БРАВО ЛАВИЦЕ: Тријумф Србије против Порторика

30. 05. 2021. у 19:51

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na kraju međunarodnog turnira u belgijskom Kortrajku. Izabranice Marine Maljković u trećem duelu bile su uspešnije od selekcije Portorika, koja će na predstojećim Olimpijskim igrama u Tokiju igrati u grupnoj fazi sa Australijom, Kinom i Belgijom. Konačan rezultat bio je 89:37 (23:8, 22:13, 20:6, 24:10).

Пресудила је одлична одбрана Србије, која је у првој и трећој четвртини примила једноцифрен број поена.

Коначан резултат је уједно и највећа разлика коју је Србија у 40 минута утакмице успела да оствари. Екипа Порторика је у заостатку на овој утакмици била 39 минута и 47 секунди.

Најефикаснија у нашем тиму била је Ивон Андерсон са 24 поена (7 скокова). Двоцифрене су биле још и Маша Јанковић и капитен Јелена Брукс са по десет поена. На другој страни, десет поена убацила је Индиа Паган.

Репрезентација Србије враћа се у понедељак у Београд, где наставља припреме за Европско првенство које 17. јуна почиње у Валенсији.

СРБИЈА: Васић, Јовановић 4, Брукс 10, Бутулија 2, Црвендакић 5, Андерсон 24, Дабовић 9, Јанковић 10, Дугалић 8, Крајишник 5, Катанић 5, Ђорђевић 7.

ПОРТОРИКО: Меландес, Смит 3, Солис 1, Гибсон 2, Стинсон 2, Саламан 4, Хилари 4, Квеноњес 4, Лозада, Запата, Паган 10, Бенитес 7.