ХРВАТСКА ЛЕТИ, "ОРЛОВИ" ПАДАЈУ: ФИФА ранг-листа после Мундијала - ево какав стрмоглави пад је доживела Србија
МУНДИЈАЛ у Катару коначно је добио свој крајњи епилог, а он ће и те како утицати на најновију ФИФА ранг-листу националних селекција.
FOTO: Tanjug/AP
Србија је доживела стрмоглави пад, док ће Хрватска по освајању трећег места на шампионату света и бронзане медаље са 15. позиције отићи на седму.
"Ватрени" ће на најновијој децембарској листи после Мундијала имати 1.727,63 бода.
Са друге стране, наши "орлови", који су такмичење у Катару завршили у групној фази, на турнир су стигли као 21. на свету, а вратиће се као 30. У питању је велики пад за девет позиција, па ће Србија имати 1.526,47 бодова.
Одличан скок начинио је и Мароко који је на 11. месту са 1672,38 бодова. Пад од девет места бележи и Велс који је био на 19. месту, Данска се спустила за осам позиција и биће 18.
Аргентина упркос томе што је освојила Мундијал неће се попети на прву позицију, јер су то учинили путем пенала, па ће тако Бразил остати на првом месту, тик испред својих ривала, нових, планетарних владара света.
Препоручујемо
ФРАНЦУСКА НАЈВЕЋИ ФАВОРИТ! Већ кренуле прогнозе - ко ће освојити Мундијал 2026. године?
19. 12. 2022. у 12:47 >> 13:23
ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: "Жута хорда" се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг
БАЈКОВИТА европска прича Боде глимта наставља се у среду увече, када норвешки шампион дочекује Спортинг из Лисабона у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Стадион "Аспмира" биће поприште новог европског спектакла, а домаћин се нада да може да настави сензационалан поход кроз елитно такмичење.
11. 03. 2026. у 07:00
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (3)