МАЛИШАНИ ЖАЊУ ОДЛИЧЈА: Најуспешнија сезона кошаркашког клуба "НС Баскет 07"

Александар Илић
Александар Илић

01. 06. 2021. у 16:42

КОШАРКАШКИ клуб „НС баскет 07“, са јединственом школом кошарке, која обједињује рад са ученицима од првог разреда основне, па све до четвртог разреда средње школе, у минулој сезони остварио је запажене успехе. Од шест такмичарских екипа клуба, које су у лигама под окриљем Кошаркашког савеза Војводине, четири тима су освојили медаље.

МАЛИШАНИ ЖАЊУ ОДЛИЧЈА: Најуспешнија сезона кошаркашког клуба НС Баскет 07

ВИЦЕШАМПИОНИ Генерација ученика до 11 година која је освојила сребрну медаљу ФОТО: Б.П

 Златом се окитила генерација до 16 година, а три екипе су освојиле сребрна одличја, и то до 14, 11  и  10 година. 

Осим тога, у Новосадској лиги, под надзором Кошаркашког савеза града, две генерације од 13 и 14 година су се пласирале на завршне турнире а трећа, екипа до 12 година, освојила је бронзану медаљу.

- Минула сезона је најуспешнија у историји клуба основаног 2008. године- каже Жељко Чубрило, тренер КК “НС баскет 07“.- Циљ је да најмлађим суграђанима, кроз игру и спорт учинимо детињство интересантнијим и садржајнијим. Објединили смо рад са млађим категоријама у три основне школе, „Јожеф Атила“, „Ђорђе Натошевић“ и „Соња Маринковић“  и тренутно, у свакој генерацији имамо више од 10 полазника.

 

- ПРЕПОРУКА је да кошарка почне да се тренира у првом или другом разреду основне школе. У тим полазним годинама  фокусирамо се на развој основних моторичких способности. Ако се деца одлуче за неки други спорт, спремни су да пређу на нови терен – каже Чубрило, који је као играч учио од чувеног Жељка Лукајића а по завршетку Више кошаркашке школе у Београду био је тренер у новосадском Радничком,  Младости у Бачком Јарку и у ЖКК Војводина. 

Поред Жељка Чубрила са децом у клубу раде и стручњаци, Милорад Селимовић и Игор Јанковић а саставни део сезоне тренинга и такмичења је одлазак на завршни, летњи камп.

- Традиција је већ да идемо у Орашац и спроводимо пројекат “Школе преко распуста”, где настављамо рад са децом која током лета тренирају на теренима на „Штранду“ и у школи “Ђорђе Натошевић”. Неким родитељима и деци тај програм рада преко распуста одговара, а ту се покаже које дете има карактер и колико је заинтересовано за спорт- каже Чубрило.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.

22. 03. 2026. у 07:30

БОСНА У ШОКУ: Селектор Велса се за борбу за Мундијал спремао гледајући филм и о Ратку Младићу

БОСНА У ШОКУ: Селектор Велса се за борбу за Мундијал спремао гледајући филм и о Ратку Младићу

Најновије вести из фудбала су прилично несвакидашње. Босна и Херцеговина се ту нашла у центру пажње. И рат којим је распарчана Југославија, а у којој је српским војним снагама на територији БиХ руководио генерал Ратко Младић.

24. 03. 2026. у 17:05

Коментари (0)

ЗАПАД СЕ НЕРВИРА! Цела Русија слави, ово је чекала годинама!