АУ, КАКВА ДРАМА У ГРУПИ "А": Фудбалер Еквадора исписао историју и шокирао Холандију

25. 11. 2022. у 18:56

ФУДБАЛЕРИ Холандије и Еквадора одиграли су меч 2. кола у оквиру групе "А". Дуел је завршен резултатом 1:1 (1:0), а одлука о томе ко ће у нок-аут фазу Светског првенства пашће у последњем колу.

АУ, КАКВА ДРАМА У ГРУПИ А: Фудбалер Еквадора исписао историју и шокирао Холандију

Холанђани су "ухватили на спавању" ривала и до вођства дошли након свега шест минута игре, Коди Гакпо је искористио одлично проигравање Давија Класена.

Заиграли су потом Еквадорци знатно боље, успоставили контролу лопте, у два наврата претио је Енер Валенсија, добро се "орање" бранило од налета ривала.

Имају и Камерунци за чиме да жале. Након спорне ситуације у трећем минуту надокнаде у првом полувремену дошли су до вођства. Первис Еступан затресао је мрежу, а Џексон Порозо нашао се у офсајду поред голмана Холандије.

Додуше, упитно је колико је заиста ометао голмана и утицао на игру, али одлука судије Мустафе Горбала остала је на снази, а полувреме је завршено предношћу Холандије 1:0.

На сличан начин почело је и друго полувреме, само сада је стрелац био Енер Валенсија који је поравнао резултат.

Посебно је занимљиво да је Енер Валенсија постигао последњих шест погодака за Еквадор, чиме је постао једини играч у историји Мундијала који је постигао шест голова за нацију из Јужне Америке.

Велику срећу имала је Холандија у 59. минуту. Прво је Валенсија био блокиран, а потом је Гонзало Плата снажним ударцем погодио пречку.

Мало ко је очекивао да ће до 65. минута игре Еквадор да упути 14 покушаја ка голу Холандије, а да ће "лале" имати два.

Подсетимо, нешто раније је Сенегал савладао Катар резултатом 3:1 у групи "А", чиме се ситуација додатно закомпликовала пред меч трећег кола у коме Холандија игра против Катара, а Еквадор са Сенегалом.

ХОЛАНДИЈА - ЕКВАДОР 1:1 (1:0)

(Гакпо 5' - Валенсија 49')

90' Шест минута продужено је друго полувреме.

87' Фудбалер Холандије незгодно је стартовао на Енера Валенсију који је због повреде изнет са терена на носилима.

85' Неочекивано је спао ритам игре. Холандија има прекид по страни. Лоше изведена акција. Лако Еквадорци успевају да се одбране.

77' Не одступа ниједан тим од своје игре, игра се са доста трчања, али сигра често бива испрекидана фауловима.

64' Натан Аке успео је да затвори Енера Валенсију и засмета му приликом ударца.

59' Много среће имала је Холандија. Прво је Валенсија био изблокиран, а потом је Гонзало Плата погађа пречку.

55' Занимљиво је да је Енер Валенсија једини играч који се на овом Мундијалу уписивао у стрелце, а последњих шест голова за своју земљу постигао је управо играч Фенербахчеа.

49' Енер Валенсија уписао је трећи погодак на Светском првенству и озбиљно се истакао као кандидат за најбољег стрелца. Избегао је офсајд замку, закаснио је Аке, а Валенсија је шокирао ривала за 1:1. Гол погледајте ОВДЕ.

49' ГОЛ ЕКВАДОР 1:1

46' Настављен је меч.

Стевен Бергвајн уступио је место на полувремену Мемфису Депају.

45+3' Поништен је због осфајда гол Еступана. Након корнера један од играча Еквадора остао је у офсајду, додуше Порозо није додирнуо лопту, а упитно је колико је ометао голмана у тој ситуацији. Ипак, нема гола.

45+2' Обећавајућча прилика за Камерунце, али су се након прекида чак тројица играча нашла у офсајду.

45' Три минута продужено је прво полувреме.

39' Променио се сада наратив на терену. Четири ударца упутили су Еквадорци ка голу Холанђана, док од постигнутог гола "лале" нису опробале ударац ка голу ривала.

33' Снажан ударац Енера Валенсије, право уз стативу. Андрес Нуперт је морао добро да се испружи да би укротио лопту - корнер.

29' Није добро Блинд проиграо Бергвјина који успева само корнер да извуче, а сада и мање чарке између Ван Дајка и Подроза.

27' Нападају Еквадорци, притискају, игра се највише пред голом Холандије, сада добијају и Корнер. Добро је изведен, али не толико добро да угрози ривала.

24' Добро је Вирџил ван Дајк реаговао испред Гонзала Плате. Еквадорац је снажно шутирао, а фудбалер Ливерпула врхунском реакцијом отклонио је опасност.

17' Занимљиво је да су се Холанђани мало повукли након гола, Еквадорци вршек омплетан пресинг, те имају 50 посто лопте у својим ногама. Оба тима упутила су по један шут ка голу. Наранџасти су се потрудили да њихов заврши у мрежи.

11' Енер Валенсија је запретио, добро се бране играчи Холандије у датом тренутку који брзо долазе до лопте. Екипа из Јужне Америке врши пресинг по целом терену како би "лале" натерала на грешку.

5' Први шут, одмах гол. Фантастичан ударац Кодија Гакпа за 1:0, Класен га је врхунски проиграо. Гол погледајте ОВДЕ

5' ГОЛ ХОЛАНДИЈА 1:0

1' Почела је утакмица.

УОЧИ МЕЧА

Састав Холандије

Састав Еквадора

Оба тима уписала су победу на старту Светског првенства 2022. године у Катару. Холандија је савладала Сенегал победом 2:0, а до победе су играчи "лала" дошли у самој завршници. У 84. минуту Коди Гакпо је донео вођство свом тиму, да би у 99. минуту Дави Класен поставио коначних 0:2.

Еквадор је идентичним резултатом савладао Катар на отварању Мундијала, а да ће бити најважнији играч за свој тим већ тада је показао Енер Валенсија који је постигао два поготка, а могао је и више да му један гол није због офсајда поништен.

Победник овог меча био би знатно ближе проласку у нокаут фазу Светског првенства с обзиром на то да је Сенегал добио Катар резултатом 3:1.