РАДУЈЕ СЕ БРАЗИЛ, РАДУЈЕ СЕ ЦЕЛА СРБИЈА! "Орлови" држе судбину у својим рукама! Швајцарска доживела болан пораз

28. 11. 2022. у 18:53

МЕЧ другог кола групе "Г" одиграли су Бразил и Швајцарска. Утакмица која је у многоме одлучивала о судбини Србије завшена је резултатом 1:0 у користи фудбалских мађионичара из "земље кариока".

РАДУЈЕ СЕ БРАЗИЛ, РАДУЈЕ СЕ ЦЕЛА СРБИЈА! Орлови држе судбину у својим рукама! Швајцарска доживела болан пораз

БРАЗИЛ - ШВАЈЦАРСКА 1:0

Стадион "974 Доха"

Судија: Иван Бартон (Салвадор)

ПОСТАВЕ:

БРАЗИЛ: Алисон - Милитао, Маркињош,м Силва, Сандро - Каземиро, Фред - Винисијус, Рафиња, Пакета - Ришарлисон

ШВАЈЦАРСКА: Сомер - Родригез, Елведи, Аканџи, Видмер - Фројлер, Ридер, Џака - Соу, Варгас - Емболо

Првих 45 минута од 90 који су одлучивали о судбини "орлова" на Мундијалу за љубитеље фудбала у нашој земљи као да су били "дежаву", а богами исто је важило и за оне на јужноамеричком континенту.

Све се одвијало по сценарију меча који је одигран пре само четири дана Србија - Бразил. Мали број лепих потеза, голова, шанси, све оно због чега фудбал и јесте најважија споредна ствар на свету.

Једноставно све оно што је виђено данас на стадиону "974" у Дохи током 90 минута није личило на фудбалску игру. Велики број дуела, ровоска борба за сваки милиметар терена, играчи су се ваљали по травнатој површини, а игра се сецкала на сваких тридесетак секунди.

Била је то шаховска партија између Титеа и Јакина. Турски тренер на клупи часовничара успео је да украде магију коју у ногама крију Титеови изабраници.

Једноставно, данас је цела Србија била Бразил, али Бразил није био Бразил. Летаргично, безвољно, тактика за игру бод, на терену ни страсти ни енергије, у игри ни динамике ни темпа. Меч се приближавао крају, а Србија је са страхом у очима гледала дешавања из Дохе.

И онда када су сви већ почели да губе наду и стпљење БУМ! Каземиро постиже гол за ерупцију одушевљења Бразилаца, али и целе Србије! Гол можете видети кликом ОВДЕ.

Био је то тренутак магије, тоталне еуфорије на стадиону, и гол који је одлучио победника.

Рачуница за "орлове" је сада јасна, победа било којим резултатом у последњем колу против Швајцарске гарантује пролазак у осмину финала Мундијала.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. минут - Још само мало Бартон показује да ће се играти још само 6 минута.

83. минут - Гоооооооол! Каземирооооооооо! Сада нема дилеме, кариоке воде! Радуј се Бразиле сада, радуј се Србијо! Сада се све променило, победа са било којом разликом у последњем колу гарантује пролазак даље. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

82. минут - Бруно Гимараес је покушао главом са 16 метара, али рутински то хвата Јан Сомер.

75. минут - Харис Сеферовић мења Брила Емболоа, а Ебишер ће заменити Соуа. Позиција за позицију, ништа се не мења у игри Швајцарске.

73. минут - Ришарлисон ои Рафиња излазе, а у игру су Габријел Жесус и Антони. Ваљда ће они дати неки нови импулс нападу...

66. минут - Не не не, па шта се ово десило, Бартон показује офсајд, али не приликом самог постизања гола. Бартон показује да је постојала офсајд позиција непосред пре него што се мрежа затресла, и то негде близу средине игралишта.

64. минут - Гоооооол! Винисијус! Радује се Бразил, али радује се и Србија! Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

61. минут - Бразилци, па где сте? Потпуно безидејне кариоке, не личе на себе. Више од сат времена игре у којима су створили само једну добру прилику. Вољни моменат такође на ниском нивоу, радна етика не постоји. Делује као да Тите не иде на победу у овом мечу, већ да би се задовољио и једним бодом.

57. минут - Прете сада и Бразилци, Винисијус је послао добру лопту у петерац, Ришарлисон је уклизао у жељи да је спроведе у мрежу, али мало је недостајало да је нападач Тотенхема крзне и донесе предност својим саборцима.

53. минут - Ау, срећа! Добра прилика за Швајцарце. Гужва у казненом простору "кариока", снажан ударац али блокира то Титеаова дефанзива. Варгас је потом покушао, лопта одлази у корнер. Варгас је и извео ударац из угла, али сигурно то хвата Алисон у руке.

50. минут - Жесток фаул Ридера над Ридригом који је ушао у наставку. Иван Бартон показује жути картон Швајцарцу.

46. минут - Друго полувреме је почело, Бразилци су извели почетни ударац у наставку.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 1 -Крај првог дела! Иван Бартон показује играчима да крену ка свлачионицама. Србија у све већем проблему, Бразилци не личе на себе, нема оне магије у њиховој игри. Осетан је изостанак Нејмара. Подсетимо, уколико Бразил и Швајцарска победеле бодове, нашој репрезентацији биће неопходно да односе цео плен против "часовничара" у последњем колу групне фазе, и то са више од једног гола разлике.

45. минут - Коначно опасност пред голом Сомера. Корнер је извео Рафиња, карамбол у шеснаестерцу, али нико од Титеових пулена није успео да захвати лопту. Џака и другови на корак од сјајног резултата по њих на полувремену.

41. минут - Не ваља! Потпуно је опао темпо утакмице поново, Швајцарска делује све опасније. Тежиште игре поново на средини терена, све подсећа на онај меч Србија - Бразил. Остаје нада да ће "кариоке" приказати бар делић оне игре коју се демонстрирали у другом полувремену против "орлова".

37. минут - Едер Милитао је распалио из места са 20-ак метара. Одличан блок Швајцараца, лопта је у корнеру. Рафиња ће га извести. Ипак ништа, није фудбалер Барселоне ни убацио лопту у 16 метара. Одиграо је кратак пас, а потом је акција кариока пропала.

36. минут - Џака и дружина спасли су живу главу, а сада долазе до даха. Консолидовала је Швајцарска своје редове, и сада већ полако долази до контроле поседа. И даље без већих прилика, али период у коме часовничари делују нешто боље.

31. минут - Рафиња туче са 20 метара! Ипак Сомер брани још једном. "Кариоке" се буде и полако почињу да личе на ону фудбалску машинерију која меље све пред собом.

27. минут - Ау каква прилика за Бразил! Винисијус је шутирао са свега неколико метара, али сјајна одбрана искусног Сомера. Како је само лоше захватио лопту фудбалер Реала, ово је морао бити гол просто. Остаје 0:0, радују знаци живота који дају Бразилци.

19. минут - Још 9 минута фудбала у којима није виђено практично ништа. Две екипе које делују потпуно незаинтересовано да нападну противнички гол. Бразилци имају теренску иницијативу, али и даље без шута ка мрежи Европљана.

10. минут - Јако спор почетак утакмице обеју екипа. Још увек без ударца ка голу, без било какве опасне ситуације у казненом простору неке од двеју репрезентација. Подсетимо Швајцарска је једна од три репрезентација која је на последња три велика такмичења стизала до четвртфинала, што довољно говори о томе колико добро знају да играју на резултат. Ко је очекивао да ће ово бити лак посао за Бразилце, грдно се преварио. Очекује нас вероватно партија шаха између Титеа и Јакина, турчина на клупи Швајцараца.

5. минут - Без значајнијих догађања на терену. Стижу нам кадрови са Копакабане. Погледајте каква еуфорија влада у Бразилу пред овај меч.

1. минут - Меч је почео! Први напад за Швајцарску. Срећно Бразилци, играјте онако како и умете, снови Србије зависе од вас.

16:30 - Остало је још само 30 минута до меча који Србија са нестрпљењем чека! Ево делића атмосфере из Дохе, и пар лепих кадрова навијача Бразила са трибина прелепог "974 стадиона".

УОЧИ МЕЧА

16:00 - Познати су и састави за данашњи меч! Ево којих 11 "кариока" ће одлучивати о судбини Србије.

Први фаворит за освајање светске титуле Бразил је у првом колу рутински савладао репрезентацију Србије резултатом 2:0 у мечу у коме пулени селектора Драгана Стојковића нису успели да шутну у оквир гола за 90 минута.

Након доброг првог полувремена наше репрезентације, Бразилци су преузели потпуну контролу у другом делу и са два сјајна гола фудбалера Тотенхема Ришарлисона освојили прва три бода на шампионату.

Победа је могла бити и убедљивија, али је голман Србије Вања Милинковић  Савић био на висини задатка и спречио тежи пораз свог тима.

Швајцарци су, са друге стране, имали доста среће против Камеруна који их је у првих 45 минута игре у потпуности надиграо и који је вероватно оштећен за једанаестерац у 35. минута меча.

"Сајџије" су из првог озбиљнијег напада успели да казне лошу одбрану Камеруна, а једини стрелац на мечу био је Емболо који није прославио постигнут погодак с обзиром на то да води порекло управо из ове афричке земље.

Ове две репрезентације су се до сада састале четири пута, а занимљиво је да Бразилци до сада никада нису победили Швајцарце на Светском првенству.

Оба меча су завршена нерешеним резултатом, један далеке 1950. године, а други на претходном Мундијалу у Русији. У осталим пријатељским мечевима виђена је по једна победа на обе стране.

Победник овог меча ће оверити пласман у осмину финала, а сви у Србији се надају да ће то бити Бразил како би се други путник у нокаут фазу тражио у последњем колу у међусобном дуелу између Швајцарске и Србије.

Бразил ће на вечерашњем мечу играти без прве звезде Нејмара, док је упитан наступ искусног дефанзивца Јувентуса Данила.

Селектор Швајцарске Мурат Јакин нема већих главобоља што се тиче састава и само је под знаком питања наступ младог нападача Салцбурга Ное Окафора који је одиграо последњих 20 минута меча са Камеруном и доживео повреду мишића.