ЕФЕС ПОНИЗИО ФЕНЕР: Шампион Европе прегазио великог ривала са 40 разлике

03. 06. 2021. у 18:13

ЕФЕС је згромио Фенербахче! У првој утакмици финала турске кошаркашке лиге изабраници Ергина Атаман су прегазили ривала са 40 разлике - 111:71.

Игор Кокошков и његови играчи осетили су моћ шампиона Европе који им је јасно ставио до знања да ће морати да играју фантастично уколико желе да освоје првенство.

Колико је Ефес био доминантан показује податак да је у другом полувремену постигао чак 68 поена - 37 у трећој и 31 у четвртој четвртини.

Невероватно звучи чињеница када се погледа крајњи резултат да је Фенер на полувремену заостајао само три поена - 43:40.

Ипак, очајно су гости одиграли трећи период, изгубили га са 37:11 и тада је постало јасно да им прети катастрофа, што се на крају и десило.

Најефикаснији у победничком тиму био је Шејн Ларкин са 23 поена, Василије Мицић је додао 19. На другој страни најбољи је био Мелих Махмутоглу који је меч окончао са 19 поена, док је Нандо де Коло додао 14, Марко Гудурић је постигао девет.

Друга утакмица на програму је у суботу од 18.30, домаћин и тог меча је Ефес.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00