ЗВЕЗДА ЈЕ ШАМПИОН СРБИЈЕ: Хол водио црвено-беле до победе против Меге

13. 06. 2021. у 22:19

ЦРВЕНА звезда освојила је титулу шампиона Србије, пошто је у мајсторици победила Мегу у дворани "Александар Николић" са 77:65 и победила са 2:1 у серији.

Одличну утакмицу одиграо је плејмејкер Звезде Ленгстон Хол који је постигао 24 поена. За њега изабраници Владе Јовановића нису имали решење за њега.

Утакмицу је пратио и МВП Евролиге Василије Мицић. Њега су навијачи клуба са Малог Калемегдана поздарвили громогласним аплаузом.

Заслужено су црвено-бели дошли до 21. клупског трофеја шампиона Србије. Није било лако, али је тим Дејана Радоњића био бољи у овој финалној серији.

Ово је клубу са Малог Калемегдана трећа титула ове сезоне. Претходо су освојили Куп Радивоја Кораћа и АБА лигу.

Што се овог меча тиче, прва четвртине је протекла у знаку гостију. Опет је Звезда имала проблема у одбрани и примила је 24 поена у уводних 10 минута.

Ипак, затегли су домаћи одбрани у наставку утакмице, примили су само 12 поена и отишли са предношћу од осам разлике на одмор - 44:36.

Звезда је средином треће четвртине отишла и до плус 17 - 57:40. Мега се није предавала, сјајном игром у оба правца и серијом 0:10 у потпуности се вратила у утакмицу.

Када се највише ломило у финишу утакмице црвено-бели су били бољи и на крају заслужено дошли до нове титуле шампиона Србије.

Најефикаснији у победничком тиму био је поменути Ленгстон Хол који је постигао 21 поена, пратио га је Огњен Добрић са 15. На другој страни највише су се истакли Филип Петрушев и Марко Симоновић са по 15 поена.