

Кошаркаши Лос Анђелес Клиперса повели су са 3:2 против Јуте у полуфиналу Западне конференције пошто су победили са 119:111.

Најбољи у победничком тиму био је Пол Џорџ са 37 поена, 16 скокова и пет асистенција. То је трећа узастопна утакмица да је Џорџ постигао најмање 30 поена, а у свих пет мечева у серији против Јуте постизао је најмање по 20 поена.

Маркус Морис у победи је учествовао са 25, а Реџи Џексон са 22 поена. У екипи, која је шутирала 51 одсто из игре и остварила трећу узастопну победу, није било Каваја Ленарда због повреде колена.

У екипи Јуте најефикаснији је био Бојан Богдановић са 32 поена, од којих је постигао девет "тројки". Донован Мичел постигао је 21 поен и имао је по пет скокова и асистенција, Руди Гобер додао је 17 поена и 10 скокова, а Џордан Кларксон 15 поена.

Наредна шеста утакмица на програму је у ноћи између петка и суботе, а домаћи тим је на корак од пласмана у финале конференције.