НЕВИЂЕНА ДРАМА НА МУНДИЈАЛУ! Гол у последњим тренуцима одлучио ко иде у осмину финала из групе у којој су били Аргентина, Пољска и Мексико

В.М.П.

30. 11. 2022. у 21:44

МЕЧЕВИ Пољска - Аргентина и Саудијска Арабија - Мексико донели су одговоре на то које две репрезентације у драматичној завршници пролазе у наредну фазу Мундијала. Аргентина је савладала Пољску са 2:0, а резултатом 2:1 Мексико је поразио Саудијце. Након фантастичне фудбалске представе и борбе до последње секунде "гаучоси" иду даље као првопласирани, а Левандовски и другови уз много среће такође одлазе у осмину финала, док су Мексиканци остали без нокаут фазе шампионата планете.

Очекивало се велика драма у групи Ц, очекивало се да ће нека луда завршница одредити ко ће из ове групе проћи у осмину финала, али готово нико у ту комбинацију није убрајао Мексико, који је са једним бодом са зачеља табеле гледао у леђа Аргентини, Пољској и Саудијској Арабији. А Мексико је, на крају, био изузетно близу проласка даље.

На крају су и његови играчи, и његови навијачи, у сузама дочекали крај меча са Саудијском Арабијом, које је дала гол у 95. минуту и сасекла сва надања Мексиканцима да ће бар у судијској  надокнади времена дати погодак који би их, по гол-разлици, винуо изнад Пољске, на другу позцију.

Али, кренимо редом.

Аргентинци су од првог минута кидисали на гол ривала, спремни да одмах иду у месо директног конкурента за пласман у нокаут фазу.

Бомбардовање голмана ривала је кренуло практично од првог судијског звиждука. Шансе су се низале, а голман Шченсни је нестварно скидао све ударце гаучоса. У 39. минуту је постао херој своје репрезентације, а Аргентина пропушта најбољу шансу.

Управо је Шченсни начинио пенал, а потом и сјајном парадом скинуо ударац Месија који је ишао у угао гола.

Деловало је да би Меси могао бити трагичар земље која живи за успех на овом Мундијалу.

Остало је 0:0, био је то резултат са којим се отишло на одмор, а у мечу између Мексика и Саудијске Арабије такође није било голова, али ни већих узбуђења за разлику од овог.

А онда, тотална лудница по повратку из свлачионица, како на велелпном "Лусаилу", тако и на стадиону "974".

Макалистер постиже гол који је висио у ваздуху и коначно пробија бункер Пољака.

Капитулирао је Шченсни коначно, али је капитулирала и одбрана Саудијске Арабије. Након гола који је постигао Мартин за Мексико, уследио је тотални делиријум само 5 минута касније, када је Луис Чавез затресао мрежу, а Мексико се попут феникса дигао из пепела.

Наставак хаотичних дешавања у групи Ц и најаву потпуно драме најавио је суперталентовани члан Манчестер ситија - Хулијан Алварез, који је својим голом за великих 2:0 за гаучосе готово осигурао пласман своје репрезентације у осмину финала.

Ипак тај погодак подгрејао је наде отписаних Мексиканаца, и довео до потпуно несвакидашње ситуације.

Мексико и Пољска имали су исти број бодова, исти гол разлику и исти међусобан скор, с обзиром да је њихов меч завршен резултатом 0:0.

Мексиканци су кренули у тоталну офанзиву, Саудијци су се грчевито борили за част, и за пролазак даље Левендовског и другова, и онда... у надоканди времена, у 95 минуту храбро су Саудијци смањили на 2:1 и решили велику драму у групи Ц.

Аргентина, дакле, иде даље као првопласирана и одмериће снаге са Аустралијом у осмини финала, а Пољска као другопласирана играће против Француске.

КРАЈ: Пољска - Аргентина 0:2, Саудијска Арабија - Мексико 1:2

Готово је, Аргентина иде даље као прва, Пољска као друга, Мексико је испао!

90 + 5 - Крај драме! Гол, гол, гол! Саудијска Арабија стиже до поготка, 2:1 је за Мексико сада, што значи да ће, ако овако остане, Пољска проћи даље!

89. минут - Тотална офанзива Мексиканаца! Саудијци играју сада за своју част, али и за Пољаке, ако издрже Левандовски и екипа иду даље. Али ако Аргентина још једном затресе мрежу Пољака онда  Мексико иде даље, следи потпуно луда надокнада времена. Још 7 минута на мечу Саудијска Арабија - Мексико.

81. минут - Још само 10 минута, уколико све остане како сада јесте, картони ће одлучивати о томе ко иде у наредну рунду. Дакле, према ФИФА правилима екипа која има мање жутих картона у досадашњем делу Мундијала иде даље, а то је за сада Пољска.

77. минут - Ух Пинеда је припретио, умало да Мексико стигне до гола који их води у осмину финала, ипак лопта одлази мало поред гол.

73. минут - Пољци су сада попут разбијене војске! Алварез је био очи у очи са Шченсним, али спољни део мреже спашава Пољаке.

68. минут - Гол је! Аргентина води са 2:0, Алварез је стрелац. Овај резултат тек сада ствара тоталну драму у овој групи. Пољска и Мексико имају идентичну гол разлику, идентичан број бодова, и идентичан међусобан скор 0:0. Сада би картони могли да одлучују о томе ко иде у наредну рунду.

61. минут - Нова одбрана Шченсног и ново узбуђење у Дохи. Макалистер је пробао до другог гола али сигурна интервенција голмана пољске који је данас најбољи играч своје екипе.

53. минут - Гооооол! 2:0 за Мексико, Чавез! Шта се ово дешава. Отписани Мексиканци се враћају у борбу за наредну фазу, још један гол их води у осмину финала. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ:

49. минут - Велика шанса! Умало да Пољаци експресно изједначе, Глик је тукао након прекида, али центиметри спашавају Аргентину. Потпуно луд почетак другог полувремена.

48. минут - Гол, води Мексико! Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

46. минут - Гооооооооооооооооооооол! Аргентина води, из првог напада у другом полувремену гаучоси стижу до круцијалног поготка. Сјајан ударац Алексиса Макалистера, Шченсни је сада био немоћан. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

46. минут - Друго полувреме је почело на оба стадиона, вежите се полећемо!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут - И на "974" стадиону као и на 'Лусаилу" делиоци правде показали су да играчи крену у свлачионице. Ако све овако остане Аргентина и Пољска би ишле даље, али драма тек следи, Саудијци и даље држе судбину у својим рукама против посрнулих Мексиканаца.

39. минут - Брани Шченсни! Па шта ради овај човек. Пољска мачка скида лопту коју је Меси послао у сам угао његовог гола. Сада тек креће лудница! Кликом ОВДЕ погледајте како је све изгледало.

38. минут - Пенал за Аргентину! Лео Меси сада иде очи у очи са Шченсним.

36. минут - Нова велика шанса! Отаменди је проиграо Алвареза, фудбалер Манчестер ситија распалио из казненог простора, али нова парада Шченсног, какво вече пољског голмана. У наставку акције један центаршут на Месија није завршио на глави Месија, али је Шченсни закачио по лицу Леа, главни арбитар добија позив из ВАР собе.

35. минут - Фернандез покушава са дистанце, али још једном лопта одлази високо изнад гола који чува данас сјајни Шченсни.

33. минут - Умало гол из корнера! Ди Марија је заврнуп лопту из угла, она је имала чудну путању и ротацију, а сјајан рефлекс Шченсног спашава сада његове сународнике. Остаје 0:0 на оба стадиона на којима се одлучује судбина репрезентација у групи Ц.

27. минут - Велика шанса на Лусаилу! Мексико је већ помислио да има предност, Пинеда је главом шутирао са само 3,4 метра након савршеног центаршута, али Ал Ганам блокира његовој покушај и спашава готово сигуран гол. Умало да се већ сада распрше снови Саудијаца о сензацији, срећом по њих настављају да их сањају. Још више од сат времена игре и наде да могу до осмине финала.

24. минут - Наставак тоталне офанзиве Аргентинаца, Пољаци сабијени у свом шеснаестерцу, а Меси и другови плету мрежу око гола Шченсног. Сјајна подршка и са трибина током свих 25 досадашњих минута утакмице. Аргентинска страст носи своје репрезентативце.

19. минут - Поново је Меси пронашао Акуњу, он сада главом покушава, али још једном без веће опасности по Шченсног. Пољаци делују потпуно немоћно у уводним минутима, тешко да ће овај бункер издржати 90 минута притиска.

17. минут - Ух каква лопта Леа Месија, феноменална визија и реализација додавања, Акуња је примио лопту коју му је упутила звезда репрезентације, али потом јако лош покушај из изгледне позиције Акуње, пропала је обећавајућа прилика за "гаучосе".

13. минут - Агресиван старт Аргентине, кренули су Мартинови изабраници од првог минута свим силама у напад. Одлично су кренули и Саудијци, Кано је био у доброј прилици да из слободног ударца донесе предност свом тиму, али лопта одлази мало изнад оквира гола који чува Очоа.

10. минут - Нова одбрана голмана Пољске! Поново је Меси тукао, сада је било далеко опасније. Један од најбољих у историји је сјајним продором изградио себи позицију за шут, али Шченсни је поново прозрео његову намеру.

7. минут - Прва претња, Лео Меси је опробао ударац са близу 20 метара, ипак слаб шут маестра гаучоса иде равно у наручје Шченсног.

5. минут - Без већих узбуђења у увертири мечева, мирно је и на "974" стадиону, мирно је и на велелепном "Лусаилу".

1. минут - Мундијалска драма у групи Ц може да почне! Арбитри су означили почетак мечева.

16:00 - Познати су и састави за данашњи меч.

УОЧИ МЕЧА ПОЉСКА - АРГЕНТИНА

Последње коло групе "Ц" на Светском првенству у Катару донеће директан дуел за пласман у осмину финала између Пољске и Аргентине вечера од 20 часова на стадиону ''974'' у Дохи. Пољаци су у бољој позицији пошто имају бод више од Аргентине па им и реми одговара.

Успео је Роберт Левандовски у претходном колу и победи против Саудијске Арабије коначно да постигне први гол у каријери на Светским првенствима и тако анулира промашени пенал у првој рунди у дуелу са Мексиком када су Пољаци одиграли нерешено без голова.

Међутим, вечерас их чека најтежа утакмица у групи, против Аргентине предвођене Лионелом Месијем.

Пољаци ће много наде полагати у одбрану која се у претходна два кола показала као јачи део тима, пошто су једна од две репрезентације која у Катару још увек није примила гол.

Тим селектора Чеслава Михневича нада се да би уз помоћ добре дефанзиве могли да обезбеде Пољској први пласман у осмину финала на Мундијалу још од 1986. године.

Међутим, против Аргентине су примили гол на сваком од 11 мечева играних против двоструког светског првака.

Пољацима победа гарантује прво место у групи и пласман у осмину финала, а до тога могу да дођу и ремијем уколико Саудијска Арабија не успе да савлада Мексико.

Ако буду поражени од Аргентине, Пољаци могу и да заврше такмичење у групи, уколико Саудијска Арабија савлада Мексико.

После шокантног старта у Катару и пораза од Саудијске Арабије, Аргентина је успела да се избори са Мексиком и предвођена Лионелом Месијем дође до тријумфа од 2:0.

Танјуг/АП

На тај начин су стигли до три бода и друге позиције иза Пољске, а као први би могли да заврше у групи ако савладају Пољаке и да уз то Саудијска Арабија не савладала Мексико већом разликом него што је то учинила против Аргентине.

Ако одиграју нерешено, Аргентинци ће заузети друго место у групи под условом да Саудијци не победе Мексико.

Прво место у групи је битно Аргентини како би избегли у осмини финала као другопласирани селекцију Француске од које су изгубили пре четири године на Светском првенству у Русији управо у осмини финала.

Селектор Пољске Чеслав Михневич највероватније неће мењати ништа у односу на стартну поставу против Саудијске Арабије пошто нема проблема са повређеним играчима, а састав против Саудијаца се добро показао и остварио победу.

Слична је ситуација и у редовима Аргентине и не треба очекивати да ће Лионел Скалони направити много измена у односу на тим који је остварио победу против Мексика.

Пољска и Аргентина одиграле су до сада 11 међусобних дуела. Аргентина има значајну предност пошто је шест пута успела да тријумфује, док су Пољаци уписали три победе, а два меча су завршена нерешеним резултатом.

УОЧИ МЕЧА САУДИЈСКА АРАБИЈА - МЕКСИКО

Последње коло групе "Ц" доноси много узбуђења јер све четири репрезентације конкуришу за место у осмини финала на Светском првенству, а на стадиону ''Лусаил'' ће вечерас од 20 часова Саудијска Арабија и Мексико играти свако са својом рачуницом за одлазак у елиминациону фазу Мундијала.

Саудијци су у Катару освојили бројне симпатије због сјајног меча против Аргентине када су приредили прворазредно изненађење и славили тријумф од 2:1, да би у другом колу одиграли такође добро против Пољске, али су тај меч изгубили и тренутно се налазе на трећој позицији на табели са три освојена бода.

ТАНЈУГ/АП

Ово екипу селектора Ерва Ренара ставља у прилично добру позицију пред вечерашњи меч јер зависе само од себе и победом против Мексика би обезбедили пласман у осмину финала, тек други у историји после оног на Мундијалу 1994. у САД.

Постоји и сценарио по којем би и реми био довољан Саудијцима за пролаз, али би у том случају Пољска морала да савлада Аргентину са три гола разлике.

Мексико је после стартног ремија против Пољске на тежи начин научио да Лионелу Месију никад не треба остављати слободног простора пошто је играч Париз Сен Жермена постигао први гол за пробијање бедема Мексиканаца, да би Енцо Фернандез ставио тачку на тријумф ''гаучоса''.

Сада екипи Ђерарда Мартина само победа против Саудијаца може донети пласман у осмину финала, уз победу Пољске против Аргентине.

Постоје још два сценарија која су тешко остварива јер Мексико још увек није постигао гол на овом Мундијалу.

Мексику је потребна победа од четири гола разлике против Саудијске Арабије ако Пољска и Аргентина одиграју нерешено, а уколико Аргентина савлада Пољску, онда Мексико мора да победи са пет голова разлике.

Селектор Саудијске Арабије Ерве Ренар мораће да прави измене на средини терена пошто је Абдулелах ел Малки добио други жути картон против Пољске и пропустиће утакмицу са Мексиком.

ТАНЈУГ/АП

Тренинзима се вратио Ријад Шарахили, док ће одсустовати повређени Мохамед ел Бурајк, Јасир ел Шахрани и Салман ел Фараџ.

У редовима Мексика селектор Ђерардо Мартино имао је главобољу због тога што је против Аргентине Андре Гуардадо изашао из игре већ у 42. минуту, али се ветеран брзо вратио тренинзима, што значи да Мексиканци немају кадровских проблема за овај меч.

Селекције Саудијске Арабије и Мексика су до сада одиграле пет међусобних мечева, а Мексиканци су четири пута успели да тријумфују, док је један меч завршен нерешеним резултатом.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17