ЈОВАНОВИЋ ПРЕД ЗВЕЗДУ: Ако уђемо у њихов ритам то неће бити добро по нас

Часлав Вуковић

10. 06. 2021. у 22:46

ТРЕНЕР кошаркаша Меге Владимир Јовановић пред други меч финала Суперлиге Србије против Црвене звезде је истакао да његови играчи треба да извуку поуке из првог сусрета.

ЈОВАНОВИЋ ПРЕД ЗВЕЗДУ: Ако уђемо у њихов ритам то неће бити добро по нас

Foto: Mega Soccerbet/Ivica Veselinov

Наводи да пре свега енергетски морају да буду на много већем нивоу него у утакмици у дворани "Александар Николић".

- Поновићу неке базичне ствари, али које су опет јако битне за предстојећу утакмицу, као што су биле и за претходну. Интензитет контакта, не само у одбрани, већ и у нападу, мора да буде на највишем могућем нивоу – рекао је Јовановић, преноси сајт клуба.

Мега је у први меч изгубла веома убедљиво - 98:69 и уколико Црвена звезда сутра тријумфује постаће шампион Србије. Велики проблем у утакмици број један за Мегу био је број офанзивних скокова који су имали црвено-бели.

- Са тих 10 које су имали у првој четвртини, утакмица је отишла у погрешном смеру за нас. Контакт, обавезна контрола скока и да у сваком тренутку што се тиче напада знамо шта хоћемо и да не уђемо у ритам Звезде, јер то онда неће бити добро по нашу екипу – истакао је стратег Меге и додао:

– У сваком случају, треба да извучемо поуке из претходне утакмице и да се покажемо у бољем светлу, пре свега, енергетски да изгледамо боље - закључио је Јовановић.

Капитен Меге Миленко Тепић је нагласио да је Звезда у првом дуелу била боља у сваком сегменту игре.

- Нисмо себе довели у ситуацију да можемо да играмо смислене и организоване нападе, док су с друге стране они изградили самопоуздање скоковима у нападу и претворили их у доста погођених шутева за три поена – рекао је Тепић.

Он сматра да ће клуб са Малог Калемегдана играти сутра исто или слично као у првој утакмици.

– А наша прва и основна ствар је да им одговоримо на прави начин, да будемо чвршћи у контакту, бољи у заграђивању, да не губимо главу и да улазимо у нападе с јасном идејом и циљем како да дођемо до поена. Ако успемо у томе, можемо да очекујемо другачију утакмицу у односу на прву. Морамо да направимо велики искорак у менталном приступу утакмици и чврстини са којом ћемо се сигурно суочити, морамо да тога будемо свесни, да прво то исправимо па ћемо да видимо за даље – поручио је капитен Меге.

Утакмица Мега – Црвена звезда игра се сутра од 20.00 у Хали “Мега Фацторy”, без присуства публике.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: Жута хорда се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг

ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: "Жута хорда" се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг

БАЈКОВИТА европска прича Боде глимта наставља се у среду увече, када норвешки шампион дочекује Спортинг из Лисабона у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Стадион "Аспмира" биће поприште новог европског спектакла, а домаћин се нада да може да настави сензационалан поход кроз елитно такмичење.

11. 03. 2026. у 07:00

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)

Поздрав из земље кошарке. Тако волимо да се хвалимо када неко наш, или наши, ураде нешто кошаркашки сјајно. А нови српски кошаркашки бисер је ту. И опчинио је Америку.

11. 03. 2026. у 12:11

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља