БОГДАНОВИЋ ЈУНАК АТЛАНТЕ: Филаделфија се вратила са -26, али није могла против Србина (ВИДЕО)

А. Илић

06. 06. 2021. у 21:39

АТЛАНТА Хокси нашег Богдана Богдановића гостовали су Филаделфија Севентисикерсима у Велс Фарго центру. Иако су имали изабраници Нејта Мекмилана 26 поена предности у последњем минуту стрепели су за победу и на крају славили `128:124. Српски кошаркаш убацио је 21 поен.

БОГДАНОВИЋ ЈУНАК АТЛАНТЕ:  Филаделфија се вратила са -26,  али није могла против Србина   (ВИДЕО)

Атланта је у вечерашњој победи успела да убаци рекордан број тројки када је у питању ова франчиза, изабраници Нејта Мекмилана постигли су чак 21 тројку.

Одмах на старту Богдан Богдановић је са две тројке погурао "Јастребове". Далекометна паљба виђена је на обе стране. Након пет минута погађали су Ембид, Колинс, Кари, Хил. Занимљиво се ниједан тим није одвојио.

Разиграо се потом Треј Јанг који је играо прво полувреме као у трансу - до полувремена уписао је 25 поена. Он је у великој мери допринео да гости постигну 42 поена у првој деоници.

Након 14 минута игре имала је Атланта чак 20 поена предности, а томе је допринела серија 14:0. Хокси до полувремена стичу и предност 26 поена, а укупно су убацили 74 након 24 минута.

Ништа другачија није била ни трећа четвртина где су гости имали 10:0, а још једном тројком допринео је томе Богдановић.

У првој рунди су Севентисиксерси прегазили Вашингтон Визардсе 4:1 у серији, а истим резултатом је Атланта била боља од Њујорк Никса.

Покушава средином треће деонице домаћи састав, Грин и Симонс помажу Фили да се спусти на само петнаест поена, а потом следи нова серија Хокса, Капела је успео да закуца, потом је поентирао Јанг, а Уертер новом тројком анулира покушај Филаделфије. Наш репрезентативац Богдановић постиже још једну тројку - свој 14. поен за 82:97.

На почетку последње четвртине нова тројка Хокса и успевају гости да пређу "стотку". Богдановић је био два пута непрецизан у низу, те Филаделфија долази до заостатка од 14 поена (93:107). Два везана напада поентирао је Коркмаз, домаћи на само -12. Богдановић је имао одмах у наредном нападу отворен шут, шаље до Уертера који тројком завршава напад. Уследио је период игре кош за кош.

Фила је успела да спусти на минус дванаест, али на четири минута пре краја Уертер поново подиже на четрнаест. Помало конфузна игра гостију два минута пре краја не успевају да пронађу пут ко коша, те Кари успева са пенала да спусти на минус 10. Током предвођена лопте Јанг губи лопту, имао је прилику сам Дени Грин да спусти на седам поена заостатка, промашио је, а потом Сет Кари у наредном нападу успева да погоди преко Уертера.

Са доста проблема у организацији игре суочавали су се у завршници гости, а Симонс и Ембид кренули су са удвајањима што је доста отежало пренос лопте Хоксима. Промашио је тројку усамљени Богдановић, погодио је Ембид, а потом лопта за домаће због пет секунди. Само три поена предности за Атланту.

Уследила је невероватна завршница. Погодио је потом Богдановић за три након серије промашаја поново шест поена за Атланту. Поново проблеми за Јанга који губи лопту, још једном три поена заостатка за пулене Дока Риверса. Погодио је два бацања Колинс након неспортског фаула Ембида, а потом у истом нападу Јанг баца лоб пас за Колинса који закуцава уз фаул. Покушали су гости да фаулирају Симонса који је промашио друго бацање, а потом лопта пада у руке Ембиду који погађа уз фаул.  Драма се наставила изгубио је Богдановић лопту, а Симонс закуцава. Серија Филаделфије 6:0 у исто толико секунди Заслужено је Атланта славила са 128:124.

У слављеничком тиму најефикаснији био је Тре Јанг са 35 поена, Бодан Богдановић додао је 21 поен, а исто толико је убацио Џон Колинс. Џоел Ембид постигао је у пораженом саставу 36 поена, Сет Кари убацио је 21, а поен мање додао је Тобајас Херис.