ЗАКАЗАН СПЕКТАКЛ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ: Енглеска се мучила, па разбила Сенегал, следи мегдан са моћном Француском

В.М.П.

04. 12. 2022. у 21:55

РЕПРЗЕНТАЦИЈА Енглеске савладала је данас на Ал Бајт стадиону Сенегал резултатом 3:0, а свет је тако добио спектакл који је чекао. Горди албион тако ће у великом четвртфиналу Мундијала укрстити копља са браниоцем титуле, моћном Француском.

Афричка национална селекција феноменално је отворила данашњи меч, и деловало је, барем по увертири утакмице да би иако десетковани, Сенегалци могли до сензације.

Дисциплиновано, тактички су парирали ривалу, видан је био огроман вољни моменат и мотивација да направе чудо, упркос томе што су данас играли без можда и најбољих играча ове репрезентације - Идрисе Гане Геја, Шеику Кујатеа, и наравно Садиа Манеа.

Сенегал је сјајно парирао великом фавориту, све до 39. минута није му допустио нити једну шансу, а пропустио је две своје, а онда...

Квалитет је испливао на видело и однео превагу, условно речено мали тим, још једном се храбро борио, али му је сурова фудбалска игра окренула леђа.

Прво у 39. минуту, Џордан Хендерсон се сјајно кретао од лопте, утрчао на додавање Џуда Белингема и сјајним финишом послао лопту у сам угао гола Мендија. Енглеска је повела са 1:0!

Био је то седми различити стрелац из редова "горди албиона" на овом шампионату.

А онда нови ударац за "теранга лавове" у судијској надокнади. Страшна контра, Белингем за Фодена, овај за Кејна, а нападач тог профила рутински решава овакве ситуације за огромних 2:0.

Емотивно сломљени Сенегалци, десетковани повредама, и са два гола заостатка морали су да изађу на терен "Ал Бајт" стадиона и наставе да бију битку са звездама Премијер лиге.

Менди је у 57. минут поново капитулирао, а суперталентовани Букајо Сака затресао је мрежу након асистенције Фила Фодена.

Од тог момента све друго била је формалност. Играчи су одрађивали посао, практично статирали на терену и чекали последњи судијски звиждук.

Енглеска је контролисала дешавања на терену, играла игру кратких пасова, Саутгејт је умирио темпо и са минимално утрошене енергије закорачио у четвртфинале Мундијала, где га чека велики дуел са Француском.

СЕНЕГАЛ - ЕНГЛЕСКА 0:3

СТАДИОН: "Ал Бајт"

СУДИЈА:  И.Бартон (Салвадор)

САСТАВИ:

Енглеска: Пикфорд - Вокер, Стоунс, Мегвајер, Шо - Рајс, Хендерсон, Белингем - Сака, Фоден, Кејн

Сенегал: Менди - Сабали, Кулибали, Диало, Јакобс - Сар, Менди, Сис, Дијата - Ндиај - Диа

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

85. минут - Исмаила Сар је припретио, али његов покушај главом иде високо изнад пречке гола који чува Пикфорд.

80. минут - Још 13 минута у којима се није десило практично ништа. Горди албион и даље контролише посед, А Сенегалци гледају како да још која лопта не заврши у њиховој мрежи.

67. минут - Енглеска сада контролише дешавања на терену, игра кратких пасова, Саутгејт жели да умири темпо и са што мање утрошене енергије закорачи у четвртфинале Мундијала.

57. минут - Гоооол! Одлази Енглеска на великих 3:0! Суперталентовани Букајо Сака утрчава на додавање Фила Фодена, и онда мајсторски потез крилног играча Арсенала, који је само боцнуо лопту и савладао Мендија. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

55. минут - Покушај Харија Кејна са 25 метара, међутим његов покушај без већих проблема зауставља Менди.

50. минут - Папе Матар Сар је распалио из велике удаљености, његов покушај пролази поред стативе, не предају се Сенегалци упркос томе што губе са 2:0.

46. минут - Бартон означава да друго полувреме може да почне!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 2 - Гол, Хари Кејн! Страшна контра, Белингем за Фодена, овај за Кејна, а нападач тог профила рутински решава овакве ситуације за огромних 2:0. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ. Бартон свира крај првог полувремена, Сенегал је сјајно парирао великом фавориту, дозволио му две прилике, пропустио две своје. Квалитет је испливао на видело и однео превагу, условно речено мали тим, још једном се храбро борио, али му је сурова фудбалска игра окренула леђа.

41. минут - Умало још један гол за Саутгејтове изабранике. Букајо Сака је повукао по десном боку, одлична визија, правовремено и прецизно додавање у срце казненог простора, али Хари Кејн катастрофално шутира из одличне позиције.

39. минут - Гол! Џордан Хендерсон се сјајно кретао од лопте, утрчао на додавање Џуда Белингема и одличан финиш у сам угао гола Мендија. Енглеска води 1:0! То је седми различити стрелац из редова горди албиона на овом шампионату.Фудбал поново показује своју сурову страну, пропустили су своје прилике Африканци, а казна је стигла. Огромна радост навијача горди албиона на трибинама "Ал Бајт" стадиона у Ал Кору.

Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

32. минут - Велика шанса за Сенегал! Диа је изашао испред Пикфорда, снажно тукао, али каква реакција чувара мреже Евертона, који је попут рукометног голмана скинуо шут голгетеру Сенегала.

23. минут - Нова опасност пред голом Енглеске. Булај Диа и Исмаила Сар су се нашли пред голом Пикфорда, шутирао је Диа, лопта је погодила Стоунса у руку, сви показују да је ово пенал, али судија одмахује главом. Након ВАР провере Бартон каже да се игра настави, ништа од једанаестерца за "Таранга" лавове. Причаће се о овој одлуци сигурно доста, погледајте кликом ОВДЕ, па сами процените да ли је арбитар оштетио Африканце сада.

21. минут - Фоден је извео корнер, Стоунс највиши у скоку, али лоше је штопер Манчестер ситија захватио ту лопту, која одлази далеко од гола Мендија.

17. минут - Одлично отварање афричке селекције. Дисциплиновано, тактички парирају ривалу, видно огроман вољни моменат и мотивација да направе сензацију, упркос томе што данас играју без можда и најбољих играча ове репрезентације - Идрисе Гане Геја, Шеику Кујатеа, и наравно Садиа Манеа.

15. минут - Спор почетак утакмице, без узбуђења за сада, за то време бацимо поглед на трибине препуног Ал Бајт стадиона.

4. минут - Прва опасна ситуација на мечу пред голом Енглеске! Булај Диа је изашао испред Пикфорда, али успева да га у последњем тренутку заистави дефанзива горди албиона.

1. минут - Меч је почео!

18:55 - Тежак ударац за "горди албион", Рахим Стерлинг није у саставу за меч. Савез Енглеске саопштио је да он због породичних обавеза неће истрчати данас на травнату површнину "Ал Бајт" стадиона.

Ево којих 11 афрички и европских "лавова" стартује меч.

УОЧИ МЕЧА

Као што се и очекивало, репрезентација Енглеске се без већих проблема пласирала у осмину финала на Светском првенству у Катару, а први меч елиминационе фазе играће вечерас од 20 часова против селекције Сенегала на стадиону ''Ал Бајт'' у Ал Кору у првом међусобном дуелу ''гордог албиона'' и ''лавова Теранге''.

Енглези нису имали тежак посао у последњем колу групе "Б" против Велса, мада им је било потребно време да пробију бедем комшија, али су на крају стигли до првог места које су многи резервисали за њих још пре почетка Мундијала.

Као по обичају Енглези се увек надају завршници Мундијала и понављању 1966. године када су једини пут постали прваци света на домаћем терену.

Овог пута имају потпору у оствареним резултатима претходних година. Тим селектора Герета Саутгејта је на претходном Мундијалу у Русији био међу најбоље четири репрезентације, да би на Европском првенству стигао до финала и не може се порећи да Енглези припадају групи фаворита за титулу у Катару, иако су имали лошу 2022. годину пошто су испали из групе "А" Лиге нација.

Сенегал као шампион Африке није стигао у Катар као тотални аутсајдер а то су и показали у групи коју су релативно лако прошли са две победе и стартним поразом од Холандије у мечу који чак и нису заслужили да изгубе.

У одлучујућем мечу у групи савладали су директног конкурента Еквадор и тако други пут у историји стигли до осмине финала. Без обзира што Сенегал има статус аутсајдера у мечу против Енглеза, нема сумње да ће ''лавови Теранге'' дати све од себе да прођу до четвртфинала.

Селектор Енглеске Герет Саутгејт има идеалну ситуацију пред почетак елиминационе фазе пошто су сви играчи ''гордог албиона'' здрави и Саутгејт може против Сенегала да изведе најјачи састав.

Сенегалци за разлику од Енглеске имају неколико проблема. Осим што су још пре почетка Светског првенства остали без прве звезде Садио Манеа, у осмини финала селектор Алиу Сисе не може да рачуна на Идриса Гејеа због жутих картона, док је Чекиу Кујате повредио члана још у првом колу на Мундијалу и од тада не тренира.

Подсетимо, ово ће бити историјски сусрет Енглеске и Сенегала који се никад раније нису састајали чак ни у пријатељским мечевима. А победа коју ће једна од две репрезентације однети могла би да трасира пут некоме ка једном од највећих, ако не и највећем успеху у фудбалској историји ових земаља.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39