ЕВРОЛИГА: Мицов водио Армани до трећег места у Европи!

30. 05. 2021. у 19:45

ЕКИПА Олимпије славила је против ЦСКА 83:73 (20:23, 20:11, 20:23, 23:16) и тако своје такмичење у Евролиги завршила као трећепласирана.

Италијански тим је пред меч био ослабљен неиграњем Датомеа и Делејнија, док је ЦСКА играо без Хекета.

Повела је Олимпија остваривши мини серију од 5-0, међутим ЦСКА је врло брзо изједначио преко Курбанова. Тврда игра виђена је у првој деоници коју су Московљани добили са 20:23.

Олимпија се пробудила у другој деоници, затегли су Италијани одбрану, а поправљена је и игра са дистанце, Шенгелија је једини био расположен код руског тима у том периоду.

На полувремену Олимпија је водила 40:34, а једини двоцифрен на терену био је Шенгелија са 10 постигнутих поена у екипи ЦСКА.

Наставља Армани да одржава предност, након пет минута треће деонице имали су предност 49:45, а Шенгелија помаже ЦСКА да направи серију 8:0. Родригез је потом убацио важну тројку за Олимпију и сачувао минималну предност 60:57 пред последњих 10 минута сусрета.

Поенима Владимира Мицова почела је последња четвртина. За њим су погађали Морашини и Шилдс, па је милански тим водио 11 разлике, што је била и највећа предност на мечу.

У победничком тиму Мицов је уписао 14 поена, колико и Родригез, док је Рол забележио 11.

У екипи ЦСКА најефикаснији је био Шенгелија, који је уписао 18 поена. Поред њега, двоцифрен је био и Војтман са 12 поена.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00