НБА: Милвоки смањио заостатак, Јута повела са 2:0

11. 06. 2021. у 08:45

КОШАРКАШИ Милвокија победили су прошле ноћи на свом терену екипу Бруклина са 86:83 и тако смањили на 2:1 у полуфиналној серији Источне конференције НБА лиге.

Милвоки је имао и 21 поен предности у првој четвртини, а на крају је до победе стигао поенима Џруа Холидеја 11,4 секунде пре краја.

Бруклин је у последњим секундама меча покушао да изједначи и одведе меч у продужетак, али Кевин Дурент није успео да погоди тројку уз звук сирене.

Најзаслужнији за победу Бакса били су Крис Мидлтон и Јанис Адетокунбо. Мидлтон је уписао 35 поена и 15 скокова, а Адетокунбо два поена мање уз 14 ухваћених лопти. Они су уједно били и једини у победничком тиму са двоцифреним учинком.

Холидеј је постигао само девет поена, уз шут из игре 4/14, али је погодио најважнији кош вечери.

На другој страни, Дурент је меч завршио са 30 поена уз 11 скокова, Кајри Ирвинг је додао 22, а Брус Браун 16 поена и 11 скокова.

Наредна утакмица ове серије игра се недељу, такође у Милвокију.

Кошаркаши Јуте победили су на свом терену Лос Анђелес Клиперсе са 117:111 и тако дошли на пола пута од пласмана у финале Западне конференције.

Најефикаснији у победничком тиму био је Донован Мичел са 37 поена, Џордан Кларксон је додао 24, Џо Инглс 19, Бојан Богдановић 16, док је Руди Гобер меч завршио са 13 поена и чак 20 скокова.

Клиперсе је предводио Реџи Џексон са 29 поена, Пол Џорџ је убацио два поена мање, а Кавај Ленард 21 од чега само два у последњој четвртини.

Наредна утакмица игра се у ноћи између суботе и недеље у Лос Анђелесу.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01