ФЕНОМЕНАЛНИ ДУРЕНТ УНИШТИО МИЛВОКИ: Бруклин на корак до финала Истока (ВИДЕО)

16. 06. 2021. у 08:19

БРУКЛИН Нетси победили су Милвоки са 114:108 и повели са 3-2 у серији у полуфиналу Источне конференције. Бруталан меч одиграо је Кевин Дурент.

Сјајни кошаркаш меч је завршио са 49 поена, 17 скокова и 10 асистенција, уз шут из игре 16/23.

О утакмици бившег играча Оклахоме и Голден Стејта ће се причати, јер ово што је урадио не виђа се често. Сам је победио Баксе и довео Бруклин на корак до финала.

Одлично прво полувреме одиграо је тим Мајка Буденхолзера који је после 24 минута кошарке имао предност од 16 разлике - 43:59. Ипак, на крају ни то није било довољно да се упише тријумф.

Гостима није био довољан ни расположени Јанис Адетокумбо. Грк је на овом мечу постигао 34 поена и имао 12 ухваћених лопти.

Бруклин је одиграо страшно друго полувреме које је добио са 22 разлике - 61:49, што је било довољно да се поново поведе у серији.

Дурент је у овом триујмфу имао помоћ у Џефу Грину, који је шутирао 7/8 за три поена, а из игре је укупно имао 8/11 за 27 поена. Двоцифрен код Нетса је био још само Блејк Грифин са 17 поена. На другој страни осим Адетокумба добру утакмицу је одиграо Крис Мидлтон који је постигао 25 поена.

Шести меч ових ривала на програму је у ноћи између четвртка и петка од 2.30, а домаћин је Милвоки.