НОВА СЕНЗАЦИЈА НА МУНДИЈАЛУ: И Енглеска се обрукала!

25. 11. 2022. у 21:51 >> 20:46

ФУДБАЛЕРИ Енглеске јурили су победу против Сједињених Америчких држава у 2. колу "Б" групе Светског првенства у Катару 2022. године, а Американци су направили својеврсну сензацију и одиграли без голова, 0:0.

Отворен фудбал играле су обе репрезентације. Али у првом полувремену остаје утисак да је САД за нијансу бољу партију приказала.

У 10. минуту запретио је Хари Кејн, добио је одлично додавање од Џуда Белингема, а ударац нападача Тотенхема био је блокиран.

Вестон Мекени је у 25. минуту имао прилику да одговори, шутирао је преко пречке. Највећу прилику у првом полувремену имао је Кристијан Пулишић, снажно је фудбалер Челсија распалио по лопти, погодио је пречку Џордана Пикфорда.

Седам минута касније Сержињо дест је заломио Харија Мегвајера, а штопер Манчестера у последњем тренутку успео је да га блокира. Нова шанса за Пулишића у 43. минуту, покушао је главом, а Пикфорд брани.

До краја полувремена успео је да Мејсон Маунт припрети, али је био сигуран Мет Турнер.

Није до краја меча било озбиљнијих узбуђења. Треба истати да је САД имао више шутева ка голу противника, те је био и ближе победи, али на крају трећи реми ових тимова уз једну победу Америке, а Енглеска ће пролазак даље морати да тражи против Велса, а то сигурно неће бити лако.

Ово је био први меч у коме САД завршава меч без голова.

ЕНГЛЕСКА - СЈЕДИЊЕНЕ АМЕРИЧКЕ ДРЖАВЕ 0:0

90+3' Одличан центаршут Лука Шоа, потом је Хари Кејн снажно главом распалио по лопти, међутим, шутирао је крај гола. Био је близу гола, али ас Тотенхема четири утакмице на Мундијалу није био стрелац, близу је био да тај пост сада прекине.

90' Четири минута ће се играти у зауставном времену.

86' Звижде сада навијачи са трибина Енглезима који се добацују у задњој линији без покушаја да крену напред.

82'  Енглеска до сада није победила САД на Мундијалу, а надали су се да ће ове године променити негативну традицију, али за сада је Америка тим који се пита за све на терену.

77' Остало је мало времена за финалисту прошлог Мундијала на данашњем мечу. САД је све ближе сензацији, а посебно ако се у обзир узму резултати у првом колу где је Енглеска "спаковала" шест голова Ирану.

75' Тренутно се на терену не дешава много тога, али пажњу фоторепортера, као и телевизијских камера привукла је једна лепотица са трибина.

65' Тренутно је Америка нешто конкретнија, а то препознаје и публика која невероватном подршком навија за  своје играче.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: УХАПШЕН СРПСКИ НОВИНАР У КАТАРУ: Уместо да гледа Србија - Бразил, завршио иза решетака

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: У РАТ ЋЕ ЗБОГ ОВОГА ДА ИДУ, АКО ТРЕБА: Амери имају најлуђе навијање на Светском првенству (ВИДЕО)

58' Деклан Рајс је закачио лопту на покушај Пулишића, корнер за Американце. Сјајно је послао лопту, нешто лошија реакција Харија Мегвајер.

55' Енглеска поново има више лопте у свом поседу, али Американци не посустају са добром одбраном, те је иницијатива "Гордог Албиона" јалова.

48' Почело је новим покушајем Мекенија, јако је лоше шутирао, а делује да је имао бољих решења него да распали по лопти са двадесетак метара.

46' Почело је друго полувреме.

44' Јако леп покушај Мејсона Маунта, али брани голман Американаца.

43' Ређају се шансе као на траци, сада је главом запретио Пулишић, Његов покушај након корнера прошао је крај гола. Занимљиво да је то шести покушај Американаца у данашњем мечу.

40' Сержињо Дест је лепо заломио, био је ипак блокиран од стране Мегвајера који је у правом тренутку послао лопту у корнер.

33' Велика шанса за САД. Криситијан Пулишић је снажно распалио по лопти, са велике удаљености погодио је пречку. Погледајте тај потез ОВДЕ.

25' Добру прилику имала је Америка да дође до вођства, али је Мекени био непрецизан.

10' Сјајна акција, Хари Кејн је добио добру лопту од Џуда Белингема, Цимерман се подметнуо и блокирао ударац.

5' Фантастична атмосфера на трибинама Ал Баита. Навијачи Америке имали су свој перформанс.

1' Меч је почео

УОЧИ МЕЧА

Састави тимова

Фудбалери Енглеске на фантастичан начин отворили су Мундијал у Катару савладали су Сенегал 6:2.

Стрелци су за Енглезе били, Џуд Белингам, Букајо Сака два пута, Рахим Стерлинг, Маркус Рашфорд и Џек Грилиш. Док је Мехди Тареми постигао оба гола за Иранце.

САД су против Велса одиграле меч без победника 1:1. Тим Веа постигао је гол за Американце, изједначио је Герет Бејл.

Занимљиво је да су се Енглеска и САД састале три пута на Светском првенству, једну победу однели су Американци, два меча завршена суу без победника.

Дуел се игра на стадиону Ал Баит

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00