ГРУПА "Ф" ДОНЕЛА НЕВЕРОВАТНУ ДРАМУ: Једна од најбољих репрезентација испала са Светског првенства

А. И.

01. 12. 2022. у 17:53 >> 17:56

МЕЧЕВИ 3. кола у групи "Ф" још једна група дала је учеснике нокаут фазе на Мундијалу у Катару 2022. године, а мало ко је очекивао да ће једна од најбољих селекција на свету у групној фази да заврши учешће. Хрвати су изборили реми против Белгије 0:0, а Мароко је савладао 2:1 Канаду.

ГРУПА Ф ДОНЕЛА НЕВЕРОВАТНУ ДРАМУ: Једна од најбољих репрезентација испала са Светског првенства

Танјуг/АП

КО ИДЕ ДАЉЕ У ГРУПИ Ф?

Мароко је групну фазу завршио на првом месту, док је Хрватска групну фазу завршила на другој позицији групе.

Standings provided by Sofascore

ХРВАТСКА - БЕЛГИЈА 0:0 (0:0)

Тежина коју носи овај дуел довела је до тога да нема много узбуђења. Хрватској је за пролаз био потребан реми или победа, а изабраници Златка Далића су одлучили да играју стрпљиво и не ризикују.

Доста је драме виђено у 11. минуту Могла је Белгија да закомпликује ситуацију, када је Јаник Караско искоса шутирао на прву, али му је ударац био блокиран.

Ентони Тејлор свирао је фаул у 15. минуту, Јаник Караско је оборио Андреја Крамарића, а на "белу тачку" је лопту наместио Лука Модрић. Ипак, у последњем тренутку Ентони Тејлор одлучио је да погледа снимак, где је јасно било да је фудбалер Хрватске био у офсајду при пријему лопте - ништа од пенала.

Чекали смо до 46. минута на први ударац у оквир гола. Имао га је Ромелу Лукаку, тукао је главом, али право у Доминика Ливаковића.

Велику је прилику Белгија имала у 59. минуту, Караско је покушао да ушета у гол, није му то успело, на одбитак је натрчао Ромелу Лукаку који је погодио стативу, каква прилика за "црвене ђаволе".

Најлепшу шансу имала је у 90. минуту Белгија. Еден Азар је по десној страни пребацио Ливаковића, Ромелу Лукаку је био сам испред гола Хрватске, са метар удаљености покушао је да уштопује лопту, одбија се лопта у руке Ливаковићу. Имао је тим Белгије невероватну прилику, али им је овим промашајм измакао пласман даље.

МАРОКО - КАНАДА 2:1 (2:1)

Други меч играо се доста растерећеније. Канада је била без шанси да прође даље, а то је већ у 4. минуту казнио Хаким Зијеш. Искористио је невероватну грешку Милана Борјана који је лоше испуцао Борјан, те послао сјајан лоб преко главе голмана Црвене звезде.

Поново су се Мароканци радовали у 23. минуту дуела када је Јусеф Ен-Несири примио добру лопту ван шеснаестерца и повисио на 2:0. И трећи гол био је дело фудбалера Марока, али у потрешну мрежу.

Најеф Агуерд је променио пут лопти након ударца ривала, а она је завршила у мрежи за 2:1.

Имала је Канада лепу прилику за изједначење у 72. минуту. Атиба Хачинсон је сјајно скочио на центаршут, погодио је пречку, а на одбитак је наишао Алистер Џонстон, шутирао је изнад пречке.

ХРВАТСКА - БЕЛГИЈА (0:0)  / МАРОКО - КАНАДА 2:1

90'Четири минута продужен је меч.

90' Доку је послао до Азар,он до Лукакуа, који са метар није успео да исконтролише лопту и да гол. Невероватан промашај. Ово је шанса коју би у омладинским селекцијама лако решили.

82' Бодре навијачи Хрватску, али за сада недостаје воље и жеље код фудбалера Златка Далића.

79' Опасну шансу имали су Хрвати, покушао је Пашалић на убацивање Перишића, мало је недостајало да захвати лопту.

72' Имала је Канада лепу прилику за изједначење. Атиба Хачинсон је сјајно скочио на центаршут, погодио је пречку, а на одбитак је наишао Алистер Џонстон, шутирао је изнад пречке.

67' Велика шанса за Луку Модрића, брани Куртоа. Покушао је везиста Реала да из прве упути ударац ка голу ривала, на путу му се нашао клупски саиграч.

59' Хрватска је имала доста среће у овом нападу. Сјајно утрчавање Јаника Караска шутирао је, брани Ливаковић, а потом Лукаку погађа десну стативу

58' Соса је послао нешто између шута и центаршута ка голу Куртое који је то са лакоћом ухватио.

54' Снажан ударац Ковачића, а потом и Модрић, фантастично реагује Тибо Куртоа који је одлично реаговао. Игра се сада тотална офанзива Хрвата.

46' Први ударац у оквир гола на овом мечу имао је Ромелу Лукаку, тукао је главом, а одлично се поставио Доминик Ливаковић.

45' Шутирао је Соса, високо преко гола. Званична статистика каже да су Хрвати вечерас четири пута слали лопту ка голу Тиба Куртое.

44' Лепо је убацио лопту Кевин де Брујне, али је касно на њу пошао Мертенс.

41' Најеф Агуерд је нехотице лопту послао у свој гол. Нехотице је скренуо лопту у мрежу Марока и додатно закомпликовао ситуацију у групи вративши Канаду у живот.

41' ГОЛ КАНАДА 2:1

Танјуг/АП

35' Мунијер је покушао да убаци у шеснаестерац, каснио је Караско ка лопти.

32' Контролу лопте у потпуности има Хрватска која је сада под притиском, уколико желе прво место у групи Хрвати данас морају да победе.

26' Осарио је добио жути картон због оштрог старта, није ни у једном тренутку Рафаел Клаус размишљао о томе да ли да покаже јавну опомену.

23' Јусуф Ел-Незири увећава предност Мароканаца. Шутирао је са ивице шеснаестерца, а Акраф Хакими га је одлично проиграо. Сада је извесно да ће меч Хрватске и Белгије одлучивати о пласману даље, јер је Мароко на корак од тога да га обезбеди.

Танјуг/АП

23' ГОЛ МАРОКО 2:0

16' Крамарић је био оборен у шеснаестерцу, грубо је Караско реаговао. Лука Модрић се наместио за ударац, али је Ентони Тејлор ипак погледао снимак и након ВАР прегледа досудио је офсајд.

16' ПЕНАЛ ХРВАТСКА (Офсајд)

10' Помало је себичан био Караско изашао је искоса, могао да дода, али је шутирао, само корнер. Лепо га је проиграо Мертенс.

3' Хаким Зијеш донео је вођство Мароку, који је у овом тренутку на првом месту у групи. Невероватан кикс направио је голман Канаде Милан Борјан, истрчао је на ивицу шеснаестерца, буквално проиграо Хакима Зијеша који је са преко 30 метара послао лопту у мрежу.

3' ГОЛ МАРОКО 1:0

1' - Меч је почео, а готово са центра прва прилика за Хрватску, Перишић је имао сјајну прилику, шутирао је крај гола Куртое.

ШТА ЈЕ КОМЕ ПОТРЕБНО У ГРУПИ "Ф"?

Хрватска пролази даље у случају победе или нерешеног резултата. У случају пораза Хрватска би морала да се уздра у то да ће Канада да победи Мароко, у том случају гол разлика ће одлучивати да ли чета Златка Далића или "атлас лавова" пролази даље.

Мороко пролази у случају победе или нерешеног исхода. У случају пораза потребно је да Хрватска изгуби од Белгије, а тада би се гледала гол разлика.

Белгија ће у нокаут фазу проћи у случају победе над Хрватском. Пораз их елиминише, док нерешени исход игра улогу само у случају да Мороко изгуби од Канаде уз одређену гол разлику.

Канада је једина без шанси за пролаз даље након два уводна пораза.

УОЧИ МЕЧЕВА

Састави на мечу Хрватска - Белгија

Софасцоре.цом

Састави на мечу Мароко - Канада

Хрватска је тренутно прва у групи са једном победом и ремијем, Мароко је другопласирани, Белгија позицију иза, а Канада је на зачељу групе.

Савладана је Канада 4:1, а против Марока су "коцкасти" одиграли 0:0. Белгија је поражена од Марока 2:0, а савладали су Канаду 1:0.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44